Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***220***

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

PS: lactate si oo halesc, dar nici alea foarte des (lactatele nu-mi plac in mod deosebit, iar ouale nu le pot manca fara paine si incerc sa elimin painea macar 4-5 zile/ saptamana).
Eu sunt mare fan legume, in primul rand, apoi fructe. Iar acum sunt in extaz ca e sezonul preferatelor mele si anume visinele. Bag macar juma de kil/ zi!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Fusaram la carciuma. Neimportant.

Aoleu, INAPREDA, ce zici tu acolo parca e descrierea mea. Singura diferenta fiind masina. Eu cam asa sunt..intr-o mana cu carutul, intr-o mana cu copilul si intr-o mana cu ce mai am si mi-ar mai trebui una. Cred ca as avea nevoie de vreo 4 sau 6.

ILINCA, pai eu zic sa il bagi la cuptor cu niste legume ca doar la asta esti experta. Cu folie sau fara. ca fiert e naspa rau, adica pute a peste (eu nu suportul mirosul de peste crud). Bagi si tu acolo o rosie, un cartof, eventual mai ungi cu unt si pui niste irburi sa dea mirosuri.

Stiati ca intarcatul slabeste? Glumesc! Am scazut e vreo juma de kil. Cred ca e vorba de laptele stocat in balcoane:))

daca va intalneati la Cluj pe 26 eram si eu, dar asa o sa admir pozele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna, fetelor!Ati iesit toate la plimbare?Eu is in balcon, fumez o tigara(ultima) si stau pe net. Lux!Eva e la plimbare cu ai mei, si eu imi fac de cap.De maine ma las de fumat, sotul s-a lasat de 2 zile si nu mai vreau sa il ispitesc, s-a mai lasat o data pt 3 luni si s-a apucat iarasi din cauza mea, zice el.Sper sa reusesc, mai ales ca daca stau cu Eva mult nu am deloc chef sa fumez, rezist fara efort 3-4 zile...sunt pe modulul mama atunci si nu ma tenteaza.Hai ca mai mult mi s-a ars singura si aceasta ultima tigara, ca am scris la mesaj.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Citat:
citat din mesajul lui novus

Petrean, ti-am admirat flacaii !!
De unde le gasesti rompere ca eu tot caut ca alea de anul trecut sunt mici si mi se par tare practice !

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Zambarici (03.03.09)




iarta-ma...ca sunt tuta..dar ce-s alea rompere?:)))te referi..la salopetele alea fara maneci?



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006




Iexact ! de abia am aflat si eu ce tre' sa caut

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Zambarici (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

NOVUS, salopete din alea se gasesc in Car4, set de 2, vreti sa va luam?




