Va rog din inima ajutati-l pe Alex ca eu nu mai po

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

multumesc, galliciana.
da, ana, este aprobat cazul. nu m-am lasat pentru ca am vazut prin ce trece Alex Viorel si cat lupta mama lui. eu mi-am asumat cazul si tot eu voi incerca sa fac tot posibilul ca acest copil sa fie ajutat.


Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana l spune:

Succes!
Sanatate multa, Alex!

copiii mei minunati, Edy (5 noiembrie 2003) si Daria (2 decembrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

multumim tuturor pentru ca sunteti alaturi de noi. Sper sa reusim cu ajutorul vostru sa ne reapucam de gimnastica.

Alex cel vesel vreau sa merg si eu www.dianalaura.wblog.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Dupa cateva zile cand nu s-a mai muscat Alex a inceput iar sa se automutileze, m-a dat peste cap speram sa inceteze. Sper sa fie doar de la caldurile astea dar cine stie. Maine imi sun medicul la Bucureti sa vad ce zice.

Alex cel vesel vreau sa merg si eu www.dianalaura.wblog.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

imi pare rau pt. tine si pt. alex.
sper sa fie de la caldura si sa-si revina.
ai grija de el.


Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Din nou Alex e nervos se agita tipa si aasta noapte n-a dormit aproape deloc. E groaznic sa iti vezi copilul asa si sa nu poti face nimic sa il ajuti. . Imi cer scuze ca ma plang voua dar nu am cui sa ii spun ce e in sufletul meu. Daca nu ar fi Alex cred ca as plange toata ziua fara sa ma opresc. Aveti grija de voi si de puii vostri.

Alex cel vesel vreau sa merg si eu www.dianalaura.wblog.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

of nu am cuvinte...maine merg la banca si trimit cat pot...

bine faci ca intri si spui ce si cum simti, daca te putem ajuta cu ceva....

Nu am putut sa citesc tot blogul ca imi rupe inima...ce pronostic pt viitor aveti? ce planuri?

Multa putere iti doresc si sanatate la puiut

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

"Daca abatoarele ar avea pereti de sticla, am fi cu totii vegetarieni." Linda si Paul McCartney

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana l spune:

Citat:
citat din mesajul lui diannaalex

Dupa cateva zile cand nu s-a mai muscat Alex a inceput iar sa se automutileze, m-a dat peste cap speram sa inceteze. Sper sa fie doar de la caldurile astea dar cine stie. Maine imi sun medicul la Bucureti sa vad ce zice.

Alex cel vesel vreau sa merg si eu www.dianalaura.wblog.ro


O cunostinta de-a mea, cu un copil special, la fel imi povestea recent ca a patit. Dar la fundatia la care merge primeste ajutor si consiliere despre ce si cum sa faca. Daca te intereseaza, te pot pune in legatura cu ea sa afli mai multe amanunte, desi si ea e abia la inceput de drum cu terapiile si fundatiile.

copiii mei minunati, Edy (5 noiembrie 2003) si Daria (2 decembrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Iti multumesc Ana daca vrei si poti as dori sa ma pui in legatura cu ea poate gasesc ceva care sa ne ajute. Doamne ajuta

Alex cel vesel vreau sa merg si eu www.dianalaura.wblog.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

E greu dar ce sa fac trebuie sa merg inainte. Cand am fost in Italia medicii de acolo au zis ca au copii cu aceeasi boala care merg scriu citesc folosesc calc. Dar nu toti o parte din ei si asta inseamna gimnastica intensiva adica toata ziua lucrat cu el. Noi la centrul de recuperare facem doar o zi pe saptamana o jumatate de ora. In rest ma chinui eu cu el acasa. Doar ca nu vrea sa lucreze cu mine. Se lupat se incordeaza. Dar nu am ce sa-i fac trebuie sa lucram Cu toate ca mi se rupe inima cand il vad cum e si nu pot face nimic sa il ajut. Iar cand iesim afara ar vrea si el sa se joace cu copii dar parintii nu ii lasa sa se apropie de noi cu toate ca el nu ar face rau nici unui copil. Asta e . Pupici tuturor

Alex cel vesel vreau sa merg si eu www.dianalaura.wblog.ro

Mergi la inceput