BRAVO Rodyka ! delfinasi iulie-august 2010 (137)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Hello
...abia acum am revenit si eu pe acasa...a venit fratele meu in vizita si cum ne vedem rar ma acapareaza cu totul
am reusit sa cumpar partial si cadoul pentru ziua sotului, ca nu se stie daca am sa fiu in stare atunci sa merg prin magazine ...ziua lui coincide cu DPN-ul meu

Tina foarte emotionant ce povestesti tu

Racusor, nu stiu daca te va ajuta dar iti pot spune ce ne spune noua profa la gimnastica...in cazul in care nu ai lapte, incearca sa masezi sanii pe rand, 7 - 7 min 5 - 5 min 3 - 3 min 1 - 1 min

Paula gasim noi o zi in care sa ne vedem


Oana 37+ Matei

AMR 21zile

Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui arissa

cris, multumesc, esti tu draguta. Azi ar fi bine sa stai cu picioarele ridicate si sa nu faci mai nimic, daca zici ca sunt umflate.
Daca tu dai cafeaua, eu dau un strudel cu visine. Am facut ieri, ca pofteam de vreo saptamana.

arissa - mamica Mayei - 18.03.2007
Vine doi! 36+
Mai sunt 29 de zile pana la marea intalnire


mamaaaa strudel cu visine
azi am fost in piata si ii spuneam sotului ca vine vremea strudelului ...eu special pentru reteta asta am pus visine la congelator ...asa ca eu va recomand sa faceti acest desert super bun


Oana 37+ Matei

AMR 21zile

Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Mycya mersi ca esti alaturi de mine
Aelita a fost un fel de travaliu fals.Durerile s-au declansat de la faptul ca am urcat 3 etaje ca melcul.Noroc ca e inchis colul.Oricum m-am speriat groaznic,pana sa ma urce pe masa eram ferm convinsa ca voi naste.
Eu totusi sunt nedumerita.La echo dr mea gine mereu imi da greutatea bebelusului de genul cum a fost luni 2657 grame,iar aseara mi-a zis 3000g+-400.Nu stiu de care sa mai tin cont.
Si ceea ce mi s-a parut iarasi ciudat toate masuratorile sunt conform VGM-ului meu insa CC la bebe este mai mic cu o sapt.
Oare sa stau cu griji?



36+cu Paul Christian...IUBESC 2 BARBATI
AMR 27 ZILE pana la
Mami te roaga sa stai la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Buna delfinariu
Eu sunt mai lenesa zilele astea, dar va citesc
Racusor iti trimit o imbratisare si sper sa reusesti, oricum pasul inainte e facut si e lucru mare!!! Ai un baietel cu personalitate!!!

Am vazut multe fete cu 37 de saptamani deja si acum din zi in zi se poate intampla minunea

Eu am papat macaroane cu branza , la cuptor pentru cine e in pana de ceva bun!!!

In rest Lalique ma bucur tare ca sunteti mai bine si tu si Sebi, si zilele astea trec repede ai sa vezi!! Cat avea bebe cand ati iesit? Eu cand iau vitaminele ia bine/ corect in greutate, cand nu, ia doar la jumatate, asa ca le iau in continuare!!!

Eu abia astept sa treaca astea 3 sapt sa incep sa ma misc normal, sa-i masuram lungimea cordonului ramas dupa ce si-a pus margele sa vedem daca are loc sa treaca prin canal si sa o aducem acasa sanatoasa!!
Un week end frumos!!

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
33+ cu
AMR 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

rody..votat catel !!
fetelor daca aveti timp ne mai dati si noua din cand in cand un votik??

o inca o intrebare..am intrat pe adresa de gmail..dar nu gasesc unde sa pun nr de tel..ma ajutati??

30+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciristina_serban spune:

Enik, gasesti listuta in Google Docs, undeva sus in stanga....Si acolo este un document numit Fisier date gravidute succes!

Cris, Razvanel (23.11.2004) si 33+ Rianna
AMR 6+ Doamne ajuta sa stea cumintica in burtica pana la termen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

BTZ, acum bebeii cresc cam 200 grame pe sapt, posibil si mai mult. Daca luni a avut aproape 2700, nu e exclus ca vineri seara sa aiba aproape 3000 - poate sa fie si o diferenta de masurare. ca un pic daca muta mai incolo cursorul de la mouse, si masoara femurul, capul, burtica, mai in graba, iese 1 cm sau 2diferenta la masuratoare, ceea ce duce la grame in plus sau minus. As zice sa nu crezi nici una, nici alta, dar sa crezi ca bebelu creste (ca asta se vede), si ca e sanatos... Cat despre CC - nu stiu ce inseamna, dar si la mine la masuratori ies unele cu o sapt in urma, altele conform datelor mele - de ex, dupa burtica, e marisor, dupa femur e mai mic cu o sapt, dupa craniu e cam intre... No stress!!!

Enik, in contul de gmail, sus in partea dreapta ai mai multe optiuni, printre care Calendar, Fotografii, Docs. Intri pe Docs, si acolo gasesti "fisier date gravidute" . Intri, treci datele, si salvezi, din dreapta sus. Mai verifici apoi daca sigur e salvat. Poti sa iei de acolo cate un nr de telefon, sa stim si noi de tine, daca Doamne fereste, e ceva... Sper ca ai inteles...

Cristina 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Votat catel si pisic...

Rodi, da un semn, ca imi dai emotii...

Cristina 36+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

fetelor multumesc frumos si pt raspuns si pt votik..

30+ cu o minune de
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Buna fetelor...azi am dormit toata ziua si parca tot as dormi...aseara in schimb am dormit cam rau..m-am trezit des...mie a inceput sa mi se intareasca burta f.des...nu e dureros dar imi cam fac griji...oare ar tb sa anunt dr?

Tina ma bucur ca esti bine tu si Radu...Racusor pt rabdare de care dai dovada...sper sa reusesti si Andrei sa pape exclusiv de la san

Lala hai ca mai e putin si gata

Eu de vreo 2 zile ma gandesc numai la nastere si m-a cam luat frica...sper sa fie totul bine si sa nu doara tare

Am schimbat si semnatura

GEO 38+ cu Antonia Maria
AMR 14zile
poze

Mergi la inceput