Dr. Who (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

ma alatur si eu aici!
eu am descoperit recent serialul asta.. dar nu am vazut decat ultima serie cu Doctorul Matt Smith..
insa ma apuc imediat de seria 1.. chiar sunt curioasa cum se manifesta ceilalti doctori... dar pustiulica asta mie imi place, desi la inceput mi se parea un ciudat..

inca o chestie: din lista aia de doctori vad ca odata cu un nou sezon parca tot intinereste doctorul ..

so comparatii nu am cum sa fac inca.. in curand



Mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana



Ingrid, fata de mutra din borcan ;) o sa zic, in plus, ca, inca inainte de a se termina seria 3, colegul de specie va si aparea, dindu-i ceva batai de cap Doctorului, ca, deh, nu toti time-lorzii is asa baieti de zahar ca al nostru.

Asta era...Iileana, tu nu stii, toate fimeile stie ca binili invinge.
Citat:
42?
Tocmai ce-am aflat de-o carte despre care se spune ca: "Concluziile cartii sunt la fel de adevarate ca www.youtube.com/watch?v=aboZctrHfK8" target="_blank">the answer to the ultimate question of life, the universe, and everything is 42 ". .
Cartea fiind www.humanitas.ro/humanitas/ultimul-culianu" target="_blank">asta, detalii.

Adevaru' e ca vroiam numai sa-i zic lui Beren de aparitia cartii, banuiesc eu ca-l va interesa, da' tre' sa recunoasteti ca am adus-o atit de bine din condei incit informatia aproape ca nu mai pare atit de ingrozitor de off-topic pe cit e de fapt :)))))).






www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details

Doar la Beren te-ai gandit, hai? N-am putut sa vad 42-ul, dar cartea am plasat-o cap de lista la urmatoarea iesire in oras. Si nu, nu esti off-topic.


Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui beren

Lasand gluma deoparte, multumesc pentru informatie. Extrasul e deja foarte incitant.

Dedicatia 'mea' pentru good ol' DT:

Where is the Box and the Doctor...
Where is the girl that was shining...
They have passed like rain on the mountains...
Like wind in the meadow...
The season moved on in the Albion...
Beyond the Chunnel into shadow...

OK, puteti rade acum.

I-am aratat 'compozitia' cuiva apropiat si mi-a spus ceva de genul "don't quit your day job". Well, imi place sa traiesc periculos.

P.S. Ingrid, cu placere.

Mi-ai dat motiv sa rad? E simpatic textuletul. Toata stima. Vb Iilenei, ne-am ascuns.
The season moved on in the Albion...
Bunul si batranul Albion. Nu existau englezii, nu-l aveam pe Doctor.
Acum il asortez eu cu un cantec:

Dedicatie pentru shining girl, stiti voi care.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Iileana, promit ca urmatoarea regenerare o sa ti-o descriu in detaliu. Ieri l-am vazut pe Lazarus, nu stiu de ce il asociam cu Lazar si invierea lui. Nu m-a incantat in mod deosebit, dar am remarcat o dragalasenie neasteptata a Doctorului fata de Martha. Sio chiar a luat-o din nou cu el in excursie.
Chiar, exista vreun episod cu anul 33 en? Asta era primul loc in care mergeam daca eram insotitoarea Doctorului.
Beren, nice song. Prin asociatie mi-am amintit de cei patru calareti ai apocalipsei. Nu stiu cum de imi veni ideea.
This is the way the world ends
This is the way the world ends
This is the way the world ends
Not with a bang but a whimper
Din Eliot. Vezi cate idei mi-ai dat? Si ai plecat de la Tolkien...

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Mihuta 11, bine ai venit. Asteptam comentariile.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui beren

... plagiatul meu dupa JRKT :)).

Asta nu schimba cu nimic datele problemei, tot propunerea mea muzicala e mai buna , ca suna mai eroic, asa, :)).
Schimba doar nota pe care o primesti tu. Cit spuneai ca se da pentru copiat?
In rest, dat fiind ca am recunoscut, inca din capitolul precedent, in fata clasei, ca universul lui JRRT mi-e cu desavirsire strain, nu mai adaug nimic:/.



