Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (87)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:



MP, myky, xela, haircut, cris_m, lorex, micki, (sper ca n-am uitat pe nimeni, daca da ) va multumesc pentru grija si urarile de bine, Isa nu prea mai tuseste, isi fac efectul medicamentele alea, noaptea doarme bine, e aproape vindecata. Sora-sa n-a luat (cel putin inca n-a dat niciun semn), dar acum avem alta problema: s-a prins cum sa se rostogoleasca de pe spate pe burta si inapoi si nu mai am curaj sa dorm cu ea, ca mi-e teama sa nu cada peste noapte din pat. Ei bine, patutul are ace, se foieste toata noaptea si mai nou doarme ziua... Maine vreau sa incerc s-o tin treaza peste zi, ca nu mai pot, de vreo 4 nopti n-am mai dormit mai deloc.

MP, lorex, nu iau vitamine ca cica dau pofta de mancare (si io am prea destula). Am mai luat calciu, ar trebui sa iau 20 de zile din luna in fiecare luna cat alaptez (asa mi-a zis dr), dar le iau cand imi aduc aminte... Problema e ca am tendinta sa fac la fel si cu CO. In rest, m-a cam prins depresia aia de care va ziceam si cred ca are legatura cu vizita la neurolog de miercuri.

lorex, ai castigat concursul? Felicitari!

yasmine, ana_g, sa va traiasca micii crestini!

Bea, nici eu nu cred ca e vreo problema sa-i faci branza/iaurt din lapte de vaca, asa-s toate retetele, norocul tau ca ai sursa proprie si bio pe deasupra! Morcovul se poate da amestecat cu mar intr-o prima etapa si daca e ok dupa cateva zile renunti la mar si adaugi pe rand pastarnac, radacina de patrunjel, dovlecel si ce se mai pune in supa de bebei. Eu asa as face. Sa stii ca iti admir preocuparea pe care o ai sa-i dai lui Ivan ce e cel mai bun si cum e cel mai bine, esti o mamica tare buna!

cata

miremia, multumim pentru capitol!

de Isabela si Irina (01.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Azi in parc m-am trezit ca se aseaza pe banca langa mine trei coreeni (doi ei si o ea) care mi-au tinut o prelegere lunga despre religia lor, pe care au numit-o biserica lui d-zeu. Pe scurt, pe langa d-zeu tatal, daca vrem mantuire, trebuie sa credem si in d-zeu mama... in fine, interesul lor de baza era sa ma aduca in persoana in biserica lor, eventual ca sa ma boteze si probabil ca sa si cotizez corespunzator...

de Isabela si Irina (01.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

ayanna, pupici printesei cu codite sa se linisteasca, daca e vorba de dintisori incearca sa-i dai o jucarioara d-aia de dentitie care merge tinuta nitel la frigider (poti sa i-o dai si ca atare) si eventual sa incerci sa-i dai cu niste calgel.

de Isabela si Irina (01.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Am luat din piata niste caise dulci si parfumate si am profitat de ocazie sa-i pun un pic pe limba si Irinei. S-a cam strambat , dar a invatat o lectie importanta: exista si alte gusturi pe lumea asta in afara de cel de laptic.

In alta ordine de idei, si eu am mixer Braun din ala 3 in 1 ca al alexutzei, mi-a fost foarte folositor la diversificarea Isabelei si nu numai, il folosesc des.


de Isabela si Irina (01.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Va las, ma duc sa , daca am noroc si ma lasa cea mare. Noapte buna va doresc!

de Isabela si Irina (01.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

au schimbat astia concursul de tot!......unde-i strumfitza cu coditze? nu o mai gasesc...bravo bobitza!
stiti ca se poate vota de infinit ori? tot am primit emailuri de confirmare vot...

am gasit pe: bobitza,pe mara de miremia,pe teo de lucia,pe sebi de evyme,pe pisoi de al3csa si pe dragos de ale1212...mai sunt?
UNDE-I SHTRUMFITZA????????????????????

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex


dupa ce am citit aici am verificat si eu.
E foarte prost facut sistemul de vot.
Se poate frauda f usor.
Ideal ar fi fost sa se verifice atat ip-ul calculatorului cat si in history si cache la browser-ul de web.
Degeaba au pus mail ca poti baga aceeasi adresa de mail de mai multe ori.
Eu am renuntat sa mai votez pentru simplul motiv ca se poate frauda f usor
Noi mai participam la un concurs pe un alt site unde efectiv se voteaza cu user parola, ip.
Daca ai votat cu acel user nu te mai lasa de pe nici un alt calc cu alt ip, sau daca ai votat de pe un ip nu te mai lasa cu alt user sa votezi. deci facut cu cap.
Cine vrea sa participe la acel concurs sa-mi ceara pm caci nu cred ca pot sa-l las aici. E un forum si site concurent

Avem nevoie de un vot. Multumim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

Bea branzica se face din lapte de vaca, nedegresat, deci poti sa ii faci lui Ivanel branzica de casa cu lapte de la vacuta voastra fara probleme. Nu stiu sa explic dar prin prelucrare dispare componenta laptelui care produce alergii. De aceea e ok sa dam branzica, iaurt , sau smantana inainte de 1 an.

