Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (87)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Serios? vai Bea ma bucur ca v-am fost de folos! nici nu stii cat ma bucur ca nu dau din gura de pomana pe acilea cu mesajele mele kilometrice pofta mare in continuare si ptr azi sa va fie de bine

Si miremia cu citate alese...2 laude pe aceeasi pagina...ma simt f bine dar ca sa nu umbresc cu umflatu meu in pene victoria bobitzei:



FELICITARI BOBITZA!!!
La Mai multe concursuri castigate!!!


de Yannis


AMR 6 kile (de fapt numai 4 pana la momentul 2 liniute)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Alexutza. Ti-am urmat sfatul si am scuturat tot in cada (lenjeria, pijamalele, hainele de joaca ) si nu a cazut nimic. Oricum le-am pus la spalat sa fiu sigura. Am aspirat iar salteaua desi nu se vedea nimic.
Miremia, Bea, Mamidepuiuti .
Am vizitat si farmacia veterinara si nu am gasit nimic care sa nu fie toxic pentru copii. Vestea proasta e ca degeaba spal, aspir, frec ptr ca sunt atrasi de curatenie, deci musai gasiti si omorati ca altel nu scapam.
Ar mai fi o varianta si anume sa ii fi aspirat/omorat deja si acum sa fie doar reactia alergica. Ma duc sa administrez Aerius odorului si sa iau si eu o doza sa vedem....

Mamica de caprita si shtrumf
AMR 6.5 kg....si apoi inca 3 daca se poate......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

neatza si buna fetele!
Felicitari Bobitzei, chiar daca mamica ca invingatoare e de parerea ca scopul scuza mijloacele! Felicitari pentru votul onest si pentru premiu!

Arwen, copilul nostru, se poate sa te infiem noi? pari un copil cu fratiorul mai mic in pozele alea... hm, cam asa eram si eu cu fiica-mea... eu eram chiar mai tanara decat tine (17 ani).

Ayanna, nu vreau sa fac pe lupul moralist, pot fi chiar dura si nemiloasa in chestiuni de ... stiu tu, nu vreau sa le zic pe nume, dar in cazul asta, iti zic doar ca si eu as fi facut totul pentru copilul meu, Daria poate creste linistita, cu asa parinti si unchi viitorul ei e ca si asigurat (si aici chiar nu sunt ironica), pacat doar ca a fost eliminata din competitie...

Eu vreau sa ma laud cu Monti al meu, slabit 1 kil in 2 zile si sunt nespus de optimista si entuziasta in continuare, sotul s-a dat pe brazda, nu tre sa-l mai supraveghez ca nu baga paine in gura, fiica-mea a inteles ca ceaiul de slabit se bea fara zahar, altfel degeaba il bei s.a.m.d. Sunt foarte optimista si increzatoare vizavi de lista mea cu dorinte, ca vad ca unele deja se implinesc, deci ma astept sa mi se implineasca toata lista...

Sunt mai ocupata zilele astea, back to business, proiecte, business meetinguri... so, voi aparea mai rarutz, dar oricum o sa va citesc sa vad ce mai faceti si pupici la toate !

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Yasmine, imi poti satisface te rog o curiozitate? In ce religie a fost botezata micuta? Sa stim ce pupam (o crestina, o catolica...?

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

eu...din categoria "cetateanul turmentat" .... eu cu cine votez? Bobitza pan la urma a castigat sau nu? ca lumea zice ca da, Lorex zice ca nu, apoi zice si lorex ca da...eu pi site am gasit la castigatori sapt asta, deci are interfon sau nu are interfon? si in continuare ce fac? votez sau nu? de cate ori? nu care cumva sa descalificam vrun pufulete cu nestiinta noastra....

Si inca ceva, sa nu dea cu "oo" fetele nominalizate.... sau nu mai nominalizez...se vad ele singure cele cu peste 20 de poze Stiti, stabilisem sa avem fiecare in jur de 20, acum ca-s 25 nu-i bai, dar cele care au dublu poate vor sa mai trieze sa ramana cele mai relevante Multzam!

de Yannis


AMR 6 kile (de fapt numai 4 pana la momentul 2 liniute)



mie imi zise cristies sa las alea cu gradina sa le vada, dar ev le pun pe contul meu si i le arat dupa..................................
da plssssssssssssss invatati-ma si pe mine cum se sterg............por favor!!!!!!!!!!

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza
...

Si inca ceva, sa nu dea cu "oo" fetele nominalizate.... sau nu mai nominalizez...se vad ele singure cele cu peste 20 de poze Stiti, stabilisem sa avem fiecare in jur de 20, acum ca-s 25 nu-i bai, dar cele care au dublu poate vor sa mai trieze sa ramana cele mai relevante Multzam!

de Yannis


AMR 6 kile (de fapt numai 4 pana la momentul 2 liniute)


Chiar acum ma uitam la poze...cred ca de fapt problema nu e nr de poze, ci dimensiunea lor...pentru ca de exemplu Arwen are 42 de poze, dar de dimensiuni mici care adunate au tot atat cat albumul meu de 10 poze. poate ar trebui sa le reducem dimensiunile si apoi sa le incarcam??? zic si io...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Yasmine, imi poti satisface te rog o curiozitate? In ce religie a fost botezata micuta? Sa stim ce pupam (o crestina, o catolica...?

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!


io stiam ca si catolicii si ortodocsii sunt crestini...la fel si protestantii (prin Germania multi sunt protestanti de exemplu). Altele sunt religiile islamice, iudaismul...sau poate le confund io

de Yannis


AMR 6 kile (de fapt numai 4 pana la momentul 2 liniute)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

eu...din categoria "cetateanul turmentat" .... eu cu cine votez? Bobitza pan la urma a castigat sau nu? ca lumea zice ca da, Lorex zice ca nu, apoi zice si lorex ca da...eu pi site am gasit la castigatori sapt asta, deci are interfon sau nu are interfon? si in continuare ce fac? votez sau nu? de cate ori? nu care cumva sa descalificam vrun pufulete cu nestiinta noastra....

Si inca ceva, sa nu dea cu "oo" fetele nominalizate.... sau nu mai nominalizez...se vad ele singure cele cu peste 20 de poze Stiti, stabilisem sa avem fiecare in jur de 20, acum ca-s 25 nu-i bai, dar cele care au dublu poate vor sa mai trieze sa ramana cele mai relevante Multzam!

de Yannis


AMR 6 kile (de fapt numai 4 pana la momentul 2 liniute)



mie imi zise cristies sa las alea cu gradina sa le vada, dar ev le pun pe contul meu si i le arat dupa..................................
da plssssssssssssss invatati-ma si pe mine cum se sterg............por favor!!!!!!!!!!

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze





Stai cuminte, tu nu ai multe, o sa stergi cand adaugi poze noi, deocamdata stai pe loc...mi se pare ca te duci cumva la editare album ca sa stergi..

de Yannis


AMR 6 kile (de fapt numai 4 pana la momentul 2 liniute)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

stergem si din pozele cu intalnirile???...ca la noi ar fi cateva din care m-as 'decupa'



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza
...

Si inca ceva, sa nu dea cu "oo" fetele nominalizate.... sau nu mai nominalizez...se vad ele singure cele cu peste 20 de poze Stiti, stabilisem sa avem fiecare in jur de 20, acum ca-s 25 nu-i bai, dar cele care au dublu poate vor sa mai trieze sa ramana cele mai relevante Multzam!

de Yannis


AMR 6 kile (de fapt numai 4 pana la momentul 2 liniute)


Chiar acum ma uitam la poze...cred ca de fapt problema nu e nr de poze, ci dimensiunea lor...pentru ca de exemplu Arwen are 42 de poze, dar de dimensiuni mici care adunate au tot atat cat albumul meu de 10 poze. poate ar trebui sa le reducem dimensiunile si apoi sa le incarcam??? zic si io...






Sincer....eu nu stiu sigur...de exemplu la Webshots aveai limita la nr de poze, indiferent cat erau de mari sau de mici, limita era pe bucata nu pe capacitate, acum treb sa dau pure la plod, studiez apoi problema, poate picassa scoreaza pe capacitate si-s io cu vaca....sorry fetelor

de Yannis


AMR 6 kile (de fapt numai 4 pana la momentul 2 liniute)

Mergi la inceput