Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Coora felicitari pentru baietel! Sa fie sanatos si frumos!

sugubina +14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Alina,ti-am scris la noi la subiect dar cred ca aici vezi mai repede mesajul:"Poti sa iei no-spa ,de cele mai multe ori cedeaza contractia la ele,ai mare grija ca mie de la B-H mi s-a deschis colul la 28 de saptamani"

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

858 SMS PENTRU COPII!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Multumim bebelu pentru capitol nou! Sa fie plin cu vesti bune entru toate burticile!

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SS-Tzuky spune:

Sunt in saptamana a saptea si am observat o pata pe hirtia igienica, de culoare maro. Nu este chiar o singerare, crampe nu am, sau alte neplaceri. Sunt doar stresata si nu stiu ce sa cred pina saptamana viitoare cind am programare la eco.
Ati avut asa ceva? e periculos? ce parere aveti, ce se intimpla?

Multumesc fetele, o zi frumoasa!

http://lbdf.lilypie.com/wZbip2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Sugubina, La Multi Ani !, sa fii sanatoasa si sa ai un bb sanatos, voios, voinic!

Incerc sa schimb si eu semnatura, ca am uitat de cateva zile...

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Tzuky stai kinista k se mai poate sa curga o picatura doua.
dc incepe sa doara si sa curga mai mult du-te la medic de urgenta.





http://davf.daisypath.com/WBynp2.png
Albumele noastre
Eu-zice Domnul, te voi invata,si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi ,te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, Fecioarei Maria si Sf. Nectarie sunt bb 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

Citat:
citat din mesajul lui SS-Tzuky

Sunt in saptamana a saptea si am observat o pata pe hirtia igienica, de culoare maro. Nu este chiar o singerare, crampe nu am, sau alte neplaceri. Sunt doar stresata si nu stiu ce sa cred pina saptamana viitoare cind am programare la eco.
Ati avut asa ceva? e periculos? ce parere aveti, ce se intimpla?

Multumesc fetele, o zi frumoasa!

http://lbdf.lilypie.com/wZbip2.png

de cele mai multe ori nu e nimic..dar cel mai bine e sa te duci la medic sa verifice..poate sa fie ceva in neregula...in sarcina NU e normal sa ai vreo sangerare.



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si 18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lore1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pissi78ro

Mie mi-a spus ca e fata, dar ca nu "imi da in scris", deci nu e chiar sigur.

11+


Nu a vazut care este sexul bebelui, dar nici nu sunt foarte curioasa deocamdata. Eu am simtit de la inceput ca ar fi baiat, poate suna ciudat sau aiurea, insa asta am simtit. A masurat si translucenta nucala si a zis ca este ok, astazi mi-am luat si analizele de sange pentru dublu test. Translucenta nucala este 0,47 mm. Eu zic sa nu te ingrijorezi pana nu vezi si analizele la sange. Oricum lichidul de la capul copilasului se retrage la un moment dat. Cred ca este bine sa mai ceri parerea altui medic ca sa te linistesti.

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Lore1983 si eu am simtit ca sunt baieti, dar acu imi zise ca sunt fetite...Ce ti-e si cu simtitu asta. Cel mai important e ca sunt sanatosi!

sugubina +14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pissi78ro spune:



Nu a vazut care este sexul bebelui, dar nici nu sunt foarte curioasa deocamdata. Eu am simtit de la inceput ca ar fi baiat, poate suna ciudat sau aiurea, insa asta am simtit. A masurat si translucenta nucala si a zis ca este ok, astazi mi-am luat si analizele de sange pentru dublu test. Translucenta nucala este 0,47 mm. Eu zic sa nu te ingrijorezi pana nu vezi si analizele la sange. Oricum lichidul de la capul copilasului se retrage la un moment dat. Cred ca este bine sa mai ceri parerea altui medic ca sa te linistesti.

Eu am crezut asa, in sufletul meu, ca va fi "baiat". Dar mi-e draga ideea si de fata.
Credeti ca translucenta nucala de 1.4 mm este prea mare?

11+

Mergi la inceput