Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (87)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

a dat cineva dovlecel la bebe?
fiert? sau cum se face?
trebuie curatat de coaja nu?
a nu se confunda cu bostan..asta e dovleac de ala mci si lung.....nu?????????????

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze





Eu i-am dat .. l-am curatat de coaja .. si da e din ala mic si lung

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi


oki mersi
singur sau cu altceva?
ii place?????????

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze





Pai ii fac supica .. o felie mai grosutza de dovlecel+o bucatica de pastarnac+jumatate de morcov+o radacina de patrunjel ... le pasez cu blenderul pun un pic de zeama si vreo 4 lg de cereale .. si baloteaza calumea .. azi nu a prea papat ca i-am schimbat cerealele si nu le-a vrut .. asta e.. maine altele

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

io am ratat ceva peste zi? nu? petrecerea lui fiumeu de 5 luni? ne revansam - dam petrecere Monti cu invitati de sama, care sa, vorba lui Monti, sa-si toarna in pahare, dar de baut sa nu prea bea... (iertati-mi entuziasmul, de regula imi trece in 3 zile)...

am sunat-o pe Ela si mi-a zis ca cica ma pupa Cristi... a invitat-o la o terasa pe Lipscani, de fapt l-a invitat la o petrecere pe Cristi un coleg (?) si Cristi normal si-a invitat gagica si gagica a tras de maica-sa, maica-sa l-a sunat pe sotul ei, ca sa intrebe ce parere are si parerea amandurora era proasta... "NU te lasam!" a fost verdictul, in 2 min ma suna maica-sa lui Cristi sa-mi zica ce baiat bun e Cristinel, nu vine acasa niciodata mai tarziu de 9-9.30, i-am zis ca fiica-mea are 14 ani si ea ca Cristinel tot 14... si hai doamna si hai va rog... pana la urma am cedat insistentelor mamei lui, sa-mi las fiica la terasa... ah, data viitoare nu mai pupa ei fata - le-am zis cinema, cofetarie, atat! cine trebuia sa petreaca si cine petrece de fapt...

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

am luat-o pe www.amazon.co.uk/Infantino-Casey-the-Cow/dp/B000EUMOUA" target="_blank">vacuta casey si alex este tare incantat am gasit-o la librarie cu 45 lei

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex



superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

io am ratat ceva peste zi? nu? petrecerea lui fiumeu de 5 luni? ne revansam - dam petrecere Monti cu invitati de sama, care sa, vorba lui Monti, sa-si toarna in pahare, dar de baut sa nu prea bea... (iertati-mi entuziasmul, de regula imi trece in 3 zile)...

am sunat-o pe Ela si mi-a zis ca cica ma pupa Cristi... a invitat-o la o terasa pe Lipscani, de fapt l-a invitat la o petrecere pe Cristi un coleg (?) si Cristi normal si-a invitat gagica si gagica a tras de maica-sa, maica-sa l-a sunat pe sotul ei, ca sa intrebe ce parere are si parerea amandurora era proasta... "NU te lasam!" a fost verdictul, in 2 min ma suna maica-sa lui Cristi sa-mi zica ce baiat bun e Cristinel, nu vine acasa niciodata mai tarziu de 9-9.30, i-am zis ca fiica-mea are 14 ani si ea ca Cristinel tot 14... si hai doamna si hai va rog... pana la urma am cedat insistentelor mamei lui, sa-mi las fiica la terasa... ah, data viitoare nu mai pupa ei fata - le-am zis cinema, cofetarie, atat! cine trebuia sa petreaca si cine petrece de fapt...

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!

tie iti trebuie cantitate dubla de rabdacol...si pt ela

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Lorex, ti-ai vazut bobitza la sectiunea "Castigatori"???

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!


a castigat bobitza????????????????????????????????
superrrrrrrrrrrrrrrr

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

si unde e Daria in concurs? si fetita aia cu 12 mii??? si de ce au bagat mailul votantului?

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

a dat cineva dovlecel la bebe?
fiert? sau cum se face?
trebuie curatat de coaja nu?
a nu se confunda cu bostan..asta e dovleac de ala mci si lung.....nu?????????????

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze





Eu i-am dat .. l-am curatat de coaja .. si da e din ala mic si lung

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi


oki mersi
singur sau cu altceva?
ii place?????????

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze





Pai ii fac supica .. o felie mai grosutza de dovlecel+o bucatica de pastarnac+jumatate de morcov+o radacina de patrunjel ... le pasez cu blenderul pun un pic de zeama si vreo 4 lg de cereale .. si baloteaza calumea .. azi nu a prea papat ca i-am schimbat cerealele si nu le-a vrut .. asta e.. maine altele

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Vot pentru un pisoi


thanksssss....

