burtici de martie-aprilie 2011

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Yasmi un mare mare pt tine, sa te ajute DD sa ai o sarcina usoara si sa ii faci lu' Iasmina o "fratioara" cu care sa se joace si sa se inteleaga perfect.

Burtici de martie-aprilie 2011, va doresc sa fie o perioada cat mai frumoasa si mai linistita din viata voastra, si sa aduceti pe lume bebelusi sanatosi si frumosi ..macar cat ai nostrii de martie -aprilie 2010

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

FELICITARI DIN SUFLET LAVINIA!! SARCINA USOARA SI MULTA SANATATE!! SA FITI FERICITI IN NOUA FORMULA!! te pup si te imbratisez cu dragoste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Cred ca voi simti intotdeauna ceva special atunci cand o odisee de martie-aprilie se va deschide pentru ca ambii mei copii sunt nascuti in martie. M-am bucurat tare mult sa vad ca deja se anunta viitoare mamici de (februarie) martie-aprilie 2011 si sper sa aveti parte de o odisee minunata, presarata de bucurii. Sarcini usoare dragelor!

Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Lavi si Iony,felicitari din tot sufletul!!!Sa aveti o sarcina usoara si bebei sanatosi!!!La fel va doresc tuturor gravidutelor care vor veni la aceasta odisee!!!

Felicia iti multumesc mult pentru gandurile bune!!!Din pacate mai am de asteptat o luna,pana sa ne apucam de treaba.Dar cred ca o mai amanam putin...de fapt nu se stie niciodata...asa ziceam si anul trecut...si in iulie aflasem ca sunt graviduta...din pacate n-a fost sa fie,dar asta este...

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Lavi si Iony felicitari pentru sarcina .

Acum 2 ani ma inscriam si eu in odiseea de martie- aprilie la sfarsitul careia s-a nascut si printesa mea Natalia(10 aprilie 2009),acum as vrea sa ma alatur si eu voua in noua odisee de martie-aprilie 2011.
Ma primiti?

UM : 10mai
DPN : 14 februarie
Inca nu am ajuns la doctor,am un test pozitiv si 2 sapt de intarziere a CM.

Pup

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:

Alina bine ai venit la odisee sa ai sarcina usoara si la termen

Multumesc tuturor ptr urari si ptr gandurile frumoase
Sa dea Domnul sa avem toate sarcini usoare si sanatosi
Mai asteptam cu drag alte fete sunt destule locuri

Multi tuturor
Eu as dormi non-stop



S-a intamplat minunea
3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Lavinia,Iony si Alina(mamica Nataliei)va doresc sarcina usoara si sa ajungeti cu bine la termen!

Si pentru mine odiseea martie-aprilie e una deosebita,Giulia mea e ca si Natalia o ghiocica nascuta in martie 2009.
Momentan aspiram sa facem parte iar din odiseea de martie- aprilie 2011!



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
Giulia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Multumesc fetelor
Giorgiana te asteptam alaturi de noi .

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

helloo

alina bine ai venit alaturi de noi!

woww ce de fete dragi m au felicitat!! va multumesc tuturor si va puuuppp pe toate!!!


happy mom & 2+ si 4+

AMR 2 sapt jumate!!! pana la Antalya!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

Anul trecut pe vremea asta cu glasul inecat in lacrimi de fericire imi sunam sotul sa-l anunt ca avem 2 liniute.. apoi m-am inscris la odiseea martie-aprilie 2010 alaturi de inca 100 de viitoare mamici. Cele 9 luni de sarcina au trecut cu emotii, greturi, ameteli, varsaturi si alte simptome, iar acum imi tin, plina de bucurie, fetita sanatoasa in brate Sa dea domnul sa va strangeti in numar cat mai mare, sa aveti sarcini usoare, sa le duceti la capat, iar in urma celor 9 luni sa va strangeti la piept puii sanatosi si fericiti
Si inca ceva: sa formati un grup unit care sa va sprijiniti la bine si la greu, asa cum am facut si noi, ca sarcina sa va para tare usoara.
Va asteptam anul viitor la scutece


Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010



Mergi la inceput