Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lidia_P spune:

deci fetelor ce parere aveti sa ma duc la pedichiura sau nu?

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

Citat:
citat din mesajul lui syl
[ Si ceva frumos, la Iosup am plecat f elegant imbracata, parfumata, machiata pt ca am avut mai mult timp inainte de a pleca dar....uituca de mine m-am trezit in fata clinicii ca plecasem in papucii pufosi de casa. A fost de filmat si de pus pe youtube...si acum ma pufneste rasul.

Va pupam

12+



super tare!


16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia_P

deci fetelor ce parere aveti sa ma duc la pedichiura sau nu?

19+


mie mi-e f frica de manechiura pedichiura cu forfecutele lor nesterlizate. am o fobie. dar dc o cunosti bine pe tanti care iti face du-te , ca trebuie sa fim burticutze sexy , nu?
sau faci ca mine: rogi o prietena deocamdata pot sa mi-o fac singura dar cand o creste burta mare apelez la prietene

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Lidia_P eu nu vad de ce nu te-ai duce.
Atat timp cat stii salonul unde te duci si ai incredere nu vad care ar fi problema.


20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

elfica bine ai venit printre noi! stii deja ca trebuie sa scrii 10 mesaje ca altfel te pierzi printre mesaje si te ratam
ne apropiem vertiginos de numarul 100

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misticgirl spune:

Fetelor, am reusit sa pun inca 3 poze pe picasa. Am pus una cu burtica si doua de la serbarea lui Nicholas de la gradi:intr-una sunt si eu, in cealalta mi-am pus doar puiul, sa ma laud cu comoara mea
Incerc sa mai caut poze, sa mai pun

Claudia 18+ si Nicholas (25.11.04)
http://community.webshots.com/user/misticgirl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia_P

deci fetelor ce parere aveti sa ma duc la pedichiura sau nu?

19+


Ai mai fost in acelasi loc pana acum? Poti merge si cere sa nu iti taie cuticula ci sa o impinga, desi uneori tot e nevoie de forfecuta.

Eu am facut 2 tentative la 2 saloane diferite si m-am lasat pagubasa. Ambele manichiuriste au reusit sa-mi dea sangele... Daca te fac cu trusa ta mai merge, dar daca te fac cu a lor e jale. Nici una nu cred ca sterilizeaza instrumentele ca la carte pt ca au multe cliente sau li se pare "suficient" cum fac ele. Si oricum, daca te-ai duce la dr si ti-ar propune sa-ti ia sange cu o sering sterilizata in locul uneia sigilate, ai accepta? Pana la urma, e cam acelasi lucru. Nu mai vorbesc de stafilococi veruci si alte bazaconii.

Eu pana mi-am facut analizele de sange am avut ceva emotii dupa "escapadele" mele la manichiura. Poate sunt paranoica si sanelel sunt f mici, sub 1%, dar de ce sa risc sa iau o hepatita sau ceva si mai urat?

Asa simt eu

Victoria, mami de Anna Sofia, 18+ cu inimioara

Sofia, 1 an si 8 luni


"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

ramonika ti-am trimis un PM. sper sa te ajute
curaj

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

elfica bine ai venit printre noi
da-ne datele tale DN, UM si DPN pentru a te trece in lista

misticgirl oooo, ce burtica mare la 17 saptamani, a mea nici acum la 20 nu este asa mare
esti tare mandra, se vede
simpatic tare baietelul tau sa-ti traiasca !

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonik1986 spune:

Va multumesc din suflet pentru sfaturi si pentru sustinere! Eu am neintrerupt doar 4 luni lucrate pe cartea de munca atat cat a durat contractul ca nu am avut continuitate cu fostul job. Sincer nu stiu cum sa procedez, ma gandeam macar sa ma angajez cat sa pot duce sarcina si sa imi pot face analizele necesare nu neaparat sa i-au si indemnizatie ca nu as reusi sa fac 12 luni...as incerca ca vanzatoare, ca frizerita la un salon de cartier ca stiu sa tund, dar nu am cursuri...sau chiar sa traduc, sa tehnoredactez la calculator dar totul e greu pt ca trebuie sa gasesc repede...si la fel si sotul e intr-o situatie rea cu jobul ca firma pt care lucreaza e in faliment..dar sper ca toate sa se rezolve cu ajutorul lui DD!

17+

Mergi la inceput