Mamici si Gravidute Italia -75-

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura_Luiza spune:

Ce-mi mai place de voi! Sunteti tare dragute si serviabile :)
M-am linistit si astept urmatorul control care va fi la inceputul lui iulie si atunci o sa discut cu dr sa-i cer mai multe detalii si eventual sa iau o decizie in ceea ce priveste spitalul unde o sa nasc..
LAlexandra, hai ca mi-ai dat curaj. Teama mea cea mai mare e ca nu o sa reusesc sa ma inteleg cu dr la nastere, dar ma gandesc serios acum sa incep niste lectii de italiana.. le-am mai inceput o data cand am venit aici dar am renuntat (ca o fraierica).
Va multumesc tuturor pt raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Am reusit sa pun cateva poze pe album ...daca vreti sa ne vedeti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

sunt f. draguti copilasii tai, dar nu zici ca sunt gemeni

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

am si eu 2 verisoare gemene si nu seamana deloc una cu alta nici fizic nici temperamental
...scriu putin ca sunt cu micutul, care urla, , in brate

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

LAURA, abia acum a aparut mesajul tau....sper ca acum sa apara in timp real, ca deja ai peste 10 mesaje

daca ai timp si unde apuca-te de lectii ca oricum iti vor folosi...eu nu am stiut italiana, sotul nu avea chef sa ma invete (el e de vreo 7-8 ani aici), cursuri nu aveam unde sa fac...dar ne-am inteles...facea sotul ...pai sa stii cum i se zice la impins si impingi...nu e chiar asa simplu, dar m-am descurcat, m-a ajutat D-zeu si am trecut cu bine.
...oricum cum zicea o prietena...chiar de stii limba, cand ai dureri tot limba ta o vorbesti

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

apropo si pe mine ma cheama si LAURA. tie cum iti place sa ti se spuna, mie aici imi zic toti ALEXANDRA...ca sotul ma prezenta...zicea:sotia mea, ALEXANDRA, si eu ziceam...incantata de cunostinta, LAURA!...iti dai seama ce gandea lumea

Mami de printisor Alessandro - 15.04.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Da, pana la 8 luni semanau ,cum cresc cum se difera din ce in ce mai mult ,unul seamana cu mine si unul cu taticul, sunt diversi si ca caracter .mai bine asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daviduca spune:

buna fetelor,
laura,cum esti astazi??ma bucur ca te-ai mai linistit,sa stii ca si noi care suntem aici de mai mult timp nu avem prieteni sau cunostinte multe-vb ptr mine.oricum,incearca sa inveti cat de cat,nu e asa greu,si mai ales uite-te la tv,si de akol mai poti prinde cate ceva.
ginger,imi pare bn sa te cunosc,sunt de putin timp p aici si nu te-am vazut inca.sa-ti traiasca baietii,sunt frumosi tare si se vede ca sunt smecherasi.
merg acum sa mai combin cate ceva prin casa si dupa la munca,va pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Salutare!
Ginger, ce baietei mari ai!!Si chiar ca nu seamana. Sa va traiasca!
Abramburika, de ce sunt suparata? Eh, m-am cam saturat de treaba Si sunt tare plictisita, abia astept sa mai schimb aerul in Romania.

Deci s-a rezolvat cu masina, era electromotorul, o caruta de bani ca sa il repare.

Cred ca bb al meu are tulburari de somn. Adica diagnosticul asta l-am pus eu, dupa alta noapte cu n-spe mii de treziri. El nu stie sa adoarma ingur, se ridica in fund si incepe sa planga.Trebuie sa rezolv intr-un mod ca nu mai pot in ritmul asta cu somnul.

Seara placuta tuturor!

, Giani


fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Loris, o noua stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

gianina-asa de bine te inteleg,de cand am ramas gravida cu Giorgio nu am mai dormit 1 noapte intreaga...of,of...ma zapaceste Ambra,cand doarme Giorgio,nu ma lasa ea sa dorm...azi noapte a venit la mine in pat,si nu am dormit toata noaptea

ginger-ai facut bine ca ti-ai luat 3 zile liber...tre' sa te gandesti si la tine,macar din cand in cand...
Sa va traiasca baieteii!Ce mari sunt!Cum de i-ati lasat codita doar la unul?

laura-macar sa intelegi italiana,daca n-o sa reusesti sa vorbesti pana nasti...oricum,asa cum au zis si fetele,aici se comporta f. frumos cu tine,si poate asista sotul tau la nastere,asa ca nu cred ca o sa ai probleme...

Mergi la inceput