Ne rugam pt VICTORIA- M&M mai-iunie 2008 (164)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

intrebare:

puteti recomanda un dr ginecolog din cadrul CMU care sa lucreze si intr-un spital rezonabil? o cunostinta graviduta a anuntat-o dr ei ca va naste cam in aceeasi perioada...deci nu ii poa garanta prezenta la nastere - si are abonament la CMU.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

buna fetelor, dau buzna cu mari regrete sa va zis ca imi e imposibil sa aflu date despre micutza Victoria din cauza legii privind confidentialitatea informatiei referitoare la pacienti. Am incercat, am vorbit cu lume care normal are usi deschise, nu se poate. din pacate.
II sugerez luiDolorez sa caute nr lor de acasa si ma ofer sa ii sun, sa ii intreb daca sunt la SickKids si sa ii vizitez zilnic, daca are permise vizitele.
inca odata, imi pare rau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maru

buna fetelor, dau buzna cu mari regrete sa va zis ca imi e imposibil sa aflu date despre micutza Victoria din cauza legii privind confidentialitatea informatiei referitoare la pacienti. Am incercat, am vorbit cu lume care normal are usi deschise, nu se poate. din pacate.
II sugerez luiDolorez sa caute nr lor de acasa si ma ofer sa ii sun, sa ii intreb daca sunt la SickKids si sa ii vizitez zilnic, daca are permise vizitele.
inca odata, imi pare rau!

Emma Aida e inger
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/



multumim de ajutor! . Incercam sa dam un meil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Multumim Maru mult de tot, o sa incercam poate pe FB. Eu o am pe Nadia in lista, insa am vazut ca adaugat pe Gabita si inca pe cineva pe lista lui Daddy, pe mine nu insa, deci poate cineva sa-l contacteze pe daddy sa-l intrebe. Poate el intra mai des, cine stie. Am sa incerc si eu sa ma adaug pe lista lui.
Of, si eu numai cu gandul la Victoria stau, procedurile astea am inteles ca sunt tare dureroase si te lasa sleit de puteri, insa Victoria e o luptatoare, sunt sigura ca va iesi invingatoare

Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Citat:
citat din mesajul lui BELLEANE

Aldaesme: am cautat pe acasa si am gasit asa:
20000leghe sub mari
alice in tara minunilor
fram ursul polar
copiii capitanului Grant
danila prepeleac
ciresarii
bobocel uratel
fata padurarului
ulciorul cu omenie
1001 nopti sinbad
1001 nopti neinfricatul farhad
se toarce iar povestea


Te iubim, printesa Victoria!!!


Din astea nu am "ulciorul cu omenie" si "se toarce iar povestea" sunt suficient de micic (sub 25Mb) ca sa fie trimise via email?

In rest eu am mai primit azi:

Ocolul Pamantului (cu Radu Beligan)
Povestea boabelor de diamant
Sarea in bucate
Un prieten adevarat
Craiasa Zapezilor
Istoria prainteleptului Arghir

din pacate doar doua se pot trimite via mail. Am sa caut insa o alta
forma de a le impartii cu voi - nu, nu rapidshare ca nu imi place deloc . Mai au de venit vreo 10 sau mai putine.

Pana atunci un izvor extraordinar de teatru si povesti il gasiti www.esnips.com/web/IoanHapca?docsPage=15#files" target="_blank">aici.

Esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Buna fetele. Speram vesti de la Victoria, dar ma bucur ca incercati sa ajungeti la ele pe alte cai.
Si eu am dat add lui daddy, dar nu mi-a confirmat.
Lorich, pune-le intravaginal ca sa nu-ti mai dea ameteala aia...Si mie imi dau cind le iau asa...Puse inauntru insa e ok...si au acelasi efect.

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Doloress, cauta cu 411.ca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PRAG spune:

maru, multumim mult de tot.
Imi cer scuze ca nu te-am abordat direct, eu sunt una din cele care urmareste din umbra sezatoarea (cindva am si scris, dar nici pe aici nu sunt prea activa) iar din cauza discutiilor recente, nu am indraznit sa ma adresez direct...

La canada411 m-am gindit si eu, dar eu nu le stiu numele de familie. Ma gindeam si sa dau telefon direct la spital, deci nu imi vor spune nimic, nimic? Offf.... Fetele cu FB, daca reusiti sa aflati ceva, sa spuneti.... Of, am si eu sufletul rupt si numai la ele ma gindesc! Doamne ajuta sa treaca usor si bine peste asta!

Noi... in parametri normali, rutina zilnica gradinita/job - acasa, seara afara la joaca pina la intuneric, treburile casei noaptea sau deloc, timp pentru noi, zero. Asa si-asa progrese cu vorbirea, dar parca totusi e mai bine. La fel ca unii dintre voi, circ mare la baie, dar doar la clatitul pe cap - uf, si are un par lung, lung, nu ma indur sa i-l tai.

Am vazut si eu ultimele poze - Robert, Sara si Teo (care in unele ipostaze seama cu Roxana).
Multa sanatate puiutilor bolnaviori..

Offf, totul pare nimic acum in comparatie cu problemele Nadiei....

Va pupam,
Gabriela si Roxana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna fetelor!
Doloress, Pe mine m-a mai adaugat la lista lui Daddy. Ti-am dat si eu mesaj pe fb cu numele lui, incearca sa soliciti adaugare prieten.
Maru multumim.
Lorich imi pare rau ca nu te simti bine.........
Simonacip, si tu incerci in continuare ptr bebe?
Pupici tuturor. O sa incerc sa mai scriu dupa ce culc fata.

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Prag, Doloress are toate informatiile
cred ca discutiile recente nu se refereau la oameni activi pe forum, cum esti tu, chiar daca nu esti la sezatoare, ci la cei care nu au nici nick pe forum, dar citesc ca si cum ar urmari o telenovela. Nu ma suparam daca ma abordai, cum nu m-am suparat nici de Doloress. Am mai ajutat cand am fost solicitata, dar acum chiar nu am cum, confidentialitatea aici stii si tu cat e de importanta, si risc sa imi pierd jobul. Alta e daca stiu unde e, salonul si clinica, ca ma duc direct la reception desk si ma indruma. Sa intreb, nici vorba sa imi zica....

Mergi la inceput