Dr. Who (2)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Buna dimineata!
Citeam ieri Culianu tolanita comod in fotoliu cand apare sotul cu stickul, hai la vizionat ep. 1 cu Matt Smith. Observ ca se tot intinereste Doctorul pe masura ce trece timpul, ma astept ca prin seria a 7-a sa apara vreun Home alone, ceva, nu mai batran de 10 ani.
Are si o noua insotitoare, roscata cu ochii verzi, frumusica de-altfel. Tot asa aiuristic se comporta, dar ii lipseste ceva, poate spontaneitatea lui D T.

Citat:
Si cite mi-au mai auzit urechile :/...
Formularea "imberbul de Tennant" o recunoaste careva?

Iti place sa-mi amintesti, nu? Bine, am gresit.

Citat:
Dat fiind ca abia azi e marti, n-am cu ce noutatzuri ma lauda.
Am avut program de "daca doriti sa revedeti".

Eu am zilnic programul acesta. L-am rugat pe sotz sa nu stearga ultimele doua The End of Time si ma uit aleator, nu conteaza scena. Tu pe unde te afli? La care sezon, 3?

Citat:
Daleks in Manhattan. Ce prostieeee.... Isi poate cineva imagina ca DT a reusit sa ma enerveze? :D

Daca voi fi exclusa din club, voi intelege aceasta, e normal sa se intample asa etc, etc, etc... :)).

De ce te-a suparat Doctorul si nu scenaristul? E filmul cu oamenii transformati in porci si cu actrita/cantareata aceea blonda?
Auzi la ea sa o excludem din club. Ti-ai gasit. Aici e ca la Mafie, nu mai iesi.



Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Buna dimineata!
Citeam ieri Culianu tolanita comod in fotoliu cand apare sotul cu stickul, hai la vizionat ep. 1 cu Matt Smith. Observ ca se tot intinereste Doctorul pe masura ce trece timpul, ma astept ca prin seria a 7-a sa apara vreun Home alone, ceva, nu mai batran de 10 ani.
Are si o noua insotitoare, roscata cu ochii verzi, frumusica de-altfel. Tot asa aiuristic se comporta, dar ii lipseste ceva, poate spontaneitatea lui D T.



v-am zis eu ca Doctorul tot intinereste cu regenerarile astea .. si de Amy mi-a placut si mie, adica imi place.. are si ea un fel de Mickey.. o sa vedeti..

acum ma uit la The Last of the Time Lords.. hai ca descopar si cu Master asta cum sta treaba..

edit: acum am citit si articolul ala cu bronzul.. chiar maintrebam ce rol a jucat Sophia.. si o descoperii-Madam de Pompadour.. frumoasa rau! are gusturi bune DT



Mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Ingrid, DT m-a enervat . Am gasit ca a jucat teribil de stupid si neinspirat. O fi fost si el obosit :D.

Ce sa fac oare? Pierd ceva interesant daca nu ma uit si la partea a 2a cu porcii aia?
E OK daca sar direct la The Lazarus experiment?

Martha nu imi place deloc-deloc-deloc .


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Ingrid, DT m-a enervat . Am gasit ca a jucat teribil de stupid si neinspirat. O fi fost si el obosit :D.

Ce sa fac oare? Pierd ceva interesant daca nu ma uit si la partea a 2a cu porcii aia?
E OK daca sar direct la The Lazarus experiment?

Martha nu imi place deloc-deloc-deloc .


Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.


Nu pierzi. Fa un salt in viitor. Martha m-a scos din minti de multe ori, dar scapi de ea dupa 7 episoade. Ma rog, apare cu intermitente si in seria urmatoare, dar o fi avand pile la producator.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Mihuta, Sophia e f.f. frumoasa. De cand a aterizat in serial mi-am zis ca e fraier D T daca nu si-o face prietena. Pacat ca s-au despartit. Urmatoarea girlfriend e mai copila, dar atragatoare.

Citat:
acum ma uit la The Last of the Time Lords.. hai ca descopar si cu Master asta cum sta treaba..

Te misti repede, carevasazica. Amandoi joaca de minune.

Am constatat ca totusi serialul ma atrage si ca pleaca au ba actorul preferat nu constituie o tragedie antica, de fapt am plans si dupa Eccleston, si? M-am refacut destul de iute. Ups, acum 2 pagini vorbeam de statornicie...



Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

da au jucat de minune..
mama ce imi facura cu Face of Boe.. cum mai sa nu iti placa serialul asta, cand le imbarliga si le dez-barliga in halul asta..

ma duc la somn!




Mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Da, la sezonul 3 am ajuns. Sau, ma rog, ar fi trebuit sa ajung, ca ieri am cam tras chiulul de la intilnirea cu Dr. Who, la ora aia (miezul noptii) eram la urgente, la Grigore Alexandrescu, , curat zi de marti 13.
Lasa, ramine pe joi, o sa fie ala de v-a placut voua, "The Shakespeare Code", de abia astept.
Dupa care voi avea parte, inteleg de la Denizel, de daleksi agasanti si de un DT enervant? :)). Pai mai bine sar si eu la urmatoarele ...


Citat:
Am constatat ca totusi serialul ma atrage si ca pleaca au ba actorul preferat nu constituie o tragedie antica, de fapt am plans si dupa Eccleston, si? M-am refacut destul de iute. Ups, acum 2 pagini vorbeam de statornicie...

Hai sa facem pariuri, oare in cita vreme MS ti se va parea mai potrivit rolului decit DT? :))

Citisem la gazeta numele vehiculate, la vremea alegerii, drept posibili Dr. no. 11: Russell Tovey, James Nesbitt, Paterson Joseph, John Simm, David Morrissey.
Eu numa' de doi dintre ei am auzit.
De Simm, of corz, acuma ca m-am prins cine e. Cred ca ar fi fost o alegere faina.
Si pe Nesbitt il stiu, din rolul principal din Bloody Sunday, un film care m-a entuziasmat de-a dreptul. (ups, trailerul dat acolo nu mai functioneaza, nu-i bai, gasim www.youtube.com/watch?v=6sssXPYcXZc&feature=related" target="_blank">altu' :)
James Nesbitt asta este incredibil, dar, stiindu-l dintr-un rol extrem de dramatic, cu greu mi l-as putea imagina drept "doctor"...
Hm, cred ca o sa revad nitel filmul, ca pe asta il am. Piratat, of-corz :)

Asa ca, doamnelor, asteptam vesti despre potrivirea lui MS in rol.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Am vzut The beast bellow, al doilea din seria 5, interesant scenariul, Moffat nu se dezminte. M S joaca prost, are de dus povara unui concurent serios in persoana lui David si nu-i face fata. Nu poate. E excesiv de nabadaios, are manifestari de rautate neconforme cu statutul de Doctor, blufeaza. Ok, scenariul e asa, dar nu-l imblanzeste cu un licar de simpatie, e ca gheata.

Citat:

Hai sa facem pariuri, oare in cita vreme MS ti se va parea mai potrivit rolului decit DT? :))

Am un singur cuvant pentru fraza ta, imposibil.
Citat:

Dupa care voi avea parte, inteleg de la Denizel, de daleksi agasanti si de un DT enervant? :)). Pai mai bine sar si eu la urmatoarele ...

Nu te grabi cu aprecierile, intai urmareste-l si apoi mai vorbim.
Citat:

Da, la sezonul 3 am ajuns. Sau, ma rog, ar fi trebuit sa ajung, ca ieri am cam tras chiulul de la intilnirea cu Dr. Who, la ora aia (miezul noptii) eram la urgente, la Grigore Alexandrescu, , curat zi de marti 13.

Iileana, e totul bine cu copilul? ce s-a intamplat? Stiu ca e spital pediatric, de aceea am dedus ca o fi cu baiatul problema. Spune aici, nu esti off-topic, suntem ca o familie.

Filmul Bloody Sunday nu l-am vazut, dar am citit multe despre cele intamplate la Londonderry, victime inocente ale unui masacru inutil. M-a interesat subiectul partial si din cauza ca ancheta demarata a fost cea mai lunga din istoria Marii Britanii. Adevarul odata scos la iveala ce va aduce cu el? recunoasterea nu va produce tulburare in zonele Irlandei de Nord?
Citat:

mama ce imi facura cu Face of Boe.. cum mai sa nu iti placa serialul asta, cand le imbarliga si le dez-barliga in halul asta..

Mihuta, asa am citit despre serial, ca isi pastreaza firul narativ si episoadele nu sunt separate de intreg, ci legate subtil intre ele.


Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihutza11 spune:

no am inceput seria 4! ce comici sunt Adipose aia mici! vreau si eu unul..
edit: amutii cu finalul primului episod




Mica dansatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Care spunea ca se incheie serialul odata cu plecarea lui Tennant? Denizel sau Iileana? Mare dreptate a avut. Winston Churchill si Daleks, ceva mai cheap nu s-a regizat in tot Doctor Who. M S e...dar mai bine ma abtin.
Mi-am amintit ca e joi si am revazut The Shakespeare Code. Cred ca asa o sa fac de acum inainte. Ma "abonez" la AXN Sci-fi.

Iileana, dupa Pergamentul diafan am inceput Calatorii in lumea de dincolo. Sunt abia la inceput si ma enerveaza modul de exprimare, foarte abstract, nebulos. Povestirile si Religie si putere au constituit un deliciu, s-a jucat cu conceptele. Ma rog, sper ca stilul pretentios si greoi de aici se va maleabiliza pe parcurs.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput