BRAVO Rodyka ! delfinasi iulie-august 2010 (139)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Oana din ce am citit pe net cica e bine daca se bea inainte ,apoi cand esti in travaliu se mareste doza...eu am inceput sa beau...sa vedem ce efecte are

GEO 38+ cu Antonia Maria
AMR 12zile
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui giorgia23

Oana din ce am citit pe net cica e bine daca se bea inainte ,apoi cand esti in travaliu se mareste doza...eu am inceput sa beau...sa vedem ce efecte are

GEO 38+ cu Antonia Maria
AMR 12zile
poze


mai poti citi si aici cate ceva
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=67878&whichpage=1


Oana 37+ Matei

AMR 19 zile

Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

ceaiul de zmeur puteti incepe sa beti zilnic cele care vreti sa nasteti.
RECLAMA ILEGALA - avertisment/2010/05/alte-pregatiri-pentru-nastere.html

eu ma tot documentez:) eu am avut problema asta ca nu era copilul coborat destul si acum e cocotat tot f sus :)

daca mai gasiti informatii/filmulete interesante i-au notite

Larisa 35+ cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 4+
saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Puiutz mic, de ce iti faci tu sange rau cu varsta? Am o prietena care a nascut natural la 38 de ani, prima sarcina. In alte tari asta este varsta optima pt a avea copii. Cat despre ce experimentezi tu, ar putea fi BH, ca atunci cand se infinge bb parca e alta senzatia.

La saltelute nu ma pot baga, primesc patul cu tot cu salteluta, ce primesc e bun primit

Alina 33+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

...sau aici http://www.pregnancy.com.au/resources/topics-of-interest/pregnancy/raspberry-leaf.shtml


Oana 37+ Matei

AMR 19 zile

Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Ma duc sa mai pun si eu ceva poze cu burtica...cat o mai am

Elena 32+ cu un cuminte



AMR 8 saptamani si ne intalnim cu Bebitza RADU STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Puiutz mic, de ce iti faci tu sange rau cu varsta? Am o prietena care a nascut natural la 38 de ani, prima sarcina. In alte tari asta este varsta optima pt a avea copii. Cat despre ce experimentezi tu, ar putea fi BH, ca atunci cand se infinge bb parca e alta senzatia.

La saltelute nu ma pot baga, primesc patul cu tot cu salteluta, ce primesc e bun primit

Alina 33+ cu
gargarita


prietena mea de care v-am povestit ca nu a luat antibioticele pentru infectie si a nascut la 38 sapt...are 41 de ani, si a luptat cu toti medicii pentru a naste natural dupa un travaliu de 24 de ore, cand toti vroiau sa ii faca cezariana


Oana 37+ Matei

AMR 19 zile

Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Dragaica, Bumblebee sunteti foarte dragute, multumesc de incurajari in ce priveste varsta.. Probabil ca mi-a bagat mama in cap prea multe prostioare ... ca peste 35 ani sunt sarcini cu risc etc. ...

Daca DD ne mai trimite un bebelus peste vreo 2 ani, osa ne bucuram tare mult!

Elena 32+ cu un cuminte



AMR 8 saptamani si ne intalnim cu Bebitza RADU STEFAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Puiutz, super sunt pozele...si voi la fel. Si azi m-am cerut la mare, dar chiar nu vrea nimeni sa se riste. M-am rugat de sot, parinti , frate, cumnata...degeaba! Cel mai optimist raspuns a fost ca mergem prin septembrie, e un pas inainte.
Si eu fac anul asta 33 de ani, dar nu sunt batrana... si mai vreau si eu macar un copil

Paula, 35+ cu , Raul Codin
AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Puiutz, super sunt pozele...si voi la fel. Si azi m-am cerut la mare, dar chiar nu vrea nimeni sa se riste. M-am rugat de sot, parinti , frate, cumnata...degeaba! Cel mai optimist raspuns a fost ca mergem prin septembrie, e un pas inainte.
Si eu fac anul asta 33 de ani, dar nu sunt batrana... si mai vreau si eu macar un copil

Paula, 35+ cu , Raul Codin
AMR 4 saptamani


Multumim, Paula, si tu arati SUPER la 35s!!!

La plaja noi nu am fost cand era cald, era chiar seara si soarele abia daca mai incalzea... am fost mai mult asa..de amorul artei cum se spune. Ma gandesc totusi ca daca ai sta dimineata intre 8-9.30 pe plaja, eventual sub umbrela daca chiar e soarele puternic, nu cred ca ar fi probleme, dar dr. stie mai bine...

Chiar vorbeam cu sotul azi ca pentru cine a venit la mare in perioada asta a fost o vreme superba, 25-28 de grade eu zic ca e fantastic de placut... Noi stam in Constanta si nu reusim sa ne facem timp sa ajungem la plaja macar o ora dimineata sau pe seara

Elena 32+ cu un cuminte



AMR 8 saptamani si ne intalnim cu Bebitza RADU STEFAN

Mergi la inceput