BRAVO Rodyka ! delfinasi iulie-august 2010 (137)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Citat:
citat din mesajul lui aelita

[quote]citat din mesajul lui crispro

eu la asa ceva lesinam!
daca dau de magazin in care e cald si transpir,ori ies,ori cad.
deja simteam cum ma sufoc cand povesteai,si cand ai zis de ploaie,ma vedeam stand fleasca-n ploaie sa ma racoresc
ce mai,ai facut pe tine



RODICA-unde esti??? ai fost la urgente?
fetelor,aveti numarul ei?


31+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)



La fel patesc si eu. Ori ies ori lesin. In ultima vreme nici nu mai indraznesc sa ies singura din casa de frica. Merg cu sotul de fiecare data. O fi de la tensiune sau o fi de la anemie? Asta e, o-m trece noi si peste asta.
Am actualizat si eu semnatura.
Tina ma bucur ca sunteti bine.

31 + cu o de
AMR 8 pana la intalnirea cu voinicelul lui mama


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui giorgia23

Buna fetelor...azi am dormit toata ziua si parca tot as dormi...aseara in schimb am dormit cam rau..m-am trezit des...mie a inceput sa mi se intareasca burta f.des...nu e dureros dar imi cam fac griji...oare ar tb sa anunt dr?

Tina ma bucur ca esti bine tu si Radu...Racusor pt rabdare de care dai dovada...sper sa reusesti si Andrei sa pape exclusiv de la san

Lala hai ca mai e putin si gata

Eu de vreo 2 zile ma gandesc numai la nastere si m-a cam luat frica...sper sa fie totul bine si sa nu doara tare

Am schimbat si semnatura

GEO 38+ cu Antonia Maria
AMR 14zile
poze


pai e normal se pregateste uterul de nastere...doar sa nu stea mult timp pietroi sa nu il stranga tare pe bebe...sa bei multa apa....din cate stiu no-spa si alte cele nu se mai ia de acum. oricum n-ar fi rau sa mergi si la medic...in ultimile 2-3 saptamani se cam merge saptamanal. Doamne ajuta...mai ai...asa putin..

Larisa 35 fix cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 5 saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Racusor, mie mi se pare ca debusolati copilul. Ba san, ba silicoane, ba tetina, ba aparat. Si totul pentru ca ti-e teama ca nu ia in greutate. Lasa-l o saptamana doar la san si apoi cantareste-l. Adoarme la san si se trezeste dupa o ora? Pai numai bine sa-i dai iar san si tot asa ca sa creasca productia. La pusee de crestere bb suge din ora in ora si nu e deloc aiurea. El adoarme pentru ca i se umple burtica, altfel ar plange de foame. Laptele de mama se digera insa repede si de aceea se trezeste repede. Fii convinsa ca nu sta el flamand.
Ah si inca ceva. Am impresia ca esti prinsa la mijloc, sunt toti din familie cu ochii pe tine nu cumva sa infometezi copilul.
Arissa, pai ne lasi in soare. Reteta de strudel unde este? Am vazut si burtica, e mare mare.
Btz, pai e foarte bine ca a luat 300 de grame in cateva zile, atat e si normal la varsta lui. Cat despre CC nici o grija, are capul mai finut, iese mai usurel
Carmen, am vazut camera si e intr-adevar potrivita unei printese mult asteptate. De hainute nu mai zic. Dar tu cu burtica nu mai pui poze?
Lala, te-ai calit ceva in spital. Acum stii la ce sa te astepti, parca e mai bine asa.
Giorgia, pai nu te gandi la nastere. Gandeste-te ca mai ai putin si-ticunosti minunea din burtica, ii mangai obrajorul catifelat, ii simtit mirosul lui de bb scump . Felicitari pentru sesiunea terminata, e mare lucru ca ai scapat de examene si de stresul lor, acum te poti concentra doar pe bb.
Enik avem casa plina de zornaitori, jucarii pentru bb care fosnesc, sau cu oglinjoare. Plus 2 surori mai mari, galagioase sipline de viata. Eu clar n-am de ce sa mai cumpar ceva.
Tina, mi se pare ca esti in forma maxima dupa nastere. Imi place ca te-ai acomodat asa de bine si usor sa fii mamica
Rodyka, Dragaica, dati-ne va rog un mesaj sa stim si noi ce faceti. Sper ca bine!

Eu mananc in disperare, parca nu ma mai satur. Ce-o fi cu foamea mea nu stiu. Norocul meu ca am tot fost pe drumuri cu orele ca altfel...

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 32+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Otilia eu ma refeream ca cele 2 aparate de la echo mi-au masurat diferit greutatea.Unul dadea o greutate exacta altul cu plus si minus.Si nu stiu care si cum spune adevarul.
Oricum eu il simt pe junior grasunel tare.
Ha ha pai am gasit ce inseamna CC si asta zicea si mama mea ca iese mai usor.Sper sa nu fe capos nici la figurat



36+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
AMR 27 ZILE pana la
Mami te roaga sa stai la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Nu exista ecograf sa spuna greutatea exacta ci doar estimativ cu o marja de eroare. Pentru ca ecograful estimeaza in functie de masuratorile oaselor dar stratul de grasime difera de la un copil la altul si chiar si densitatea tesuturilor.
Mie mi-au estimat-o cu cateva sute de grame peste pe Elisa inainte de nastere, pentru ca ea s-a nascut cam fara strat de grasime

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 32+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Nu exista ecograf sa spuna greutatea exacta ci doar estimativ cu o marja de eroare. Pentru ca ecograful estimeaza in functie de masuratorile oaselor dar stratul de grasime difera de la un copil la altul si chiar si densitatea tesuturilor.
Mie mi-au estimat-o cu cateva sute de grame peste pe Elisa inainte de nastere, pentru ca ea s-a nascut cam fara strat de grasime

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 32+ Iulia Alexandra


Da stiu ca este o greutate estimativa insa sotul se amuza si el cum unu da gramaj exact si altul cu plus si minus.Oricum cel mai important este ca nu am nascut aseara cum am crezut si ca pustiu e sanatos tun



36+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
AMR 27 ZILE pana la
Mami te roaga sa stai la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Ce liniste in delfinariu..se cunoaste ca e week-end



36+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
AMR 22 ZILE pana la
Mami te roaga sa stai la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

enik, acum nu ii trebuie zornaitori...mai incolo peste 1 luna 2. la inceput papica si somn nu sunt atenti la nimic altceva.

Larisa 35 fix cu Nectarie si mamica de Alexia (13 iulie 2006)
AMR 5 saptamani pana la
http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

otilia...
eventual iau si eu o zornaitoare si o agat de coada catelului pt mai mult efect..

30+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

larissa..ii bine de stiut..dar carusel??
oare ii va place de-acum sau tot asa dupa vreo 2 luni??

30+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput