Burtici cu buburuze de ian-feb 2011 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Luna, esti simpatica rau cu "fluturasii"...
La primul copil e si mai greu sa-ti dai seama, se confunda usor...eu n-am simtit la nici unul mai devreme de 4 luni si ceva...cred ca si eu sunt mai nesimtitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Multumesc de laude fetele nu le merit zau... va spun cu mana pe inima, nu e usor (de parca ce e usor in viata) daaaar e mununat sa ai copilasi multi...singurul meu regret e ca am lasat prea mult timp intre ei...puteam sa mai fac vreo 2

Am 2 prietene, fiecare are cate 6 copii. Niste familii "bogate".

Ma bucur sa aud ca dintre cele care sunteti la primul copil vreti sa aveti mai multi...asta e de admirat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Bebelusi, nici eu nu am facut nici o analiza. Si nici la medic nu am fost pana acum. Voi merge pe 23. Analizele eu cam vreau sa le sutez ... sa vedem cum voi reusi Soacra mea este asistent la laborator de analize, mi-ar fi extrem de usor sa le fac, dar ... nu imi vine deloc Cred ca totusi ma voi duce sa imi vada daca nu am ceva lipsuri de fier, calciu, etc, sa mai iau cate o vitamina ceva. Alte analize si teste, nu ma pasioneaza, mai ales cand va aud pe voi cu repetarea analizelor, analize gresite, RH 25% pozitiv . Daca ma gasesc astia o "subspecie" vorba unei burticute careia nu i-am retinut numele, ori daca ma stresez inutil la vre-o cifra mai stramba ?

Deea, mamica de raza de soare Daria si burticutza de 9 saptamani si ceva

made in Brasov

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lili_g


Ma bucur sa aud ca dintre cele care sunteti la primul copil vreti sa aveti mai multi...asta e de admirat!


Poi nu e greu sa zici ca vrei mai multi cand esti la primul copil. E greu cand ai deja 2, 3 atunci e de admirat !!! Macar zici ca VREI in cunostiinta de cauza

Deea, mamica de raza de soare Daria si burticutza de 9 saptamani si ceva

made in Brasov

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

BEBELUSI quote
Fetelor mai e careva care nu si-a facut analizele inca???sau sunt singura


nu, nu esti singura. nici eu nu am facut decat o ecografie acum 3 saptamani. eu as face si analiza sangelui dar: ginecologul imi zice ca trebuie sa mi le dea med de familie, med de familie imi spune ca vrea lista de la ginecolog cu ce analize sa fac...sunt in ceata rau de tot. mi se pare inadmisibil comportamentul de genul asta. maine ma duc cu chef de cearta la dr de familie si daca tot asa ma ia o pun sa imi dea toate analizelele din lume de sange pentru orice, doar sa stau eu linistita. eu peste tot primesc reactia: aaa, dar esti tanara nu trebuie sa faci toate analizele si nu te agita ca e totul bine(am 2 de ani), de paarca sanatatea excelenta are vreo legatura de nerupt cu varsta.


aaa, si maine ma duc iar la eco

8s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

imi pare rau ca nu am apucat sa mai postez prea mult, dar ma bucur si eu putin de vacanta.

bafta tuturor



9s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluKara spune:

felicitari fricitelor burtici de fetite : Numeioana , Blue_night, Danina si la fel burticutei de baiat Zumzu



cat de frums sa stii deja ce va fi....va invidiez fetelor

9s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Neata burticute!
numeioana ne bucuram ca ne-ai incantat cu un asa inceput de capitol! Arata atat de bine samburica ta... Sa fie sanatoasa si sa stea acolo in burtica la mami pana la termen!

Raluca sa-ti traiasca sotul (si tu pe langa el bineinteles) si sa va bucurati de buburuza voastra! Sa fiti sanatosi si voiosi!!!

Felicitari bebelana_34 pentru gargarita ta. Te intelegem cand zici ca a fost emotionant si atat de placut... Multumim ca ne-ai impartasit sfaturile dr tau, cu siguranta multora ne vor fi si noua de un real folos.

Va doresc o zi minunata, fara greturi si dureri!

11+

Shhhht! Cresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

'Neata burtici,

Bebelusi nici eu nu am facut analizele pana acum..
ralukara analizele pe care le faci gratuit ti le prescrie medicul de familia( mie mi-a dat ginecologul o lista, unele dr de familie le-a trecut pe o trimitere, altele le voi plati, pt ca nu se deconteaza de casa de sanatate).

Azi imi este cam rau, greata persists de dimineata, si nu trece la nimic.. si am mult dee munca...
Sper ca diseara sa ma simt bine, ca ies cu sotul la restaurant, sarbatorim 4 ani de casnicie..

Poze ..

Stefanel cel mititel este un nazdravanel...
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

LA MULI ANI CARMEN!!!
multi ani inainte plini de fericire, dragoste, copii, impliniri si sanatate impreuna si de acu inainte.

toate burticutele




http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt bb 11+

Mergi la inceput