Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (86)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arwen92 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui arwen92

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Ne-am intors de la plimabrea din IOR. Tare frumos parcul si tare frumoasa compania.

Vorbeam cu alexutza sa stabilim o intalnire mai mare. Aveti sugestii?

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 9 kg



ma bag si eu
noi nu am mai iesit in national tot din cauza tantarilor

azi am avut foarte multa treaba si nu am putut sa vin si eu

nici nu am mai reusit sa citesc chiar tot-tot pe forum ca am avut baiatul marait

arwen92,mamica fericita in al 9lea cer ,de Darius-Mihail
Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!

minunea mea pufoasa cu ochii albastrii



nickul tau imi zice ca esti din 92, corect? si esti numai cu 3 ani mai mare decat fiica-mea??? esti inca la liceu?

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!


corect!

arwen92,mamica fericita in al 9lea cer ,de Darius-Mihail
Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!

minunea mea pufoasa cu ochii albastrii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Ne-am intors de la plimabrea din IOR. Tare frumos parcul si tare frumoasa compania.

Vorbeam cu alexutza sa stabilim o intalnire mai mare. Aveti sugestii?

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 9 kg



Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Deci, am fost la mama, am papat o pizza facuta in casa, o inghetata, am ajuns acasa si m-am apucat sa lecturez Michel Montignac, sa vad pe ce se bazeaza dieta asta. Desi sunt convinsa ca nu e de mine. Macar stiu cu ce pot s-o servesc pe Miremia si ce nu are voie.
Am editat ca m-am exprimat aiurea.
Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Ne-am intors de la plimabrea din IOR. Tare frumos parcul si tare frumoasa compania.

Vorbeam cu alexutza sa stabilim o intalnire mai mare. Aveti sugestii?

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 9 kg



Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)



Pupici si flori de la Yannis pentru fete

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Deci, am fost la mama, am papat o pizza facuta in casa, o inghetata, am ajuns acasa si m-am apucat sa lecturez "Michel Montignac", sa vad ce tot faceti voi acolo. Desi sunt convinsa ca nu e de mine. Macar stiu cu ce s-o servesc pe Miremia si ce nu.

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)


sa parasc? sa nu parasc? Dupa ce ai plecat tu Miremia a papat inghetzata , dar cik dietetica

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

pe mine asa m-a entuziasmat monti asta, promite avantaje si beneficii reale pentru sanatate, reglare de metabolism, tranzit intestinal, reglarea disfunctiilor gastrice (pe care ma tot incearca, sechele din studentie de nehalita), plus pierdere in greutate si cica daca ai fost anterior o mare amatoare de dulciuri, scaderea in greutatea poate fi chiar spectaculoasa daca faci totul ca la carte si eu imi propun asta, sa fac totul a la carte... dar nu mai stiu ce fac cu zaharul brun, o lingurita in ceai strica tot? fara praji, fara biscuiti, fara paine cu unt si dulceata, fara clatite fara numar (ah, ce-mi va mai plange buza dupa o clatita)... dar vad ca voi fentati pana la urma toate aceste restrictii cu inlocuitori, surogate si alte minuni... pot clatite cu apa minerala si faina integrala si in loc de dulceata sa bag branza sau urda, pot?, pot?, pot???

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Deci, am fost la mama, am papat o pizza facuta in casa, o inghetata, am ajuns acasa si m-am apucat sa lecturez "Michel Montignac", sa vad ce tot faceti voi acolo. Desi sunt convinsa ca nu e de mine. Macar stiu cu ce s-o servesc pe Miremia si ce nu.

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)


sa parasc? sa nu parasc? Dupa ce ai plecat tu Miremia a papat inghetzata , dar cik dietetica

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure



Tu de unde vrei sa mai dai jos 7 kg? Ca io ar trebui vreo 17!

Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

tot citesc pe aicea de lapte, branza, iaurt degresat cu 0% grasime, voi de unde faceti rost de asa ceva? se vinde asa ceva in supermarket?

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

tot citesc pe aicea de lapte, branza, iaurt degresat cu 0% grasime, voi de unde faceti rost de asa ceva? se vinde asa ceva in supermarket?

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!


Da, il gasesti in magazin: lapte degresat cu 0,1% grasiem, iaurt dietetic si branzica dietetica. Doar ca trebuie sa le cam cauti ca nu sar in ochi.

Alexutza bine....deci m-ai spus. Dupa ce adoarme mandra ma duc sa amestec ceva capsuni cu iaurt dietetic, sa vad ce iese. Plus ca dupa ce imi iau mixer o sa fac ravagii in retetele de torturi.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 9 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

tot citesc pe aicea de lapte, branza, iaurt degresat cu 0% grasime, voi de unde faceti rost de asa ceva? se vinde asa ceva in supermarket?

Mamica de Bilabong, fericiti amandoi!


Da, il gasesti in magazin: lapte degresat cu 0,1% grasiem, iaurt dietetic si branzica dietetica. Doar ca trebuie sa le cam cauti ca nu sar in ochi.

Alexutza bine....deci m-ai spus. Dupa ce adoarme mandra ma duc sa amestec ceva capsuni cu iaurt dietetic, sa vad ce iese. Plus ca dupa ce imi iau mixer o sa fac ravagii in retetele de torturi.

_
Mirela fericita de Mara Ioana (27.01.2010)

AMR 9 kg


Miremia de ce nu iti iei ceva combinat? daca tot ai nevoie si de mixer si de blender ptr Delfi...ori un robot de bucatarie ori scula de aia cum am io de la Braun, are si capat de blender si capat de mixer si mie imi ies super piureurile inclusiv din morcov care e mai uscat, ti-am zis nu ramane nici aschie de el. Al meu se numeste Braun Multiquick ceva de genu...

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput