HAI Ramona!BV Ioana, Nicoleta,mai-iun2010(96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Aici sunt eu, bebe Beatrice!

http://family.webshots.com/album/577941246PnRMjs



www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mandra mamica de 2 comori bebe Beatrice si Camelia-Nicole


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Viriniana, de gatit apuc sa si gatesc o data la 3-4 zile, zic eu ca e suficient

Hai Ioana !!!

Cristina,mami de Mihaita si Mateias

BAZAR DC


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:

HOLA CHIKAS.....
am reusit sa citesc din urma.....cu majoritatea problemutelor ne confruntam si noi....dar ...asta e, suntem la inceput de drum....
printesita mea a reusit sa suga colostru 2 zile, timp in care i se administra si formula, pt ca sa nascut cu zaharul la limita din cauza diabetului meu gestational, si trebuia alimentata la 2 ore pt ca a pierdut 200g in 2 zile iar zaharul nu-i urca..
m-am socat la inceput, dar cu timpul m-am imbarbatat si cu ajutorul asistentelor si a lui iubi.....am reusit sa trec peste toate si peste faptul ca nu pot sa o alaptez pt ca nu am sfarcuri si mai erau si varza dupa ce supsese d-soara.
ne-a dat drumul acasa abia dupa ce zaharul i sa stabilizat si a luat in greutate.
acum stau si ma mulg la 4-5 ore, iar noaptea ii mai dau si blemil 1-formula.asta ca sa mai prind si eu putin somn.
as fii dorit foarte mult sa-i dau san....asa dulce e cand suge, si asa un sentiment de iubire ma cuprindea cand o vedeam cum trage, dar ce sa-i fac eu daca dupa 2 zile de seringa(atata mi-a luat sa se refaca sfarcurile)nu mai vrea sa vada sfarcul.....si plange daca il indes in gurita.
bine macar ca papa bibe foarte bine.....cate 60-80 ml.eu sunt multumita.
noi am iesit afara imediat ce am iesit din spital...adica dupa 5 zile, si ne place foarte mult....dormim de rupem.
o intrebare pt mamici....de cand se da vigantolul, sau vit d3?
pt ca aici nu se da, si ma gandesc sa il procur din ro.
voi ce ziceti?
ARTU...in canada se da vit d3?
.....iar vis-a-vis de poza la trandafiri.....sa-u ofilit pana a iesit babaul asta mic de fetita...
eu m-am recuperat foarte greu dupa episiotomie...inca am dureri si nu pot sta in fund+ ca mor de durere cand urinez sau imi vine sa fac kk(uite ca am zis-o).noroc cu supozitoarele cu glicerina din ro....ca altfel....(si tot de la voi am aflat de ele)
am ramas cu un burtoi...parca sunt in 6 luni gravi,iubi zice ca peste 3 luni vine si baiatul , iar picioarele nu sa-u desumflat, si ma doare si ficatul....splina....ce mai sunt distrusa.....(doamne ce ma mai plang....)
dar toate trec cand printesita mea imi zambeste(fara intentie)...sau gangureste, chiuie, tipa, chitaie.....e o dulce...mor dupa ea !!!
tuturor.....

MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

http://family.webshots.com/album/577534749BrJGdy?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maribell spune:


CURAJ IOANA !!!
NASTERE USOARA SI BB SANATOS !!!



MARIA SUPER FERICITA cu ANDREEA ANTONIA 06.06.2010

http://family.webshots.com/album/577534749BrJGdy?start=24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Nati ce dolofana si frumoasa e bebe Beatrice. Sa va traiasca. Cum a reactionat Cami?

Si eu gatesc si mai si muncesc cat e ziua de lunga. Daca nu as avea ajutoare nu as putea sa le fac pe toate astea, mai ales munca la agentie, care acum in plin sezon ma solicita din nou f mult.

Noi suntem in toi cu pregatirile pentru botez. Azi am fost si am dat si tortul la facut. Am dat si marturiile. Tre sa mai rezolv fotograful si sa iau rochia lui pici, azi m-au anuntat ca a sosit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Mira pe unde esti iubita?Ocupata cu botezul?Cand te intorci acasa?

Nana cum merge alaptatul?E cumintica nora mea?

Alinutzza multumesc mult pentru PMI-a fost de folos prietenei mele,asa se astepta si ea numai ca vroia sa imparta ea la fiecare.A nascut,ieri a ajuns acasa

Cristina cum l-ai recunoscut pe sotul Nicoletei?Era cu catelul?Ca ea numai cu patrupedul are poza pe webshot..

Nati ma bucur mult ca sunteti bine.Cum e cu alaptatul?E mai usor decat la Camita?Asteptam pozici cu noua formula a familiei

Viriana asa face si bebele meu cand am ajuns acasa..cum il puneam la san cum facea kk..incepusem sa ma sperii,k nu am laptele bun,ca plange ca are stomacelul gol..temeri care imi erau alimentate de socroseia...dar apoi a venit pediatra si mi-a zis k e f bn k se intampla asa decat sa fie constipat..si asa fac bebelusii mai moale si de culoare galbuie...
Offf...copii cu copii

Cristina,mamica implinita de sufletel mic,Sebastian Mihai(14.05.2010)


Cris, la Medlife e o singura nastere odata, au o singura sala de nasteri din cate stiu, iar eu topaiam pe langa acvariul de bebei pe la 12.30 ca parca atunci s-a nascut Rares, pt ca asteptam sa o iau pe Patricia si sa ne externam. Si am vazut bebe 'proaspat' si tatic emotionat, banuiesc ca ei sunt...

Cristina, mamica fericita de Patricia Andreea 9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Mesaj de la Corina:

"Azi la 15:40 s-a nascut bebe Maria ,de 3100 kg si scor apagar 9.Suntem bine ambele,iar eu foarte bucuroasa si inca nu-mi vine sa cred.Va pup pe toate"

Cristina,mamica implinita de sufletel mic,Sebastian Mihai(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Felicitari Corina!
Recuperare si acomodare usoara!
Bebe Maria sa fii sanatoasa,voioasa si necolicioasa!

Cristina,mamica implinita de sufletel mic,Sebastian Mihai(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Bravo Corinaaaaaa!!!


Bine ai venit pe lume bebelusha Maria!!! Sa fii sanatoasa si papacioasa!

Cristina, mamica fericita de Patricia Andreea 9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Mesaj de la Corina:
"Azi la 15:40 s-a nascut bebe Maria ,de 3100 kg si scor apagar 9.Suntem bine ambele,iar eu foarte bucuroasa si inca nu-mi vine sa cred.Va pup pe toate"


Felicitari Corina!
Bine ai venit pe lume, Maria!



Luana - Sunt o mica printesa - foto & video

Mergi la inceput