Daaa tare as vrea pt ca eu de abia am gasit 2 si eu le folosesc mai ales la deplasari, mi se par comode in masina !
Mersi !!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Zambarici (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Hai sa va zic, sa nu pocnesc! Mor de draci!]]
Ma duc cu Mura si Luca pe-afara. In parcul de caini, evident. Luca in sling, Mura in lesa. In poarta parcului, stateau la o vorba+o tigara o gasca de vreo 4 cu o piticanie de catel in lesa (nu stiu de care soi, ca era tuns cu freza). De ce stateau tocmai acolo, nu ma intrebati! Ma strecor eu printre ei si dau sa deschid poarta ( operatiune complicata si solicitanta, un ditamai cadru de fier ce se tine doar in jumate de balama si zavor, dupa ce reusesti sa tragi zavorul, o tii cu muschiul). In momentul ala (eu zabovind sa mesteresc la poarta) o apuca pe Mura tzopaiala cu piticania frezata si se zmuceste intr-o parte - ma smuceste si pe mine - eu il smucesc pe Luca - Luca izbeste un cap zdravan de stalpul portii (de fier, da?) si se pune pe urlat. Si ca sa am si cireasa pe prajitura, un malac de 2 pe 2 din gasca de la poarta, la vreo 40 de ani (tartorul, ca restul au plecat intre timp, el a ramas la taclale cu o duamna), emite urmatoarea intelepciune: "ar trebui sa lasati unul din ei acasa!"
Mai fetelor, imi venea sa-i rup capul, sa-l joc in picioare, m-am enervat in ultimul hal. M-am abtinut, am zis doar "multumesc de ajutor" (ajutorul care nu fusese, normal).
Asa, in parc, dupa nici 5 minute, apare o clienta de-a Murei (are 2), o vecina (catea, care cred ca a injurat-o pe mura de mama, ca n-o iarta deloc, o latra ca nebuna si cand o vede din casa pe geam), si o si ia in primire (adica o ia si o tranteste de pamant, ca de muscat nu stie), si cat am mai stat acolo a stat ca un arc, cu ochii la aia, pregatita sa o inhatze. Luca, marait, avea treaba cu lesa Murei. Ca sa o iau pe Mura de-acolo, imi trebuia lesa, asa ca Luca s-a pus pe urlat. Trag de amandoi, ajung la poarta, dau sa mesteresc din nou la ea, si "nenea" imi zice de peste poarta (era tot acolo): "ia mana!" ca sa deschida el poarta, sa ma ajute, ofticat ca "i-am zis" cand am venit! Adicatelea tot el!!!!!
Clar ca iar m-a napadit sangele in cap valuri-valuri!!! Mai aveam si muzichie de la Luca, suparat ca i-am luat lesa (capatul ce se prinde de zgarda, ala ii trebuia musai).
Maine, cand apare Mimi, il gaseste pe fiu-so cu un ochi vanat.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Bravo, Anamariame! Io mai bag cate o tigara "de socializare" cam o data la cateva saptamani (de ex. la intalnirea de 14 ani am fumat niste "paie", ca m-am distrat ca toate anti-fumatoarele si mimozele care ma certau pe mine in liceu ca fumez acum fumeaza ele, iar eu m-am lasat:))) dar ma prostesc si eu cateodata...
Bianca, pacat ca nu poti fi in 23
Sa v-o mai prezint si eu pe Sophiphi la aproape 14 luni
Azi a mers singurica pe afara...fiindca a vazut un maidanez!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Of, Simplyana, acum am citit peripetiile. S-a invinetit bietul Luca?

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

ILINCA, inca nu e vanat (si sper totusi sa nu fie nici maine, ca l-am dat cu Lioton Gel), e doar umflat si rosu (arcada si pometele).
Si cand va aud si cu tigarile voastre...Eu sunt rea de "vitzii", ca-s pestioaica, am fumat 11 ani cate 1 pachet de Lucky Strike Lights pe zi, pana in momentul cand mi s-a rupt apa. Atunci am sunat la salvare si m-am pus pe buda de-am fumat ultima tzigara din viata mea (sper). Una daca mai pun in gura, adio, nu le mai las

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Hehe, exact 11 ani am fumat si io! Vreo 4 ani Marlboro roshu, apoi vreo 3 Lucky Strike apoi Lucky Strike lights, ca nu mai rezistam...ajunsesem si la1 pachet/ 1 pachet jumate pe zi, daca era ceva chef (si erau des chefuri) ajungeam si la 2. Dar m-am lasat cu vreo 5 ani inainte sa raman bortzo. Tu ai fumat bortzonela? Eeei, ca nu erai in odisee, ca ce te mai jumuleam
Eu dupa ani de zile in care n-am pus botu' pe tzigara vad ca pot fuma una asa, cand ma apuca si apoi sa nu ma mai gandesc la fumat deloc. Aproape ca-s "social smoker" dar eu as vrea sa revin la non-smoker iar (ca de cand s-a nascut Phiphi, adunate, am la activ vreo 30 de tigari; bine, alea "pe vremuri" le fumam intr-o zi, nu in 14 luni, si erau "adevarate", nu paie ultra-lights...dar tot m remuscari
Si in niciuuun caz Pestii nu-s mai inclinati spre vicii decat Scorpionii!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput