Bv Tina,Ariana delfinasi de iul-aug 2010 (135)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Paula saru'mana. Am sa discut cu sotul mai pe indelete si mai serios toata treaba si vom lua o hotarare. Iti multumesc inca o data pentru detalii.

30 + cu o de
AMR 9


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

Ms fetele de raspuns, deci eu ar trebui sa ma astept ca din orice clipa sa nasc, offf, ma iau transpiratiile iarsi, desi sunt slabe sanse sa nasc acum, cred ca ma dureaza ca nu sunt semne.
Vai Carmen, ce restrictii dure, nasol, lasa ca mai e un pic si scapam. Ai grija de tine.

37+
Corina, viitoare mamica de Tudor Andrei
http://happyrooms.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grety_niku spune:

burtici, mamici, bebici si viitoare burtici
Raportez chef de munca egal cu 0... bine ca mai am doar 2 sapt ca altfel o luam razna...
Racusor m-am emotionat toata cand am citit povestea ta si a bebelului...cineva acolo sus a avut grija de voi


30+ cu Eric Nicholas
Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui nela_didea

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Michelle, poti sa vii la Mures, sau la Bistrita, unde spuneau fetele ca e ieftin si sunt conditii bune...si nu cred ca e distanta mai mare decat pana la Bv.

Paula, 34+ cu , Raul Codin
AMR 5 saptamani


Poti sa ne dai mai multe detalii? Parca parca sunt tentata si eu ca tare dezamagita sunt de starea jalnica din spitalele de stat.

30 + cu o de
AMR 9


Mergem inainte cu Doamne Doamne


cea de la bistrita o vezi aici. sora-mea o sa nasca acolo (bine, eu sunt bistriteanca )

_

35+ AMR 4+ pozele noastre
Hannah Isabela & printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Rody multumesc . Imi fac cu ochiul clinicile astea private.

30 + cu o de
AMR 9


Mergem inainte cu Doamne Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

rahi am facut...nu mai stiu cine a intrebat

mi-am revenit f repede si f bine...plus ca esti constient in timpul operatiei, ceea ce e bine...pentru bebeii la termen,e fenomenal...ii duceau la mamici f repede si ii puneau si la san...

pe mine doar m-a durut spatele cat aveam cateterul pe spate, ca pe acolo imi mai puneau calmante...

dar eu nu am facut prea multe..un sfat f important..dupa cezariana daca aveti gaze,sa le eliminati, altfel va balonati si o sa aveti dureri groaznice. o prietena era cu mine in salon si asa a patit

si sa va mobilizati cat mai repede...ajuta sa treaca durerile...eu cum eram setata sa il vad pe bebe, uitam si de durere si de tot, incoviata mergeam la el..dar deja dupa 2 zile eu nu mai aveam nevoie de calmante...

si depinde unde faceti cezariana...sa aveti supozitor de glicerina sa iesiti la baie, ca e f important cat mai repede...aici ne-au dat ei, ne intrebau daca suntem balonate, daca eliminam gaze..nu stiu cum e la stat...

mami de brotacel frumos 09.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

fetelor, eu nu mai stiu daca am un neuron de gravida, o jumatate sau mai multi ... cum zicea ieri parca bumble, am o energie ceva de speriat... toata dimineata bucataresc, fac curat, mut cate-un fotoliu ca nu-mi place unde e... m-am apucat de tricotat o paturica rosie la delfinasa (am zis cand am inceput-o ca pot sa nasc dupa ce-o termin, dar cred ca deseara e gata ), i-am aranjat partea ei de camera (mai tarziu pun cateva poze), am spalat si calcat hainutele... nu mai lipseste decat bb! si cum in pauze sunt pe net si merge muzica tare mai mereu (dupa o perioada de liniste in care nu-mi trebuia nici musca s-oaud), vad eu topaind iepurasii Duracell dupa www.youtube.com/watch?v=qDwvAHzKj4s" target="_blank">melodia mea . si, colac peste pupaza, incepe si delfinasa dansul... si iepurasii, si delfinasa... si eu... hm!

_

35+ AMR 4+ pozele noastre
Hannah Isabela & printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

racusor, cum merge cu alaptatul? azi trebuie sa vina consilierul?



