Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***220***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Felicitari Bianca pentru operatiunea intarcarea! Multi lui Vladimir cel cu initiativa!


Felicitari Monnvas pentru cele 49 Kg! Da'nu esti prea "schiloada"? Eu daca asi avea sub 50, asi avea o problema cu hainele, ar trebui sa-mi schimb intreaga garderoba. Multi lui Domnu'Injiner baietel mare, care ar arata bine si in stilul "puscarias" pentru ca el are ochii foarte mari si expresivi si incondeiati exact ca ai lui mami


Anamariane, pai tu zici de un frappe?? La cate ilegalitati bag in mine (zilnic!), frappe-ul tau suna ca un iaurt light


Ilinca, daca sotul tau il intreba pe sotul meu ce-i cu atata tevatura in Africa de Sud, al meu sigur ramanea shocat pe viata Campionatul mondial i se pare cel mai important eveniment al anului, regreta enorm cand pierde cate un meci si-si noteaza toate rezulatele in tabela lui Eu dintotdeauna mi-am dorit sa am un sot ca taica-miu, sa ma ajute prin casa, sa faca mancare/curatenie/spalat din proprie initiativa, sa repare daca se strica ceva, si asa l-am gasit Colectia de sepci, mingi si pasiunea pentru fotbal, implicit Rapid mi s-a parut un hobby inofensiv de barbat, m-am gandit atunci "Lasa, bine ca n-are vicii mai serioase gen beutura, cazinouri, femei... Prefer sa stea cuminte acasa si sa se uite la meci, decat sa-mi fac sange rau ca intoarce capul pe strada dupa gagici sau mai stiu eu ce..."


Novus, bine ca a trecut febra lui Nelu Eu in cazuri de-astea, imediat de la primele simptome!, iau aspirina tamponata + paracetamol sinus, mai bag un suc Granini de portocale cu Vit.C, fac o baie fierbinte si ma bag sub plapuma. A doua zi sunt fresh! Daca nu actionez instant, atunci febra evolueaza in raceala din aia luunga cu muci, tuse, dureri, ce nu se mai termina odata


Stiu ca Olishka e in Moldova, m-a intrebat acum o saptamana daca vreau ceva Se distreaza de minune si David e atat de dulce chelios

Ilinca, uite link-ul cu poze http://picasaweb.google.com/olgagireada/RMoldova#



Multumim fetelor pentru aprecieri Mi-a venit inima la loc, si asa m-am indurat cu greu sa renunt la splendoarea de carlionti ai lui fiu-miu si am dus batalii intregi cu hazbandu', care vroia sa bage masina de tuns in parul lui, cu greu l-am convins sa-l duc pe baiat la coafor doar sa-i scurteze parul ca sa nu fie socul prea mare Sotul meu cand l-a vazut tuns a zis ca nu-i place





Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

PETREAN, ce bine ca ai intrat si pe la noi! Am vazut pozele, baietii tai sunt superbi si au crescuuut . Imi pare rau sa aud ca au fost bolnaviori, dar e bine daca acum sunteti bine toti!
Calendula de care zici tu e altceva decat galbenelele? Galbenelelor le mai zice "calendula oficinalis" (sau pe-acolo)

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

fetele
petrean ce bina ca ai mai bagat nasucul pe la noi; multa sanatate puilor, sa va faceti bine repede repede
ela e suuuuuper scumpic ianis tuns; nu stiu ce sa-ti zic de carlionti.... ca la mutzu s-au refacut, chiar mai creti decat inainte; depinde de genetica cred eu... la mine seamana cu mine si cu socrul probabil; iar tu arati suuper, ma tot tin sa-ti zic de cand am vazut pozele de la sighisoara- ca am ramas socata cand te-am vazut
ilinca deci sa nu te mai aud de kg de acum inainte.... ca arati bestial; bravo tie, esti chiar "bunoaca"; si ce daca esti mica??? ai forme si esti proportionata foarte fain... mai conteaza inaltimea??? sa va mai zic ca eu niciodata nu am avut prieteni sub 1,83 (asta fiind cristi-cel mai mic); maximul a fost un urias cu ochi albastri de 1,97 cu care m-am mandrit cateva luni (singurul defect era parul blond.... dar l-am rezolvat repede ca l-am vopsit negru cat timp m-am intalnit cu el... femeie nebuna, nu-i asa??? i-am zis clar ca nu vreau sa vad vreun fir blond ca fac alergie)

Diana- mami super fericit de mutzunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
MINUNEA MEA
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

