*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (114)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Laura, sa fii sanatoasa si iubita! Petrecere frumoasa!

Olivia, ce burtica rotunda si ce frumos te uiti la ea . Cat despre kilograme se pare ca stai foarte foarte bine ca ai slabit inainte de sarcina mult de tot. Eu am 75 de kg acum, asa ca se mai zic
Malinasule, greu cu copil kamikaze. Asa a fost Ana mea de la 4 luni cand a reusit sa se tarasca pana la margine patului si sa se scurga pe langa pat pana jos in fund, si asa e si in ziua de azi. Asa ce-mi mai aduc aminte: mi-a sarit din carut pe la 8 luni cand eu probam o pereche de blugi si rugasem vanzatoarele sa stea cu ochii pe nazdravana iar eu n-am reusit sa o prinde desi am iesit din cabina in chiloti si ea era in fata draperiei , pe la 1 an s-a gandit sa faca o saritura in cap de pe canapea printre mine si sot , pe la 1,5 ani a facut buf in cap pe coltul unei veioze si ditamai cucuiul pe care l-a improspatat dupa 2 saptamani cand a sarit de pe canapea pe gresie si fix atot acolo s-a lovit , alta faza mi-a sarit la magazin din carut vroia sa se prinde de un raft si carutul a fugit de sub ea , la 2,5 ani mergem cu ea la mare intr-un complex, punem bagajele jos in camera iar ea a luat-o la fuga s-a aruncat in piscina mare a complexului , tot atunci la hotel am tras sperietura vietii mele chiar inainte sa ies cu bagajul pe usa, am crezut ca a sarit de la balcon ca am auzit un mare buf si ea nu raspundea de nicaieri, se pitise in dulap cat am fost eu pana la baie (eram oricum stresata de la inceput ca usa de la balcon nu se incuia, noroc ca sotul o blocase cumva). Eram cu Elisa gravida cand s-a gandit sa o ia la fuga si sa topaie pe muchia unei stanci langa mare, am reusit sa o culc in niste tufisuri inainte sa fie prea tarziu . Nu mai zic de picior rupt ca doar nu s-ar fi intamplat daca avea ceva mai multa minte.
Sper ca nu v-am speriat ci v-am facut sa zambiti. Cand or apare perii albi stiu clar un vinovat, si are 5,5 ani decat, chiar azi.
E fata mea exact ca in zicala, "unde nu-i cap vai de picioare", cand e fara dres numaram si 20 de vanatai.

In schimb Elisa e atat de precauta. Mai pateste si ea cate ceva dar la coborare pe trepte se pune in fund de cand a gresit o data manevra, la urcare mai pune si mainile. E total opusul Anei, se uita, analizeaza. Poate unde o si vede pe nebunica mare cat sufera, cum face buf Ana cum incepe si Elisa "Ana bebe, uaaa uaaa", adica plange Ana ca un bb.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 32+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Laura!

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 19+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Citat:
citat din mesajul lui malinas

manumanu, informatiile scrise de carmen cu privire la dieta sunt pe la pagina 20 in cap 113.

carmen, da, david e mare dansator.Mor de dragul lui cand il vad cum se fataie. e logic ce zici tu cu uleiul, dar e mai greu de pus in practica.eu zic ca am un metabolism bun, problema la mine este ca mananc haotic.Sunt toata ziua singura cu David si timp sa ma asez la masa sa mananc in liniste am abia dupa ora 14,30, cand il culc, dar pana atunci mi se face foame, asa ca gust de ici de colo, iar cand, insfarsit, ma asez la masa, mananc de parca m-ar alerga turcii, repede-repede, sa nu pierd timp.Acum incerc sa ma educ, sa imi fac, cat de cat, un program de masa, si, cel mai important, sa mananc incet.Pe urma mai vad.Multumesc mult de sfaturi, le-am pus acolo la pastrare si usor am sa vad ce pot sa aplic fara mari eforturi.

otilia, eu zic ca are timp suficient Iulia sa revina pe pozitie, astfel incat sa nu fie nevoie de cezariana.

Eu ca sa nu mananc pe fuga cand doarme fi-miu, mananc in fata calculatorului in timp ce va citesc pe voi. Si asa nu mai am impresia ca pierd timpul

_
David (10 noiembrie 2008) de Alina.
Poze cu comoara mea

Povestea povestilor


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Bertha ma bucur ca poate sa mananceIoana albus.Pleaca alergia si de la voi . Ce super ca plecati in vacanta! Distractie maxima si balaceala placuta.
Anca si eu zic sa faci reclamatie. Eu una i-as fii zis oricum vreo doua cucoanei in momentul respectiv
Malinas eco transvaginale sunt uzuale in primul trimestru de sarcina. Si eu am facut cand eram in 6 saptamani. Deci avortul spontan nu a fost provocat de eco. Pup ochisorul lui David. Doamne e groaznic cand ii vezi ca se accidenteaza asa micuti cum sunt si urla cat ii tin puterile de durere. Si pe mine ma ia cu lesin de fiecare data cand o patesc cu Raphael.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

La multi ani Laura! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

O poza cu mine si decolteul meu adorat :

http://good-times.webshots.com/photo/2267759490104281140ItbrCy

Desi eram in casa aveam ochelarii de soare pt ca eram nemachiata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyzapi

O poza cu mine si decolteul meu adorat :

http://good-times.webshots.com/photo/2267759490104281140ItbrCy

Desi eram in casa aveam ochelarii de soare pt ca eram nemachiata

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Isabela & Raphael Nicolas
23.10.2008




Ce ochelari? Unde? Ca eu n-am vazut decat decolteul super sexy pt ca te invidiez Arata super bine...

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 20+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameliam spune:

Laura La multi ani! Ce mai faceti voi, n-ai mai scris nimic in ultima vreme...
Iza zic si eu ca BraveGirl, cin' se mai uita la ochelari?! Verde-s si eu de invidie!
Sa-i porti sanatoasa (nu ochelarii)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Babyzapi super arata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Brave, Ocean, Cami multumesc . De cand cu operatia, am renascut atat fizic cat si psihic.

Mergi la inceput