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

io am ratat ceva peste zi? nu? petrecerea lui fiumeu de 5 luni? ne revansam - dam petrecere Monti cu invitati de sama, care sa, vorba lui Monti, sa-si toarna in pahare, dar de baut sa nu prea bea... (iertati-mi entuziasmul, de regula imi trece in 3 zile)...

am sunat-o pe Ela si mi-a zis ca cica ma pupa Cristi... a invitat-o la o terasa pe Lipscani, de fapt l-a invitat la o petrecere pe Cristi un coleg (?) si Cristi normal si-a invitat gagica si gagica a tras de maica-sa, maica-sa l-a sunat pe sotul ei, ca sa intrebe ce parere are si parerea amandurora era proasta... "NU te lasam!" a fost verdictul, in 2 min ma suna maica-sa lui Cristi sa-mi zica ce baiat bun e Cristinel, nu vine acasa niciodata mai tarziu de 9-9.30, i-am zis ca fiica-mea are 14 ani si ea ca Cristinel tot 14... si hai doamna si hai va rog... pana la urma am cedat insistentelor mamei lui, sa-mi las fiica la terasa... ah, data viitoare nu mai pupa ei fata - le-am zis cinema, cofetarie, atat! cine trebuia sa petreaca si cine petrece de fapt...

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!

tie iti trebuie cantitate dubla de rabdacol...si pt ela

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex


aaa, nu stiu daca numai de rabdacol am nevoie... vreau s-o stiu happy, zambitoare, increzatoare in viata si in oameni, si cel mai important sa paseasca cu dreptul in viata...

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arwen92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Intrebare: a facut cineva iaurt in casa? I-a iesit? O reteta , ceva? Ca am gasit lapte de cumparat si vreau sa ii fac si eu piticului. Dar inca nu mi-a iesit. Am fiert, apoi am pus o smantana, cand era caldut. Dar nimic. O sa mai astept pana seara. Dar as incerca si alta reteta.


AMR 10 pan'la nunta


soacra mea face iaurt destul de des(2-3ori pe saptamana)
ea pune o cratita de 4-5 L lapte pe foc la incalzit,apoi adauga 2-3 linguri de IAURT NUTRYDAY.il lsa de seara pana a 2a zi dimineata acoperit cu un capac si invelit intr-o patura.
iese demential(gen sana)
sper sa te ajute

arwen92,mamica fericita in al 9lea cer ,de Darius-Mihail
Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!

minunea mea pufoasa cu ochii albastrii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Citat:
citat din mesajul lui micki_mica

Noi ne-am intors acum o ora de la plimbare. Cald, cald.
De azi schimbam programul de somn al meu si de mese al lui. Adica il vreau mai riguros. Si unde mai pui ca am dormit pana la 6. Si fara el in pat! Nederanjati toata noaptea! O minune!

Mi-am amintit ca mai vroiam sa zic ceva:

MULTUMESC PENTRU FELICITARI! Tuturor fetelor (nu scriu nominalizari ca lista e lunga). Bafta cui mai are de dat examene!

Nik0le, cuscra , las' ca va faceti voi mari si scapati de belele! Ptr tine si printese!

Danyelana venit-plecat. Putin ai mai stat! Sa va fie de bine intoarcerea langa sot! Stiu ca iti faceai probleme ca veti atata timp despartiti.

Miremia ptr capitol nou!

Ruxita eu mai ciupesc cate o gura de cafea de la sot. Sau beau o ceasca in 2 zile. O plimb prin casa.

Ana_g succes cu diversificarea si sa va fie de bine botezul!

Eu ma retrag la bucatarie. Fierb piept de pui pt pitic. Piure am facut ieri. Saptamana asta fierbem separat carnea de legume. De saptamana viitoare impreuna. Ca e nebunie cu atatea chestii fierte separat.

Intrebare: a facut cineva iaurt in casa? I-a iesit? O reteta , ceva? Ca am gasit lapte de cumparat si vreau sa ii fac si eu piticului. Dar inca nu mi-a iesit. Am fiert, apoi am pus o smantana, cand era caldut. Dar nimic. O sa mai astept pana seara. Dar as incerca si alta reteta.



Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) aici poze si povestea piticului


AMR 10 pan'la nunta



Am stat totusi trei saptamani incheiate Parca mai bine e la tine acasa.




Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput