Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***221***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Neata,


noi ne-am trezit de la 5 si uite ca nu mai vrea sa adoarma. INsa de la 23 la 5 a dormit fara intrerupere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

La multi ani Gazaaaa !!!

Bafta Chato !

Mai am 3 zile cu tot cu azi. Nu ma simt pregatita deloc, nici sa o las singura acasa 3 zile, nici sa o intarc...:((dc



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Mult succes, Chato!



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

LA MULTI ANI GAZA!
Iti doresc numai ce-mi doresc si mie


Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Sa fii curajoasa, Chatonel!


Gina lu' Ian
Daca pastrezi copilaria mereu cu tine, nu vei imbatrani niciodata. - Tom Stoppard
Ian are 1 an!
Ian 1 an +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Buna dimineata!Nu stiu daca a dat cafeaua cineva, dar fac onorurile...Poftiti la !
La multi si frumosi ani Gazei!Sanatate si tot binele din lume!

POVESTEA MIRUNEI
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=4912492545&albumId=98516507&ownerId=140250165" target="_blank">POZICI MIRUNICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Halou! Repede repede, ca sunt pe fuga. O sa va povestesc mai incolo cum m-a torturat Phipholina azi-noapte, dar acum tufetele care au zis ca n-au calcat niciodata intr-un tribunal mi-au amintit micile mele victorii.
Prima data mi s-a intamplat in Cluj acum vreo 5-6 ani, eram inscrisa la masterat si mergeam si eu cand puteam, in general 1 data pe saptamana sau si la 2 saptamani (era masterat de zi iar eu lucram deja). Buuun (acum presimt c-o sa ma lungesc, dar n-am ce face!)...termin cu cursurile si trebuia sa ma indrept spre gara. In general mergeam cu taxiuul dar atunci zic hai sa economisesc niste bani, asa ca-mi iau un bilet de troleu si fug dupa troleu, ca tocmai plecase din statie (prima si ultima data cand am fugit dupa troleu:))). Soferul a oprit si am urcat. De ce am dat amanuntele astea: date fiind circumstantele, putinii calatori din troleu s-au uitat toti la mine cand am urcat, au vazut ce am facut. In primul rand am bagat biletul in "compostor", am apasat si m-am pus jos.
Dupa cateva minute apar 2 controlori. Intind eu biletul la care unul se uita si declara:"nu e bun!! nu coincide "compostura". Eu, linistita si senina:"cum sa nu, ca inainte de a urca l-am luat". El ca nu, ca parca nici nu e compostat, amenda blablabla. Fac ochii cat gogonelele, deja muream de indignare, ii refac la "domnu'" traseul meu...oamenii imi sar in aparare:"am vazut-o noi, a compostat etc.". I-am zis:"dom'le, daca aparatele astea de compostat nu-s bune, io ce vina am? Cum trebuia sa apas altfel decat normal?!"
In fine, coboram, idiotul ca nu-l intereseaza, ca-mi da amenda, io nervoasa zic bine, da-mi, F*&^-ti ceapa ta, ca oricum fac contestatie. El ca de platesc pe loc e jumate, haha. Nici vorba, ii zic, n-o sa platesc nimic fiindca am dreptate.
Maica-mea acasa m-a facut cu ou si cu otzet, ca vaaaai, in loc sa dau 20 de lei pe loc am chef sa umblu cu contestatii, ca nu-s normala, ca cine-mi da mie dreptate, ca de ce ma complic of si vai. Stiu ca i-am retezat-o bine atunci. Oricum saptamana urmatoare aveam iar drum la masterat, ma incadram in timp cu contestatia. Si era o chestiune de principiu, nu ca am primit o amenda cat 2 pizza la vremea aia (desi de ce sa dau io 2 pizza degeaba?:P:))), nu suportam sa fiu amendata de-un oligofren (pe care-l mai chema si Samuel...SaMUEl...). Am mers la actuala nasica a lui Sophiphi care atunci era "arvocat" nu notar, sa ma sfatuiasca, unde-i de mers cu contestatia, ce sa fac, care-s pasii. Mi-a dat neste sfaturi f. importante si anume sa cer judecarea in lipsa (nu mi-ar fi trecut prin cap si de nu scriam trebuia sa ma prezint la proces, altfel pierdeam din oficiu) si sa pastrez o copie dupa contestatie cu nr. de inregistrare, caci ele se depun la sediul Ratuc Cj si apoi sunt trimise la judecatorii.
S-o scurtez: am facut contestatia, am mentionez ca anexez biletul, am anexat biletul...peste o luna doua am primit sentintza ca-s nevinovata ca un miel si nu tre sa platesc nimic.
(daca mi se intampla acum ii faceam reclamatie si lui Samuhuhuiel pt. abuz in serviciu, ca acum sunt mai rea si mai ofticoasa).
Mai am o poveste tribunaliera, daca nu v-am plictisit prea tare o sa v-o povestesc si pe aia

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:

CLaudela, multumesc pt cafea
Novus...iti dau oricand detalii despre grecia (italia, franta, germania, austria si oricare tara unde am mai fost) cu mare placere...dar cred ca o sa fie nevoie si de sfaturile pertinente ale lui Aris, caci ea detine acasa grec in carne si oase:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:

tin pumnii pentru Chatonel!!!

si...la multi ani Gaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Neata tufete

Gata a venit si ziua taierii Asa ca tre sa imi fac bagajul, pe motan l-am trimis la servici, io ma duc cu metroul la clinica, plec in doo ore.
Mi-e dor de Luli Truli a mea de mor nu stiu cum o sa stau fara ea pina vineri, numa ce ma gindesc la ea si imi vine sa dau apa la soareci... desi am mai lasat-o la socri o data doua zile, totul s-a petrecut super... dar atunci am plecat la distractie, acum plec la taiere, de-asta probabil si coarda sensibila e alta

Am vazut pe Phiphi cu freza in vint
Vazut vitamina la cort , valeu ce inghesuiala acolo la vama veke
Vazut Bossul la bunica acasa cum se rasfata el , viata de vis acolo. Oli, lasa ca se duc ele kilele asa cum au venit, nu-ti face griji
Vazut ca Simonica e mai bine curaj si nu ii ierta pe cei cu heirupurile pe-acolo, sa invete sa faca lucrarile securizate, nu in doru lelii.
Vazut discutii despre gaska, sint de acord cu uali, avem cea mai tare gaska si fiecare membra are ceva special, de-asta si intregul nostru face ca inteligenta colectiva sa fie sus-sus!
Cit despre ce fac si ce stiu sa fac io, sa enumar: sofez dar nu imi place, ma catar dar sint lenesa, inot dar imi place in mare, la piscina iar sint lenesa, joc fotbal cu baietii cind nu am genunchii paraditi, cos goblen, compun versuri cind m-apuca, as vrea sa scriu o carte, inca nu am decis ce subiect , dorinta cea mai mare e sa merg in voiaj in jurul lumii cel putin timp de un an.
Gata ca zboara timpul si tre sa ma pregatesc, nu sa stau de povesti. Sint inca in pijama

Va si va multumesc pentru gindurile bune, sper sa ne revedem curind (nu stiu daca am net la clinica, dar am o conectie pe mobil care se poate pune la laptop, sa vad cum merge ).

Mergi la inceput