BRAVO Rodyka ! delfinasi iulie-august 2010 (137)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Fetelor, va , mi/e dor de voi... ma minunez si plang de bucurie!
Sunteti binecuvantate si sa va dea DD delfinasi sanatosi.

Rody... parca ieri intrai pe forum si spunei ca esti o viitoare mamica de delfinas si... uite acuma ca il ti in brate... cred ca nu este un sentiment mai puternic si mai frumos.

Racusorule, te mult si sa stii ca esti aproape de sufletelul meu. Parca ieri iti spuneam 'doi pasi inainte, unul inapoi' (ca asa sunt raci) si tu/mi spuneai ca delfinasul este racusorul (geaman?!)iar tu leusor... si uite ca ati trecut de linia de sosire.

cu drag fetelor!
... si inca o data... nu, de mai multe ori... MI/E TARE DOR DE VOI.

Pot sa va intreb ce face Mirela? Inca nu am avut timp sa citesc din urma si... sper ca este bine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Tina cu sarmaluta dulce . Crede-ma ca arati bine dupa nastere, nu esti deloc palida. Foarte bine ca a inceput sa creasca deja, e mancacios.
Racusor, cat e de simpatic puiul tau in ulimele doua poze e chiar de revista.
Racusor, pai deja e un mare progres ca intai suge la san si dupa aceea completare.

Chiar asa decat sa luati biberoane mai bine seringi si lingurite ca oricum va fi nevoie de ele mai incolo sigur.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 32+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

wooowww a nascut Rody? N-am citit doar am vazut titlul...doamne ce frica imi este.

31 + cu o de
AMR 8 pana la intalnirea cu voinicelul lui mama


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui beluistef

Oana contul este : delfinasi.2010

***************************************************
Elena, 37+ cu Stefan Christian
Si mamica de Luisa ( 23.07.2005) & Beatrice ( 02.06.2003)

AMR: 18 zile



merci

Racusor m-am indragostit si eu...si Marius
cel mai mult mi-a placut ultima poza...si da, seamana cu tine


Oana 37+ Matei

AMR 19 zile

Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

mercic fetele

cica seamana cu mine la gura si ochi si la nas cu tac'su adica nu are nasu mare ca maica-sa

inca nu am dormit ca nu s-a trezit brotacelul...acum da semne..doarme de 4 ore a bagat dimineata la greu si asa face dupa, doarme duuss...ziua

pe cantar nu pare sa fi luat prea mult in greutate, dar parca a pus bolfute si un pic de carnita pe manute si picioruse...ca era asa mic in maternitate...dar ne facem noi mari

ii fac cate o poza doua in ficare zi, dar pana le descarc...si astept sa ne mutam sa il punem in patut, sa aibe camera lui..tre sa ii fac cu tati impreuna...si sa il invatam pe tati sa ii faca lui pui cu mami...

desi mami arata cam zombi...aa, ca ma plangeam de kg inainte am plecat la maternitate cu 66.7, am venit cu 62.7 (si picioarele tare umflate de la caldura), ieri aveam 59.7...deci inca 9 kile in plus

dar mi-a gasit sotul stimulentele de lactatie (galafor, nutrinatal), tre sa iau si spirulina...va zic rezultatele

mami de brotacel Andrei Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

racusor, e tare pretios baiatul tau!


37+
Vine o Rebeca Stefania!Doamne ajuta!
Ii multumim lu' Doamne Doamne ca am ajuns pana aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 86cmm spune:

fetelor unde pot sa vad si eu poze cu Racusor si bebe?multumesc:)

Cristina 29+ SERAIA
I TRUST IN GOD..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

RODI FELICITARI!!!!
SA-TI TRAIASCA DELFINASA, SA FIE SANATOASA, SA TE BUCURI DE EA, SA-TI ADUCA NUMAI SATISFACTII SI BUCURII
TINA ai un bebelus tare dragutz, felicitari Stai linistita ca starile prin care treci sunt normale si trecatoare. Ai grija de tine si sa te refaci cat mai curand.

Fetelor buna!!! M-au cuprins emotiile si pe mine, parca vreau si eu sa nasc o data sa-mi tin bebelusul la piept. Parca nu mai am rabdare. Vroiam sa va intreb daca chiar e adevarata treaba cu ca m-as apuca si eu de treaba dar peste vreo 2 sapt. Pana atunci mai stau o sapt cuminte si apoi ma apuc de urcat scari, frecat covoare, etc si daca nici asa nu da randament, at trec la partea cu si daca nici asa nu merge at fac inducere ca nu vreau sa stau mai mult de 41 de sapt.
Chiar vb cu sotul si-i ziceam ca la mine bb nu da nici un semn ca ar vrea sa paraseasca garsoniera.
Si inca ceva - am auzit ca ceaiul de leustean ajuta tare mult la dilatatie. Adica cand te apuca sa nasti cica tre sa bei o cana din ceaiul miraculos si te dilati. Acum nu stiu cat de adevarat e. Voi ati auzit ceva???

37+
Corina, viitoare mamica de Tudor Andrei
http://happyrooms.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui 86cmm

fetelor unde pot sa vad si eu poze cu Racusor si bebe?multumesc:)

Cristina 29+ SERAIA
I TRUST IN GOD..







CONT: delfinasi.2010@gmail.com
parola e aceeasi ca pe contul celalalt


37+
Vine o Rebeca Stefania!Doamne ajuta!
Ii multumim lu' Doamne Doamne ca am ajuns pana aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Racusor, sa-ti traiasca si sa va bucurati de el. Tare frumusel este

Eu am luat Galafor, la 10 ore dupa nastereAm luat 3 tb/zi...nu am vrut sa iau mai multe cum scrie pe prospect.

Am nascut la 2.35 si la 12 cand a tb sa merg sus sa incep sa ma mulg si vedeam alte mamici cat lapte scoteau si eu nimic.....ma ingrozeam!
Eu scoteam tzitelele afara, dar dejeaba!...si ma dureau....dar nu era nici o picatura!
de atunci au inceput depresiile. am sunat acasa sa-mi aduca Galafor si Garmastan si am inceput sa-l iau, sa ma ung si a IIa zi la pranz aveam deja 10 ml in sticluta.

Asa ca nu disperati ca mine! Cum ati nascut la o ora sa ai si lapte. Rabdare si vine si lapticul.

pupicei

tina cu
Radu Gabriel 16.06.2010

Doamne ajuta sa ajungem cu bine acasa!

Mergi la inceput