Nicole si eu tot azi i-am pus pe buze lui Sebica o caisa. A dat cu limbuta de 2-3 ori si a intors capul. Nu l-a incantat deloc. In schimb papa pe nerasuflate un borcanel de piure de legume la pranz (piure facut de mine si pus in borcanele sa stiu cat papa)

Mamica de caprita si shtrumf
AMR 6.5 kg....si apoi inca 3 daca se poate......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Hop si eu! Ea doarme, eu sunt varza dupa cea mai maraita zi din viata ei.

Vad ca impartasiti experientele acumulate in diversificare, noi mai asteptam vreo 5 saptamani. toti pufuletii diversificati sau nu!!




Vreti sa votati o delfinitza in concurs?


_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 9 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Noapte buna si din partea noastra!





Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) aici poze si povestea piticului


AMR 10 pan'la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Am revenit...
Mi-am adormit matza plimbandu-ma cu ea prin casa...e agitata foc, of!
Acum doarme, dar maraie si prin somn si se tot frichineste...si iar vrea tzitzi-n gura non-stop... Eu ma gandesc ca e de la dinti pentru ca molfaie tot ce prinde si se calmeaza numai asa...desi la gingie nu se vede nimic. E posibil s-o manance sau s-o doara chiar daca n-au aparut mugurasii? Na, tre' sa iau o doza buna de RABDACOL...
...dar oricum, fie ea cat de mofturoasa o fi, tot imi vine s-o pap de draga ce imi e !!! E greeeeu sa fii mama, dar cel putin la fel de frumos!!!

Am mai citit din urma...
MP... tu ai platit jucariile in avans celor de la minitoys??? Aveam si eu de gand sa comand saptamana asta...ar fi cazul sa renunt la aceasta idee, nu? Sa ne spui si noua ce ai rezolvat.

ALEXUTZZZA...mersi pt linkul cu blenderul...intamplator, mi-ai raspuns la o intrebare pe care vroiam sa v-o pun...ca intentionez si eu sa-mi cumpar asa ceva si nu stiam care e bun. Acum am un robot Philips, dar nu sunt deloc multumita de el. adica e fain el, dar la cantitati mari ca altfel nu se merita sa-l folosesti...

ALICREDO...sanatate multa puiului mic! Sa se faca bine repede si sa scapati de antibiotic...


MIKI791...iti tin companie eu la pici mofturit, daca a iesit din schema Decenuela...

...si ca veni vorba de ea
DECENUELA ...bafta multa la licenta! Sa treaca repede si sa vii si faci o cinste pentru ZECE-le ala pe care o sa-l iei.

CRIS_MARIO...super misto ca ati iesit si v-ati si distrat...asa mi-e dor si mie de-o ieseala, fie ea cat de mica, dar nu putem pleca deocamdata ca nu-si poate lua sotul concediu si nici cu finantele nu stam prea pe roze, dar ma rog cu un pic de efort ne descurcam.
Azi a plecat cumnata-mea in Grecia si m-am uitat asa luuuung dupa masina lor...

YASMINE...am vazut si eu pozele...super! Ai niste copii tare frumosi...esti o mamica mandra!!!

MANDRUTA...mi-am salvat si eu reteta de biscuiti fara gluten. Mersi!

ANA_G...felicitari pentru micul crestin!...si pentru diversificare...sa-i fie de bine!

NIKOLE......sa fie bine miercuri la neurolog si sa nu ai nici un motiv de ingrijorare!

BEA...super site-ul cu retete de bebelusi...pentru mine e excelent! Mersi!

LOREX...felicitari pentru concurs...bobitza Iuria e !

Si cu ocazia asta imi mai cer o data scuze fetelor pentru ca s-a intamplat asa cu voturile. Of, o sa ma urmareasca multa vreme chestia asta......si o sa am multa vreme pata pusa pe frate-meu si o sa-l 'ating' la obraz de cate ori am ocazia...Iar ma apuca nervii... eu, care-s o calma si o pacifista...:(

RUXITA...de la tine imi astept o papara buna in legatura cu concursul, pentru ca tu erai cu argumentele pro-contra la capitolul asta...si acum imi fac 'mea culpa' (ar trebui sa zic 'harachiri') ca o merit...


Dap! :(
...

Noapte buna fetele...





Mergi la inceput