Albinute & bondari de mar-apr '07 (143)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

oricum sunt furioasa pe proaspata mamica ca i-am spus de dimineata sa nu nasca azi ...ca nu ma simt pregatita si nici n-am timp azi de nascutul ei... ea se intreba daca face geaman sau rac..

asta era inainte de masa printre doua gauriri de perete....si acu primesc mesaj : "soc: horicu o venit! Ii sanatos, are freza lui ......, mutrita nu-mi dau seama"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

buna seara....sunt suparata si am nevoie de sfatul vostru...am fost la stomatolog azi caci mi se parea ca razvi are carie intre cei doi dinti din fata si asa este si doc mi-a zis asa k am trei solutii:sa il las asa ca o sa ii cada si sa speram k nu se face f rau k daca se face nu e prea bine, sa ii dam cu o solutie ce opreste carierea dar innegreste dintii sau sa incercam sa ii punem plomba,zic incercam pt ca nu stim cam cum o sa suporte....eu as vrea plomba,doc asta recomanada dar nu stim cum o sa stea sau cum o sa reactioneze! voi ce parere aveti?

nu stiu de ce i se intampla asta,l-am spalat pe dinti ink de cand i-au iesit, dulciuri nu mananca prea multe....sunt tare suparata si data peste cap!nu se mai termina belele, dam dintr-una in alta....sotul e plecat la CT are niste cursuri....


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

Varsta Razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Sa inteleg ca ne inmultim pe muteste Kitty??

Mady nu mai fi asa nacajita,nu e din vina ta ,pur si simplu asa sunt unii copii,unii au dantura mai puternica altii nu.
Eu as apela la plomba bazandu-ma pe experienta pe care am avut-o cu Robert care din pacate mi-a mostenit dantura.Saracul copil a mers la dentist mai des decat la pediatru si nu a ramas traumatizat insa acum la aproape 14 ani are dintii puternici ,cred eu si din cauza administrarii intense de Zymafluor.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

ghicesc io io io!!!!!

ROXANICI

ana, mama Mariucai (11.03.2007)
varsta mariei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

mda no, ce sa spun, a ghicit...
Roxi era viespea respectiva, a facut un Horia mic, asa pe ascuns, interesant ca in 4 iunie de ziua ei a pus si poze in care apare si ea. I-o fi fost rusine sa recunoasca ca a facut triaba aia rusinoasa...

Sa-ti traiasca Roxaniciule, flacaul nr 2 si sa fie la fel de cumintel ca Iaieshu, doar ca mai mancacios si mai putin mamos!!

Mady si Raul a avut o dantura dezastruoasa desi nu i-am indulcit nimic si l-am spalat pe dinti f devreme, doctora a spus ca asa a fost mostenirea lui genetica si puteam sa stau si in limba. Dantura definitiva ii este mai buna, i-am dat de la 2 ani zymafluor, stiu ca e controversat si nu stiu daca deaia e mai bine. Poti sa incepi sa-l duci la dentist prima data in joaca, poate apoi o sa stea, noi asa am procedat si nu a avut si nu are nici o frica.

Jo, bafta in noua functie! Felicitari la pedalist!
Ada...dupa cum ti-am spus, m-am inverzit de invidie si mi-am cautat o lingurita sa-mi tai venele cu coada ei, dar mi-am amintit ca se poarta lungi anul asta. auzi acolo...cina romantica....
Frumusica rau Catalina si cum danseaza ei acolo cu totii, bine, fiecare cand isi aminteste, dar tocmai asta e farmecul...

Io tot cu gaurile mele prin pereti...si mi-am schimbat statusul de la www.youtube.com/watch?v=RTf2gzu1YTo&feature=related" target="_blank">iarba prin par in PRAFUL PRIN PAR...si peste tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

no stai, ca sa va iau pe rand.

Andra cred ca ai trecut printr-o sperietura groaznica....stiu din proprie experienta cum stai apoi si pazesti copilul in somn...

Pisik cum responsabilizezi cupilu? ca io cu Raul nu reusesc acum...nici cu capca nu-mi iese intotdeauna daaa...omor decrepitu, bietu...

Siuta cunosc, ca Giu de aziiarna umbla in rochite la cresa...or fi niste cochete, poate nu e rau. spor la mancat dulceturi..

Rein ce dragut Petrisoru...si noi vizitam pet-shopul, avem ritual cand iesim de la teatru de papusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Sa iti traiasca puiul mic Roxana!

Mady, eu deja i-am facut o plomba lui Vlad acum 2 luni. A fost f usor. I-a spus stomatologul ca ii scoate un viermisor din dinti si a stat f cuminte. Nu te stresa ca orice se rezolva!


Andra, pupici Mariei si sa se faca bine f repede!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

baaai, cine zisa ROMANTICA??? doar cina, adica o masa cu scaune, mancare si noi doi asezati la aceeasi masa, si niste prieteni.
auzi, romantica.
lasa cordelutzele alea de le zici vene la locul lor.


Roxanici, felicitati, da bine te-ai tinut la secret! Sa fie sanatos, voios, papacios si un super frate pentru iaiesu!

Mady, eu as lucra plombele, exista medici specializati pt copii. I-as face si niste analize de sange, sa ma asigur ca n-are vreo problema care sa fi dus la asta, adica sa exclud alte cauze in afara de mostenirea genetica.
Si as mai merge la un homeopat care poate recomanda granulici (dulci ce-i drept) pentru fixarea calciului s.a.m.d.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Sa fiti sanatosi, Roxi! Sa fie un flacau mancacios si cumintel! Refacere rapida! Felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

ROXANICI SA ITI TRAIASCA BAIATUL!ntz ntz sa stii ascuns atata timp..nu-i corect!!!!!

multumesc mult!cred ca o sa facem plomba...si apoi si niste analize,multumesc gaia!


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

Varsta Razvanel

Mergi la inceput