Bobocei de sept-oct 2008, la soare (294)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

Anca superbe locatiile. sa aveti concediu placut! mergeti si cu buburuza, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

sa va ic despre noi
Acum suntem mai bine dupa ce toata familia am capatat o viroza (Mikul a fost interat we trecut, cu febra mare, dupa 2 zile l-am luat acasa), eu mi-am revenit aseara dupa 2 perfuzii si antibiotic pe vena, tati se simte cam rau acum, iar buni o duce pe picioare

Mikul e un mare hotz, are tot felul de smecherii in program, gen: nu il lasi sa puna mana e ceva, iti arata el ceva pe perete si pac, cand nu suntem atenti face ce vroia, cand il certam sau il punem sa faca ceva ce nu vrea, zice: NANI, vezi doamne e obosit, se culca. Toata ziua e cu mama, eu nu ma pot tine dupa el, asa Maia (=buni) il ia dimineata si stau impreuna pana seara, au program de parc in fiecare zi, au un grup de copii cu care se vad, nu lipsesc decat in caz de fortza majora, ce sa mai program ca la gradi, printre copii are si o preferata, o cheama ANA si o striga toata ziua (cand am fost la supermarket m-a pus sa-i cumpar crema Anei, i-am spus ca nu ii iau si ce credeti, m=am trezit cu crema la casa, in alta zi a gasit prin casa un portofel si l-a pus in geanta de parc sa-l duca Anei, noroc ca a fost mama pe faza si l-a scos
De o saptamana, de cand a fot externat, se duce si baga singur iun patutul lui si adoarme, cred ca a auzit ca ii dam patutul lui bb

Cu mancarea stam binisor zic eu, cand ii e foame mananca, cand nu...nu, mananca si singur, uneori chiar se scandalizeaza daca nu e lasat (va imaginati cum arata dupa ce papa un iaurt, dar il mai lasam din cand in cand). Trainingul la olititza nu l-am inceput, probabil suntem codasi intre bobocei, spune cand face pipi si caca, dar nu vrea sa mearga la baie, asa ca n-am insistat

Bobinache o sa vina cam intr-o saptamana, luni ma vad cu dr sa stabilim cezariana, recuperat mult in ultimele saptamani la greutate, ca era cam micut
o sa nasc la medlife si asteptam in vizita pe oricine vrea sa ne vada, mai ales ca buni si Mikul nu au voie sa vina, iar tati nu se stie daca va avea liber, deci vom fi cam singurei3 zile in maternitate

va pupam, aveti mare grija cu virozele (eu cred ca la noi Mikul a adus-o din parc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

neata!
poftiti la , si ceiutz

lapte vrea cineva? ca-l am pe foc

Rox, bafta maxima si sa ai o nastere usoara, refacere rapida! abia astept sa vad fratiorul lui Robi!
Mikul e un scump si un shmecher, din cate citesc si ma bucur ca esti relaxata cu mancarea!
suuuper ca vrea sa doarma singur in patul lui!!

despre renuntat la pampers, am vazut ca e actiune in plin la bobocei.
si noi renuntam la el...ca e "chiar riscant", dupa parerea socrului meu...
de renuntat renuntam, ca R nu-l mai suporta, insa pana la a face la olitza/WC voluntar, mai avem cale de parcurs
pentru moment, a invatat sa se aseze si sa se ridice singur de pe olita, ca inainte nu putea, ceea ce poate fi un lucru bun, dar nu in totalitate, pentru ca se ridica si pleaca cand ti-e lumea mai draga, cum a fost ieri..in bucatarie...pe olita stand el, eu spalam vasele, tata la PC repejor...s-a ridicat baiatul si ne-a facut un cadou in mijlocul bucatariei...noroc ca era pe gresie...
deci rabdare si tutun!!

Mimihoo, Palua, abia astept pozele de la prima serbare de bobocei!!!!
Miha, imi pare asa de rau ca nu ati avut baticutul al serbare!! sper sa-l gasiti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata mamici

Claudinna multam frumos de cafeluta

Camicreata sanatate multa !!!