PETREAN, ce bine ca ai intrat si pe la noi! Am vazut pozele, baietii tai sunt superbi si au crescuuut . Imi pare rau sa aud ca au fost bolnaviori, dar e bine daca acum sunteti bine toti!
Calendula de care zici tu e altceva decat galbenelele? Galbenelelor le mai zice "calendula oficinalis" (sau pe-acolo)

http://www.lucamic.blogspot.com/

da ..e un gel pe baza de galbenele...nu e renumita crema de galbenele
asa se numeste"calendula"e facuta de Boiron


Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Pai da, PETREAN, imi inchipui ca daca e gel, nu e gras cum e crema, si se absoarbe altfel prin piele. Dar proprietatile or fi tot pe-acolo, si extrapoland, poate prinde bine la bubite si o tamponare racoroasa cu ceai de galbenele, ce zici?

http://www.lucamic.blogspot.com/

Edit: Multumim mult de pont, l-am bagat la cutiuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela78 spune:

Mai vroiam sa scriu de ieri

Mireal, intre Lefkada si Zakynthos eu as alege categoric Zakynthos, pentru ca are niste peisaje superbe, si la cate distractii am trait acolo (turul cu vaporasul in jurul insulei, inotat prin pesteri subacvatice, relaxat pe plaje salbatice, admirat broastele testoase imense Carretta-Carretta (singurul loc de pe glob unde exista) si o foca si rate salbatice in mediul lor natural, imagini unice cu plaja Navaggio si pestera Blue Caves, vizita cu shopping de calitate in capitala, plimbat cu ATM-ul si in sfarsit Scuba Diving cu placerile de rigoare (trecut prin stoluri de pesti de toate culorile/formele/marimile, atins o caracatita care se apara improscand cu cerneala veninoasa, facut poze la stelute de mare si delfini) spun DA!, merita toti banii. Daca e sa fac un top intre cele 2000 de insule ale Greciei, as spune asa: 3) Zakynthos (e wild), 2) Kefalonia cu cele mai frumoase plaje din lume (dar nu cred ca exista acolo excursii din RO) si 1) Santorini, cea mai pitoreasca si romantica insula a Greciei (in general, toata zona Cicladelor e superba).



Distractie placuta la intalneala din Cluj saptamana viitoare! Abia astept poze cu ardelencele noastre mandre Georgiana, Novus, Ilinca, Inapreda Inapreda, pai tocmai Impecabilu' sa lipseasca de la intalnire??! Singurul gentleman din grup?? Poate totusi rezolvi problema si vii cu Ian...





Elena, fericita de Ianis Cezar (04.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Pai da, PETREAN, imi inchipui ca daca e gel, nu e gras cum e crema, si se absoarbe altfel prin piele. Dar proprietatile or fi tot pe-acolo, si extrapoland, poate prinde bine la bubite si o tamponare racoroasa cu ceai de galbenele, ce zici?

http://www.lucamic.blogspot.com/

Edit: Multumim mult de pont, l-am bagat la cutiuta !

nu merge..ca nu e f concentrat..andrei are problemele astea..de cand era bebel....si acum s-au accentuat, bineinteles..astea duc si la dermatita de contact..ar tb sa umble vara in pielea goala
culmea..acum le apar si gemenilor..pe manute..la pampers...nu era posibil sa nu ma mosteneasca vreunul???



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

Ufff, pai la voi e chiar complicat, daca zici ca e de mostenire... Oricum, eu ma gandisem la ceai de folosit asa, casual, la bubulitele astea de caldura care ne sacaie copilasii, unde nu-i o problema in sine, buna de dus la doctor. Ziceam si eu asa...

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Ufff, pai la voi e chiar complicat, daca zici ca e de mostenire... Oricum, eu ma gandisem la ceai de folosit asa, casual, la bubulitele astea de caldura care ne sacaie copilasii, unde nu-i o problema in sine, buna de dus la doctor. Ziceam si eu asa...

http://www.lucamic.blogspot.com/

offf..dc ar fi sa usor sympliana...nu vreau sa-i fac pzoe..ca te sperii dc il vezi cum arata....acum le mai tinem sub "control"cu creme...insa de disparut complet..nu dispar cat timp e f cald..si el transpira si e imbracat. Sa-ti spun mai clar.eu fac alergie la metale-nu am voie sa ma fardez..port orice tinichele-fac alergie la apa...dc nu ma dau cu crema dupa ce ma spal..pe fata..sunt in stare sa-mi rup pielea de pe mine...si lista poate continua



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Petrean welcome back !! sa nu mai lipsesti asa mult nemotivata, da ?!!

Symplianna, oare de ce crema ziceai ca dai pt alergiile la intepaturi de insecte, arnica oare?

Am notat toate sfaturile voastre referitoare la bubite, la noi zic eu ca sunt de 2 categorii: caldura si alergie la piscaturi de tantari, oricum miercuri intreb eu dermatologul de la Cluj com sta treaba

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Zambarici (03.03.09)


Mergi la inceput