_

35+ AMR 4+ pozele noastre
Hannah Isabela & printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

nu prea merge trebuie sa incerc sa pun pompita la fiecare 2-3 ore...mi-am luat un aparat de il pui dupa gat, pui laptic de la tine sau formula, niste furtunase se prind pe san si incerci sa pui copilul la san...

curge mai usor ca la san, si in acelasi timp stimulezi si sanul

azi ne-am chinuit o ora jumate, copilul plangea, era mort de foame...nu mai voia nici cu aparatul asta..asa ca am capitulat pentru moment si i-am dat biberon...nu ne putem permite sa slabeasca e prea mic

acum ii dau tot bibe, sa recupereze efortul si faptul ca a papat putin azi si la urmatoarea masa incercam aparatul minune...

o sa fie mai obositor, dar macar in cateva saptamani sa se obisnuiasca si sa stimuleze lactatia...

si eu o sa incerc sa pun pompita la fiecare 3 ore...

sper sa nu slabeasca azi ca tocmai depasise iar 2500 grame dupa ultimele 2 zile..trebuie sa gasesc un grafic cu cat trebuie sa pape, daca va vine sa credeti nu mi-au spus cat trebuie sa manance..ci doar sa manance la fiecare 3-4 ore..san + completare

asta la maternitate

pediatra cica 60 ml la fiecare 2 ore...pai dupa 6 ml nu se mai trezeste 4 ore, nu o sa indop copilul cu formula...

la cerere a papat cam 280 ml plus putin la san in ultimele 2 zile...si a crescut de la 2450 la putin peste 2500...sa vedem diseara cum se prezinta...

azi dupa agitatia de dimineata nici nu mai putea sa adoarma, era frant, nici nu stiu cum sa fac

daca continuam cu bibe adio san, dar la san e asa de obosit...mai incercam...orice pentru mititel

trebuie sa ma mobilizez de acum doar sa pun pompita la 3 ore si sa beau mai mult ceai de lactatie...ca tot am reusit sa ma reglez cu somnul...Doamne ajuta!!

mami de brotacel frumos 09.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

rahi am facut...nu mai stiu cine a intrebat

mi-am revenit f repede si f bine...plus ca esti constient in timpul operatiei, ceea ce e bine...pentru bebeii la termen,e fenomenal...ii duceau la mamici f repede si ii puneau si la san...

pe mine doar m-a durut spatele cat aveam cateterul pe spate, ca pe acolo imi mai puneau calmante...

dar eu nu am facut prea multe..un sfat f important..dupa cezariana daca aveti gaze,sa le eliminati, altfel va balonati si o sa aveti dureri groaznice. o prietena era cu mine in salon si asa a patit

si sa va mobilizati cat mai repede...ajuta sa treaca durerile...eu cum eram setata sa il vad pe bebe, uitam si de durere si de tot, incoviata mergeam la el..dar deja dupa 2 zile eu nu mai aveam nevoie de calmante...

si depinde unde faceti cezariana...sa aveti supozitor de glicerina sa iesiti la baie, ca e f important cat mai repede...aici ne-au dat ei, ne intrebau daca suntem balonate, daca eliminam gaze..nu stiu cum e la stat...

mami de brotacel frumos 09.06.2010


Racusor felicitari pt bb si refacere rapida!

eu pe Vlad l-am nasvcut in maternitate de stat in brasov-cred ca v-am capiat-exact la fel e procedura pt cezariana, primul lucru dupa ce m-au trezit (am aviut generala-si a fost mai bine asa pt acel moment)

si medicicul si anestezistul si asistentele era primul lucru care ma uintrebau daca am eliminat gazele si daca am fost la toaleta(mie mi-au facut clisma inainte de cezariana).
In 24 de are m-au ridicat din pat si la masa de ora 12 eram cu vlad in brate sa il alpatez!

In ziua cand am nascut mi l-am adus in salon de doua ori si mi l-au pus la piept!

apgarul lui a fost 7 la nastere si 8 la 5 minute greutate 2600 si 47cm!

Eu cred ca tine ff mult de profesionalismul personalului medicat nu atat de faptul ca un spital e de stat si altul parivat!

Intradevar singurele medicamente care le-am cumaparat a fost ginipralul fiole pe perioada spitalizarii in rest am primit totul din spital!

Inclusiv pampersii pentru vlad!

Exista anumite proceduri care trebuiesc urmarite si respectate indiferent de unde nasti!

Oricum sfaturile care le-ai dat sunt fff bune...eu daca am trecut printr-o cezariana stiu la ce sa ma astept dar fetele care sunt la prima sfaturile tale le sunt de mare ajutor!

Anca +31s ANA-MARIA AMR 4S si mami de astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)
POZE VLADUT


"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

POZE BURTICA si POZE SERBARE ABSOLVIRE

Mergi la inceput