Romanii din Marea Britanie (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

Fetelor, imi permit sa intervin aici cu o mare rugaminte la voi.

Am neaparat nevoie de un medicament care se numeste DEEP HEAT SPRAY si care nu se gaseste decat in Marea Britanie si Irlanda, in orice supermarket sau magazin care vinde medicamente OTC (over-the-counter) (am vazut chiar si in aeroport), nu necesita reteta.
O vreme l-am putut comanda on-line, dar site-ul respectiv nu mai livreaza in Romania. Sotul meu il foloseste pentru calmarea durerilor de spate si e efectiv dependent de el.

Daca cineva dintre voi vine in vara asta in Romania si imi poate aduce cateva bucati (evident, cat mai multe posibil), ii raman vesnic recunoscatoare. Cred ca se poate trimite si prin posta, dar efortul este putin mai mare.
Nu costa mult, aprox. 3-4 lire bucata sau cam asa ceva. Daca e necesar, bineinteles pot face plata anticipat.

Noi locuim in Bucuresti, dar ne-am deplasa chiar si in alte localitati ca sa luam medicamentul, daca ar fi necesar.

Multumesc mult pentru ajutor!

Bedrosmart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Bedrosmart, vin pe 17 iulie in Ro, daca vii la aeroport sa le iei, te ajut cu multa placere. Pm daca vrei sa continuam discutia.

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

[quote]citat din mesajul lui motanik

Bedrosmart, vin pe 17 iulie in Ro, daca vii la aeroport sa le iei, te ajut cu multa placere. Pm daca vrei sa continuam discutia.

--------------------

Multumesc. Ti/am trimis PM.

Bedrosmart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_64 spune:

Daca ai nevoie de mai multe iti pot aduce si eu, Bedrosmart. Eu vin pe 15 iulie in tara.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

I-am raspuns deja Smarandei (bedrosmart) dar nu e nici o problema daca anulam si aduce Ella ca ajunge mai devreme. Doar sa dai de stire.

Ella, nu stiam ca mergeti in Ro. Cat stati? Nu mai stiu daca ai zis de unde din Ro sunteti. Vacanta placuta!

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_64 spune:

Andra, am vazut mesajul tau , dar am zis ca ii aduc si eu pentru ca spunea ca sotul e dependent de ele si ma gandeam ca poate are nevoie de mai multe. Eu stau pana pe 17 august. Locuim in Bucuresti, dar probabil ca nu vom sta tot timpul acolo. In primele doua saptamani sunt mai libera, programul cu familia incepe abia de la sfarsitul lui iulie. Poate reusim sa ne vedem cat sunt eu in Bucuresti. As putea sa vin eu in Ploiesti, pentru ca imi este mai usor, dar asta depinde bineinteles si de programul vostru.

Vacanta placuta si voua si petrecere frumoasa de ziua Theodorei !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Stati ceva. Noi stam doar doua saptamani de data asta si speram sa ajungem si la mare cateva zile :)
Noi suntem din Pucioasa, langa Targoviste, dar nu stiu exact care o sa fie programul ca depindem de vreme sa putem ajunge si la mare. Schimbam un nr de telefon eventual, poate reusim sa ne vedem.

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_64 spune:

Scuza-ma, Andra, nu stiu de ce credeam ca stati in Ploiesti.

Doar eu stau atat, pentru ca am ceva treburi de rezolvat. Sotul meu sta doar 2 saptamani pentru ca atat isi poate lua concediu - politica companiei. Inca nu stiu ce numar de mobil voi avea in Ro, dar putem lua legatura pe internet.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

Fetelor, va multumesc din suflet pentru ajutor.
Cum nu va pot cere sa va umpleti efectiv bagajele cu sprayurile mele , chiar cred ca ar fi ideal daca ati putea amandoua sa-mi aduceti cate se poate.

Cum am spus si Motanikai, eu vin la aeroport sa le iau, nu e nici o problema.
Astept un semn de viata de la voi sa stabilim ce si cum.

Va iubesc !

Bedrosmart



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_64 spune:

Bedrosmart, cu placere.

Eu voi ateriza la miezul noptii pe Otopeni. Daca vrei, poti veni la aeroport, dar, cum stau in Bucuresti, cred ca ne putem intalni a doua zi. Pentru detalii, luam legatura pe PM.









Mergi la inceput