Anca pup frumoasa mica Distractie maxima in concediu Sa aveti vreme bune si o fetita papacioasa in primul rand , apoi cuminte

Roxi la care medlife ? Ala din grivitei ? Sper din suflet sa pot trece, abia astept sa va vad. Plus ca trebuie sa iti aduc scoica , nu ? Nastere usoara , bebel sanatos !!!!!

La multi ani Lavida !!!!!!! Sa fii sanatoasa si norocoasa, fericita si iubita !!! Iti doresc o zi minunata alaturi de cei iubiti !

Noi am facut febra mare (DAvid adica ) vineri noapte. S-a trezit in urlete si s-a dus tati la el sa ii faca laptele. Credea ca ii e foame. Si el tot urla...a baut putin lapte, apoi l-a vomitat in jet. M-am ridicat si eu din pat si ardea la maxim cand am pus mana pe el... Avea 39,7 ..i-am pus supozitor cu paracetamol si a scazut imediat febra. DUpoa ce am schimbat puiul, patul si tot ce mai era de schimbat, a adormit. Dimineata am plecat cu el la spital, avea iar 39,5. Evident ca nu au gasit nimik. Parca urechea e putin rosie, parca in gat e putin rosu, dar la cat urlase cat s-a uitat in urechi , nu e de mirare. A ramas sa il tin pe antitermice pana stim ce are. Acum nu mai are nimik. Nu a mai facut nici febra deloc.....Maine merg iar la medicul pediatru sa se mai uite la el in gat. Desi prevad ca nu are nimik si febra e din pom

Tina e la mare A plecat aseara cu prietena ei care era la noi de joi (distractie maxima pe ele) si nu le spusesem ca merg la mare...ci la tara Au fost in delir cand si-au dat seama unde merg de fapt

Lumi hunii sunt deliciosi chiar si tunsi

Nerantula foarte misto bicla Doar ca la noi, la ce gropi avem, daca mergi si cu viteza risti sa iti zboare copilul din carut
Sa mai pui si tu link cu pozele cu Gruia la mare, nu am apucat sa il vad.

Angy imi pare rau ca te-ai certat cu mami Rabdare multa si nervi de otel avem nevoie uneori cu ele Si eu cu a mea ma razboiesc uneori si imi vine sa imi iau campii, apoi trec peste crizele si iesirile ei si ne impacam Nu uita ca doar una e MAMA si poate vom fi si noi ca ele intr-o zi , la fel de enervante si de bagacioase, ca doar asta e rolul nostru Pup

Dya sper sa rezolvati cat mai repede cu alocatia pup mamica si puiutul

Claudina te rog si eu ceva, eu nu am vazut filmuletul cu Goanga Poti sa mai dai link la el , te rog mult

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

babytza, saracutul soricel! asa am patit-o si eu cu R de 2 ori, tot in toiul noptii l-a apucat si plangea si am striga
sanatate multa!

sigur ca-ti dau link-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudinna

babytza, saracutul soricel! asa am patit-o si eu cu R de 2 ori, tot in toiul noptii l-a apucat si plangea si am striga
sanatate multa!

sigur ca-ti dau link-ul



M-a terminat Razvanel cu goanga lui Si cred ca vazusem deja filmuletul...m-am screlozat de tot Ce gropita dulce face E mortal cum isi canta el 'nani...nani...puiul mami'

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata mamici,

Nici noi nu suntem prea bine, de ieri noapte daria face febra mare fara nici un motiv aparent. Avem deja 2 nopti si 1 zi cu febra tinuta in frau cu antitermice la 4 ore..... nu stiu la ce sa ne asteptam zilele urmatoare...:((




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Nocom, cat de mare e febra? daca e vreo viroza, in 3 zile ar trebui sa treaca, daca nu trece, musai la dr!
sanatate multa!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

lavida La multi ani si numai bucurii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Cami, sanatate si voua!!

Anca, super destinatii!! sa aveti concediu placut si sa profitati din plin!

Mergi la inceput