Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (86)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

pe mine asa m-a entuziasmat monti asta, promite avantaje si beneficii reale pentru sanatate, reglare de metabolism, tranzit intestinal, reglarea disfunctiilor gastrice (pe care ma tot incearca, sechele din studentie de nehalita), plus pierdere in greutate si cica daca ai fost anterior o mare amatoare de dulciuri, scaderea in greutatea poate fi chiar spectaculoasa daca faci totul ca la carte si eu imi propun asta, sa fac totul a la carte... dar nu mai stiu ce fac cu zaharul brun, o lingurita in ceai strica tot? fara praji, fara biscuiti, fara paine cu unt si dulceata, fara clatite fara numar (ah, ce-mi va mai plange buza dupa o clatita)... dar vad ca voi fentati pana la urma toate aceste restrictii cu inlocuitori, surogate si alte minuni... pot clatite cu apa minerala si faina integrala si in loc de dulceata sa bag branza sau urda, pot?, pot?, pot???

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!


ESTI MORTALAAAAAAAAAAA

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR...se duc 1 cate 1....Doamne tine-le naravul...



ai mult entuziasm,ruxita!

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Am vazut poze cu Lorex si Yasmine, respectiv cu Iuria si Mara. Iuria e dulce tare cum isi duce picioarele la gurita (a mea inca nu poate) si face nani in hamac, iar Mara e scumpa foc in rochita aia. Felicitari pentru botez!

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Mandruta am vazut poze cu Ioana e o scumpete asa doarme si Uca mea pe burtica si la fel face cu buzitele .

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine








Multumesc! Chiar vorbeam cu sotul ca a noastra seamana putin cu fata ta.

Noi am papat. Piure de morcov+mar+piersica+biscuite. A mancat aproape tot! I-au mai ramas cateva lingurite. Stiti ce bun e?

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)


toate crude?????????
ce biscuite ii bagi?

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micki_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui myky791

acum alta intrebare branza calcica leati dat la pui?

Mihaela mami mandra de baieti Andrei Gabriel(02.05.2005), Petru Catalin (15.01.2010)


Buna Myky,

Eu i-am dat branzica. De fapt ii dau zilnic. De ce?



Mihaela, mami de Florin Cristian (16.12.2009) aici poze si povestea piticului


AMR 10 pan'la nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Mandruta am vazut poze cu Ioana e o scumpete asa doarme si Uca mea pe burtica si la fel face cu buzitele .

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine








Multumesc! Chiar vorbeam cu sotul ca a noastra seamana putin cu fata ta.

Noi am papat. Piure de morcov+mar+piersica+biscuite. A mancat aproape tot! I-au mai ramas cateva lingurite. Stiti ce bun e?

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)


toate crude?????????
ce biscuite ii bagi?

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze





Da, toate crude. I-am facut eu biscuiti, fara gluten. Iti dau reteta, daca vrei.

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Mandruta am vazut poze cu Ioana e o scumpete asa doarme si Uca mea pe burtica si la fel face cu buzitele .

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine








Multumesc! Chiar vorbeam cu sotul ca a noastra seamana putin cu fata ta.

Noi am papat. Piure de morcov+mar+piersica+biscuite. A mancat aproape tot! I-au mai ramas cateva lingurite. Stiti ce bun e?

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)


toate crude?????????
ce biscuite ii bagi?

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze





Da, toate crude. I-am facut eu biscuiti, fara gluten. Iti dau reteta, daca vrei.

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)

si eu o vreau
te rog frumos

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

LML pufuletilor:
ana
tudor
iustin
caius de ruxita
david de lalitica
stefan

mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Citat:
citat din mesajul lui ioana_fota

Mandruta am vazut poze cu Ioana e o scumpete asa doarme si Uca mea pe burtica si la fel face cu buzitele .

de Maria Alexandra 26.03.2010

Doamne ajuta-ne sa crestem mari si sa fim bine








Multumesc! Chiar vorbeam cu sotul ca a noastra seamana putin cu fata ta.

Noi am papat. Piure de morcov+mar+piersica+biscuite. A mancat aproape tot! I-au mai ramas cateva lingurite. Stiti ce bun e?

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)


toate crude?????????
ce biscuite ii bagi?

Bea de Ivan, iubirea noastra!

Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Poze





Da, toate crude. I-am facut eu biscuiti, fara gluten. Iti dau reteta, daca vrei.

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)


si eu, si eu
apropo Salutari

Avem nevoie de un vot. Multumim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Buna dimineata,


Suntem si noi aici si va multumim de cafea.

Aproape ca am recuperat tot dar nu am apucat sa scriu pana acum pt ca am avut un week-end à la Cris.m. Spalat, calcat (numai pt Arthu 3 masini) si curatenie. Si tot nu am terminat in toate camerele

Si e un frig la noi, ieri erau 13°C si a burnitat. In tara ne plangeam de cald si aici de frig Cine sa ne mai inteleaga.

Sa apuc sa-l trimit inainte sa schimbati capitolul.




Mami de bebe Arthur, "printul zapezii" -07 ian 2010






pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

neatza fetele!
oi cand ziceti de cofe, ziceti numai asa ca sa va mai amintiti cum e sau chiar beti cafelutza? si cand ziceti ca serviti pe toata lumea cu ceva bun, de fapt va laudati cu ce mancare ati facut? ca eu ma laud cu un spanac fiert... mai tre adaugat lapte si faina dar nu stiu cum procedez, ma duc sa cumpar lapte degresat, dar cat despre faina, am citit prin retete faina de soia, faina de migdale, faina integrala de grau, am inteles numai faina normala sa nu fie...

noi ne laudam cu "Ma-ma!" e un dulcic cand zice asta, chiar daca pentru el are un cu totul alt inteles decat cel pe care i-l atribuim noi... fiica-mea ma exaspereaza - are pase de gelozie fraterna - ca il iubesc mai mult pe fratesu, ca uite ea stie sa zica mama si uite ea stie sa faca multe alte lucruri pe care fratesu nu stie sa le faca... e chiar amuzanta, as pupa-o in frunte daca nu m-ar exaspera...

mama mea face diferenta mare intre mine si sora-mea si nici macar nu se sinchiseste de acest aspect, mi-a si zis-o in fata, ca nu am eu treaba cu modul in care isi trateaza ea copiii, sa ma bucur de ce imi ofera si sa fiu eu sanatoasa... in studentie i-am cerut mamei 50 de euro sa-mi cumpar un calculator second-hand si mama mi-a zis ca nu are pentru ca ii strange banei sorei de tractor (vreo 5 mii de euro)... vreau si io o casa si i-am cerut mamei sa ma ajute cu avansul la casa, mama iarasi ca nu are ca tre sa termine casa sorei mele in care a investit vreo 20 de mii pe putin, la mine sta o zi, la sora-mea 2 saptamani, cand ma suna imi povesteste de sora-mea, cand stam impreuna imi vorbeste iar de problemele sorei si o ia pe sora-mea acasa si toata ziua sunt plecate sa-si rezolve probleme (asta cand ne vedem 3-4 zile pe an)... m-am resemnat, am zis ca eu ma voi descurca de una singura... eu nu am ca are sora-mea frigider de 2 m si televizor in fiecare camera (nu am televizor deloc) si din salariul ei nu si-ar fi putut cumpara nici macar un aparat de radio... e motivul pentru care nu-mi place sa ma duc in vizita la sora-mea? ca ea are tot - casa, masina, tractor (cumparat din banii mamei, nu de alta)... si la fel era tratamentul mamei cand eu eram divortata, ma descurcam singura dintr-un salariu mizerabil sa-mi cresc si copilul si stateam cu chirie... scurt pe doi - mama e constienta de tratamentul diferentiat (ar fi si culmea nici sa nu constientizeze) si pretinde de la mine sa am si eu grija de sora-mea asa cum are ea...

...pana sa apara fiu-meu, era totul simplu, fiica-mea singura mea preocupare... acum lucrurile s-au schimbat si vreau ca fiica-mea sa intelegea ca fratesu are nevoie mai mare de mine, ca e mic si are nevoie de ajutorul meu si atentia mea si ca ar fi bine si ea sa aiba grija de frate-su si sa-l iubeasca la fel cum il iubesc eu (cu iubire aproape materna)... intr-un test dintr-o revista despre prieteni a bifat ca in familie se lupta cu fratele ei pentru a fi preferata parintilor... inca nu stiu cum sa transez problema, sa-mi insusesc si lectia mamei (de "asa nu") si sa se simta fiica-mea iubita si preferata (fiica preferata).

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!

Mergi la inceput