Mihutza 11, welcome!
Citat:
citat din mesajul lui mihutza11

... dar pustiulica asta mie imi place, desi la inceput mi se parea un ciudat..

Uof, e reconfortant ce spui. Deci nu-i chiar asa de rau....



Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Iileana, promit ca urmatoarea regenerare o sa ti-o descriu in detaliu.


Mai bine spune-mi ca n-o sa se intimple niciodata, pliz!
Ma bucur ca n-am fost off-topic cu cartea aia .


Denizel?
Ah, Denizel a tradat cauza :((.
Absenta nemotivata in catalog!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
Schimba doar nota pe care o primesti tu. Cit spuneai ca se da pentru copiat?

Lasa-l Iileana cu copiatul, e si el la stiinte exacte, s-a straduit sa ne compuna ceva frumos. Ntz, ntz, pentru sinceritate nu dai note?
Asa boceam si eu cand a plecat Rose. Ofof...mai sunt 2 sezoane pana ajungi la Matt Smith.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Uf, Denizel nu a tradat cauza. Denizel are un soi de inchidere de luna . Pana la 15 septembrie va dura . Nu dau detalii, ca intru mai rau in panica si, oricum, am sperante ca ceva-ceva se va mai schimba... :D.
Pana s=o schimba, scriu asa, cand apuc.
(propozitii scurte. Asta nu-i semn bun, vorbeste despre starea proasta a autorului . De la cercul de lectura o stiu :)).

DE cand n-am mai vorbit, am vazut doar The Idiot's Lantern. Doar atata .
Nu prea am ce comenta...


Beren, pentru ca ai scris aici compozitziuca aia dar... lipseste speranta care sa conduca cititorii spre tricotarea unui happy end :

Still round the corner there may wait
A new road or a secret gate;
And though I oft have passed by,
A day will come at last when we
Shall take the hidden paths that run
West of the Moon, East of the Sun .

(scuze, nici macar n-am incercat sa-i pun o cat de mica amprenta personala. Am schimbat totusi "I" cu "we" . Cum o fi norocul fiecaruia :)).
Cred ca nu exista cineva care scrie, a scris sau va scrie aici, care sa nu doreasca sa fie inclus in acei "we" care spera :).



Citat:
citat din mesajul lui iileana

Dar, va rog io mult, motivul parasirii serialului hai sa ramina Shakespeare, nu altul.



Nu pot sa iau in seama rugamintea asta. Ar fi mare pacat, sa stii... :).

Citat:
citat din mesajul lui beren

"Stewart has expressed interest in appearing in Doctor Who."

Howabouthat?



Mmm, cam asa si-asa, as zice eu... :D.
Dar... fiindca tot i-am amestecat de-acuma, how about Sir Ian McKellen? El mi se pare ca ar fi un Doctor pe cinste :).


A, Music of the Spheres... oh my... . MUltu', Ileana! :)



Bun venit, Mihuta11! :)


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beren spune:

Excelent , excelent! Ah, ce bine e cand participantele la discutie citesc tot ce e scris!

Perfect, nu e K ci R. Am sa explic candva si gluma asta.

Denizel, imi pare rau sa aud ca ... altfel, faina alegerea strofei. The straight road e acolo, cine vrea il gaseste.

Iar Sir Ian ar fi perfect. (eu il banuiesc ca e Time Lord in realitate, oricum :))

Ma bucur c-a fost acceptata contributia mea diletanta (si mai ales ca nu m-ati pus s-o cant in celtic mode). (ca era vorba de Scots mai cateva pagini in urma, ce frumos si mandru canta ei ceva din cultura lor! am auzit un domn serios - cu barba - declamand cu patos ceva 'de-acasa' in mijlocul unui dinner, la cerere. Wow.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

http://www.youtube.com/watch?v=aXVI84gQqG0&feature=related
Super-mega-off topic: unul e preferatul meu din Lord of the rings. Doar sa ghiciti care e.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput