HAI Ramona!BV Ioana, Nicoleta,mai-iun2010(96)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Reallaura


Hai IOANA Hai Corinahai CK
Hai cu vestile bune si bebeii sanatosi!
Nicoleta, Nati, Teo, marisa felicitari!!!


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si Ilinca, 19 aprilie 2010


Felicitari Nicoleta!
Felicitari Nati!
Felicitari Teo!
Felicitari Marisa!

Hai Ioana!



Luana - Sunt o mica printesa - foto & video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Mesaj de la Corina:

"Azi la 15:40 s-a nascut bebe Maria, de 3,100 kg si scor apgar 9. Suntem bine ambele, iar eu foarte bucuroasa si inca nu-mi vine sa cred :-) Va pup pe toate!"


Felicitari Corina! Bun venit bebe Maria! Un brat de pentru voi

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

FELICITARI CORINA! RECUPERARE RAPIDA, SI SA VA TRAIASCA BEBE MARIA!

Sabina, merci pentru aprecieri! Cami era foarte incantata ca o aduce pe mami acasa cu bebe. Sambata si duminica practic nu se dezlipea de bb. Deja incepea sa ma ingrijoreze, se aseza foarte aproape de ea, o tot apuca de manute, picioruse, o mangaia pe capsor. Azi de cand a venit de la gradi vad ca e mai putin inspirata. Oricum nu le lasam nici o secunda singurele. De geloasa - nu este! Ma iumeste si pe mine, dar mai vedem noi.
Succes la pregatiri pentru botez!


www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mandra mamica de 2 comori bebe Beatrice si Camelia-Nicole


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

FELICITARI CORINA!!!!

Corina, cum am stiut eu ca nu mai ai mult! si-am vrut sa iti zic ca nasti pana vineri insa m-am abtinut

Rocsy, ptr capitol nou

Nati, bebelina frumoasa foc!

Maribell, aici se da non stop din cauza ca avem cam 6 luni de iarna si f putine zile cu soare; in Ro se da doar in lunile cu R (sept-aprilie); la voi probabil ca nu se da ptr ca sunteti expusi mai mult la soare; nu te juca sa ii dai tu de la tine ca nu e deloc ok; discuta mai bine cu pediatrul.

of, s-au ofilit trandafirii?? nu-i bai, ii asteptam sa reinfloreasca la anul; dar nu uiti, ok?




Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza09 spune:

FELICITARI CORINA RECUPERARE USOARA BINE AI VENIT BB MARIA SA FII SANATOASA SI VOIOASA

NATI ce comoara frumoasa aveti voi acolo

Maribellte inteleg perfect prin ce treci cu recuperarea dupa o episiotomie sau alte complicatii ma confrunt si eu cu aceleasi probleme si cu picioarele umflate si la fel credeam ca dupa ce nasc scap de problema asta dar vindecarea cere timp si rabdare si uite ca ma simt din ce in ce mai bine si de ieri au inceput sa mi se desumfle si picioarele ...curaj si rabdare mamico ca o sa treaca si astea

Mami de Luca Octavian 03.06.2010 & Cristina 12.01.1999

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

felicitari marisa_ana!ce fetita mare ai nascut , e prima oara cand aud de un bebe de 60 de cm,daca a stat la caldurica a crescut fata
Sa ii dea Dumnezeu multa sanatate si viata lunga si fericita

Felicitari Vivela! ma mir ca ai fost astfel "incurajata " in spital, noroc ca ai stiut ce e mai bine pt bebe, si ai reusit sa-ti pastrezi si sa maresti productia de laptic

Felicitari Mamanati!!!!!Bun venit bebelina Beatrice!

Felicitari Nicoleta!!! Multa sanatate va doresc si sa nu auziti de colici

Crissy_C te felicit pentru staruinta ta si pentru pofta de laptic matern a Patriciei

T_Ioana si mie mi-e asa de drag Mateiut cand vrea sa pape ca simt fluturasi in stomac..un sentiment unic nemaintalnit

HAI IOANA, HAI CK
Felicitari Corina!Bine ai venit pe lume, Maria!


mamica fericita de cuminte Matei Sebastian
10.05.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

FELICITARI CORINA !!!!
RECUPERARE USOARA SI MULTA SANATATE !!!


BINE AI VENIT PE LUME BEBELUSA MARIA !!!!
SA FII SANATOASA, PAPACIOASA SI NECOLICOASA !!!!

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

http://family.webshots.com/album/577534749BrJGdy?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

AM SI EU NISTE INTREBARI PT MAMICILE CU EXPERIENTA.....
in afara de pozitia clasica de scos aerul, adica pe umar si batuta usor pe spate, mai este si alta pozitie?
pt ca de fiecare data printesa mea adoarme cand papa, si se trezeste imediat nervoasa cand o pun sa scoata aerul....si mor de nervi pt ca ii ia mult timp sa adoarma dupa....
si cate picaturi se dau de infacol...si cum, inainte de masa sau dupa?
iar ceiutul baby calm, cum se prepara si cum se administreaza?

ARTU merci de raspuns....e logic ce spui, dar o prietena din ro mi-a spus ca neaparat sa-i dau fetei....de asta intrebam....
MADUTZA e vorba aia....iti ia 9 luni sa devi mama si alte 9 sa devi femeie la loc....cam asa ...
bine ca ne avem una pe alta aici pe forum si ne invatam una pe alta....asa imi place....parca dintr-o data nu mai sunt singura in intunericul nestiintei....va
nu stiu ce are fata...de 2 zile se tanguie, nu plange dar se strange cand face kk si respira mai repede....oare sunt colicii????

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

http://family.webshots.com/album/577534749BrJGdy?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

NATI AI O PAPUSICA DE FETITA....SA FIE SANATOASA SI SA VA FACA ZILELE FRUMOASE !!!

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

http://family.webshots.com/album/577534749BrJGdy?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Maribell, eu imi mentin parerea sa discuti cu un pediatru de la voi de-acolo ptr vit D.

Eu pe Sabina, cand adoarme la masa, o ridic f f incet si putin; stai sa incerc sa explic
Adoarme la orizontala la mine in brate; o ridic f putin, stau un pic asa, apoi inca putin si tot asa; de regula ea scoate aerul inainte sa fie ridicata de tot...

De ce te gandesti sa ii dai produse de colici daca inca nu e cazul?
Stiu ca am mai zis insa ma repet; Sabina NU a avut colici si nici nu i-am dat ceva ptr asta doar preventiv

Poate ai si tu norocul asta..

Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput