Bv Tina,Ariana delfinasi de iul-aug 2010 (135)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sheritra

Proba de microfon! Deci sunt f mandra de mine, 35 sapt cu gemeni si inca n-am ajuns la spital!



Shery 35 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

[red]AMR -2s




Sper sa tin si eu ritmul cu tine, ca inafara de mancarimi ma simt ok, in oras ies la cumparaturi da nu mai mult de o ora.
Maine tre sa mai fac o tura de cumparaturi ca ati bagat frica in mine si vreau sa-mi termin mai repede bagajul.
Duminica facem si noi 31 de saptamani Doamne ajuta pana la 36 saptamani.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita 30+ de Tudor Sébastian si Félix Alexandru

AMR 6 + saptamani de stat la caldurica, Doamne ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Am facut cateva poze cu telefonul ca am aranjat camera Letiziei, le pun aici, dupa ce merg la coafor fac poze cu camera, si vreau sa fac sedinta foto la Ea in camera in mare parte

Letizia
Doamne Ajuta-ne!!!
33+ cu
AMR 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui katalina

Buna fetele.
Este posibil sa nasc in apa, merg sapt viitoare la Cta,urmeaza sa ma programez pt miercuri, imi pregatesc lista cu intrebari pina atunci.Barbata-miu zice ca-s nebuna, da' ma sustine.Nici nu zic la nimeni, ca la fel ma fac nebuna, doar voi stiti
Sa vad ce fac, si va povestesc ,vreau sa iau si copiii,sa stam in Mamaia pina mi se rupe apa,hehehe vise,dar ar fi frumos asa.
Revin.

Catalina 31+

Vrei sa nasti la Euromaterna?
Catalin(04.03.1998)&Robert(13.04.2004)


saptamana 34 Ducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Citat:
citat din mesajul lui nela_didea

Citat:
citat din mesajul lui Sheritra

Proba de microfon! Deci sunt f mandra de mine, 35 sapt cu gemeni si inca n-am ajuns la spital!


Shery 35 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

[red]AMR -2s




Felicitari, chiar ca esti cea mai tare. Pe semne ajungi si la termen acusica.

30 + cu o de


Sa fie!

Shery 35 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

AMR -2s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Dragaica, normal ca vei ajunge cu bine pana la capat, toate 3 vom ajunge cu bine la finis, mai grase, mai gafaite, dar vom fi acolo!
Carmen, frumoasa camera!

Shery 35 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

AMR -2s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Am fost la doctor sa stabilim ultimele detalii.Pentru ca am fost cu sotul care e un mare sociabil si glumet, si doctorul la fel, am stat mai mult la povesti si glumite. Doar eu eram stresata, imi venea sa ii dau cap in cap

Idea este ca nu mai am col deloc, bebe e jos tare si pot naste oricand. Daca nu se declanseaza nasterea, am programare pentru cezariana pe 24. Puteti sa ma treceti in lista...
Eu sunt f increzatoare si sper sa mai stea cuminte o saptamana.

Racusorule, si iti doresc din inima sa reusesti sa treci cu bine peste perioada asta. Fetele ti-au dat deja sfaturi, poti cere ajutorul cuiva specializat si ma gandeam ca poti sa le intrebi si pe fetele de la odiseea de mai-iunie, am vazut ca ele sau mai conversat pe tema asta- acolo sunt mai multi copii nascuti prematur.

Katalina, eu nu cred ca esti nebuna, din contra cred ca e super sa nasti in apa. Mai ales ca la tine probabil e ultima experienta, eu zic ca merita pe deplin sa incerci
Eu initial asa am vrut sa nasc, la clinica la Brasov, dar era o sarcina catalogata de toti doctorii ca fiind pretioasa (nu se asteptau sa reusesc), cu un anumit risc, trebuia sa ma monitorizeze neaparat si doctorul de aici, eu la primul copil, sotul mai stresat si el si alte multe motive etc etc; asa ca ni s-a facut teama sa mergem in paralel si cu varianta asta si am abandonat-o.

Anca, Florentina, am vazut ca stati cu geana pe mine cu Municipalul. Ce va pasa, va convine voua ca intru eu prima la inaintare. L-am intrebat pe doctor, deocamdata aveau de toate, mi-a zis ca nu e nevoie sa vin cu nimic. Daca in ziua aia lipseste ceva, il anunta pe sot. In rest m-a asigurat ca e curat, in una din aripi s-a revaruit acum recent si e totul decent.
Daca vreti epidurala, trebuie insa sa va luati trusa. Dar vb asta si cu doctorul vostru. Legat de rezerve/salon de 2 locuri: fie ati facut rezervare din timp, fie depinde si de doctorul vostru cum e vazut in spital sau cum se descurca el pe acolo si bineinteles mai depinde si de asistente. El m-a asigurat ca pacientele lui sunt intodeauna cazate bine si daca vreau si mai bine, poate sa vorbeasca sotul si cu asistenta sefa si.......
Alte detalii nu mai imi vin in minte acum ce sa va dau. Preturile de la Municipal nu le stiu,insa am facut un sondaj pe la alte colege care au nascut recent si se invart intre: 1200-1500 doctor cezariana, 250 - 400 anestezist, mana a doua - 200 - 400 sau sunt altele care nu au dat deloc sau au dat doar la prima mana ceva mai mult si daca ala a vrut i-a dat si rezidentului, 100-200 neonatolog, 50 asistenta care te pregateste de nastere/te duce la terapie si maruntisuri de 5, 10 la restul asistente, infirmiere. La nastere naturala evident mai putin.

36+ cu

IT'S THE FINAL COUNTDOWN! 7 zile si pupa mama pe scumpete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

dragaico, te mananc! eu am cumparat numai rochite si hainute de fetite... poate ai visat de cea mare (ca toata lumea imi spunea ca va fi baiat, iar la eco mi-a spus abia cu 2 sapt inainte sa nasc...). dar de mers la plaja, asta acuma, la ora asta e de iesit din casa...


_

35+ AMR 4+ pozele noastre
Hannah Isabela & printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Ce-am ris de Tummy tub,chiar e o galeata, am una asemanatoare prin camara,o pot folosi citeva zile de proba.Mi se pare cam incomod de spalat copilul pe tot corpul,sapunit si altele.

Larissa, mersi pt PM

Matusa, e vorba de Isis.e ok?

Catalina 31+
Catalin(04.03.1998)&Robert(13.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matusa77 spune:

Despre Isis nu stiu mare lucru,
Care este pretul nasterii?

saptamana 34 Ducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Citat:
citat din mesajul lui matusa77

Despre Isis nu stiu mare lucru,
Care este pretul nasterii?

saptamana 34 Ducu


Chiar faceam si eu comparatie: la Eva costa 2000 ron,la Isis-1000euro, si la Regina Maria -2000 euro(vazut pe site).

Va urez somn usor si o noapte racoroasa!

Catalina 31+
Catalin(04.03.1998)&Robert(13.04.2004)

Mergi la inceput