FIV in Ungaria 108

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Bombi, asa voi face. Editez imediat.

Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Sapte Luni
Poze
Poze botez si nu numai
www.youtube.com/watch?v=E9FMYc2Px0s" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atena_77 spune:

Felix: felicitari, nu stiu daca am pucat sa te felicit pana acum!
mami_vreau: ma bucur ca te simti bine si ca totul a decurs ok, iti urez sa intri in liniea dreapta si sa fie o reusita pana la finalul anului si dupa!
samira: eu am facut o HSG in 2009 care a iesit ok, ma gandesc ca in cazul asta scap de histeroscopie...oi vedea.
Roxi, tu unde iti faci histeroscopia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

atena, nu m-am hotarat inca unde sa fac histeroscopia; ma gandeam sa incerc la medlife la dr dragos albu, dar mai intai ma duc la o consultatie la el sa vad cum e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui felix76
Mami_vreau, refacere usoara! Ma bucur ca inca te mai gandesti sa faci FIV cu ovocitele tale. AMH-ul meu este 1,95, credeam ca fac acolo 4-5 oua dar am fost surprinsa de cele 17 pe care le-am produs. PK era socat de-a dreptul, ii radea mustata Eu cred ca organismul nostru nu e ceas elvetian, ne surprinde cand nu ne asteptam deloc.


felix you gotta be kidding me!!! sincer nu stiu daca e o incurajare pentru mine faptul ca ai reusit cu un amh ca al tau!!! normal ca ai raspuns bine! ai un amh in regula... ce nu-ti place la el??? stii care sunt valorile normale ale amh-ului??? uite-le:

High (often PCOS) - Over 3.0 ng/ml
Normal - Over 1.0 ng/ml
Low Normal Range - 0.7 - 0.9 ng/ml
Low - 0.3 - 0.6 ng/ml
Very Low - Less than 0.3 ng/ml

Asa ca daca te uiti in lista vezi ca tu ai un amh normal! eu am un amh de 0.26... ce mai zici acum? tot asa promitator vezi viitorul meu?
si unde mai pui ca eu la fiv-urile anterioare am trasferat cate un embrion deci nu stiu daca se pune problema de "n"-shpe ovocite...
chiar ma bucur pentru tine da' incurajarea ta a sunat ca si cum i-ai spune unei femei care se chinuie de ani de zile cu infertilitatea: "stii, te inteleg... si eu m-am chinuit 6 luni pana am ramas gravida"... no offense




Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

aristica, roxi, alina, laura, tamy, atena, samira

aristica pai cum a iesit rezultatul acum???

atena, roxi eu am facut histeroscopia cu albu dragos... vi-l recomand cu caldura pentru histeroscopii si ecografii... la laparo nu prea il recomand pentru operatiile mai dificile ca mi se pare un pic nesigur dar la restul procedurilor e super ok...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

mami-vreau, daca nu te superi, de cite ori ai incercat cu embrionii proprii FIV? Ai fost numai la PK? Tot el a recomandat FIV cu donare? Iti inteleg durerea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motzishor spune:

tamareyllis, poti sa imi spui te rog daca e usor sa te deplasezi de la korall la clinica cu autobuzul - cit de aproape e Korallul de mijloacele de transport in comun? Ai avut frigider in camera? Dar chiuveta? Am primit raspuns de la Korall si nu au nimic liber pe 30 Iulie. Daca se termina tratamentul ami devreme, poate nici nu am nevoie, nu stiu ce sa zic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

atena, si eu am facut HSG si erau trompele in regula. dar HSG iti zice numai daca sunt permeabile, pe cand histeroscopia iti zice mult mai multe: daca uterul are endometrioza, daca ai polipi, daca ai sinechii, daca locul in care trompele se leaga de uter e OK etc, in plus, mare parte din aceste probleme se rezolva in timpul interventiei. daca e histeroscopie investigatorie si n-ai nimic, ramane doar atat, daca ai ceva, se transf in histeroscopie "reparatorie" sau cum naiba o fi termenul medical. doamne, zici ca ne ducem la revizie, nu alta!cica nu doare ca esti anesteziata si oricum, nu dureaza mult. fetele spun ca e mai traumatizanta HSG.

si eu ma hotarasem ca daca nu iese fiv 2 fac histroscopie si as fi facut cu albu daca n-as fi putut la PK.pupicei

mami, ce film bagi maine?

tamy, ai facut 10 sapt? super, maine poimaine ne spui ce duci in marsupiu!

bai fete, dar mairis cum o mai fi? stiu: pe tocuri si superoptimista!adevaraciune de gravida.sa-i dam si ei un buchet de

Adi +14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Mami-vreau insanatosire grabnica si mult noroc pe mai departe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi
bai fete, dar mairis cum o mai fi? stiu: pe tocuri si superoptimista!adevaraciune de gravida e.sa-i dam si ei un buchet de

Adi +14


Adi,
Tuturor fetelor le transmit numai reusite si pupici!

Eu sunt bine, mi s-a descoperit la cultura de col, un frumos stafilococ auriu (ca alta culoare nu-mi place).... si azi am repetat totusi analiza. Daca se confirma, trec pe niste antibiotice.... O fii de la tocuri???
Nu e big deal, nu stau eu bine cu sistemul asta imunitar, am si o anemie serioasa... Asa ca bag: fier extra, calciu extra, vitamine prenatale.... era pacat sa nu gust si antibiotice....

Saptamana viitoare ma duc la 4D, sper sa se arate si bebe2, ca sa stiu cum decorez!
In rest, abia astept sa nasc, sa-mi cunosc minunile!

La tocuri nu renunt pana ma fac balena si nu mai rezista incaltarile... Renunt cand imi cedeaza prima pereche de pantofi, promit!

Va pup pe toate!



Irina, +18

Mergi la inceput