La Multi Ani,Ana-Matilda! Mai-Iunie 2009(80)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

LA MULTI ANI,LARISA!
CARLA,hai pe la noi.cum a fost la mare?

IOANA....imi pare rau.offfff,mititica...cum i se intampla ei numai in concedii.
CRIS...te cred ca doare ,e tare greu sa iti tii cumpatul mereu cu un copil ,eu o pun in patut si plec de langa ea ca sa ma racoresc.eu am mai ridicat tonul la ea si zile intregi m-am simtit ultimul om dar nu o pot lasa sa mi se urce in cap.
ANA....felicitari si sarcina usoara.
ELENA...cand ma intorc pun poze.

nici mie nu mi-a venit indemnizatia...nu se stie nimic de ea.
plec,fetele,va pup pe toate si toti copilasii (ca acum nu mai sunt bebelusi)...apropo,mai avem putin si ne mutam la scutece.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_micu83

Dragele mele,

Va multumim din suflet pentru gandurile bune si cu imensa bucurie in suflet va anuntam ca la 14,45, (fix la ora la care in urma cu un an s-a nascut Razvan) am aflat ca....in februarie la noi vine IA GHICITI CINE?


***Andrei~Razvan, surprize in imagini***Hainute alese pentru printi si printese!***


Draga tu imi d-ai emotii mai ceva ca la mine! Felicitari din suflet!


Alina-Mirela 29+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
In sfarsit s-a racorit si la noi! A fost o noapte odihnitoare pentru toata lumea! Aseara am fost la tara la niste prieteni! Matei a mancat ceapa verde de pe strat, David mazare in teaca! I-am adus acasa dormind! La 5 dimineata faceau ronduri prin camera! Au si mancat! David a fost pe la 7 fara cu taicasau la magazin sa ia paine! Au readormit! Cel mare s-a trezit spe ora 1! Matei pe la 9!
Cris una de forma la fundulet si-a luat si Matei ieri!
DanaMi nasol cu bunitele! Multa sanatate!
Bebe Beca cred ca fata vrea sa devina medic si cerceteaza toate spitalele din afara tarii sa capete experienta! E de-a rasul plansul! Multa sanatate! Poate gasiti o solutie salvatoare! Nu poti trimite fata mare in tara fara voi?! Banuiesc ca nu...
Ana Micu sa ai o sarcina usoara!

Alina-Mirela 29+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

La Galati, unei prietene i-a intrat azi pe card indemnizatia. Sper sa fie la fel la toata lumea cat mai curand.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20Love%20DC&page=3" target="_blank">I LOVE DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Serialbastre

La Galati, unei prietene i-a intrat azi pe card indemnizatia. Sper sa fie la fel la toata lumea cat mai curand.

Andreea si Cezara - Ilinca (2.06.2009)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=I%20Love%20DC&page=3" target="_blank">I LOVE DC



Super veste! Multumim!

Alina-Mirela 29+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Nu am mai reusit sa intru de vineri pe forum,asa ca urez cu intarziere "La multi ani",sa creasca mari, sanatosi,destepti, frumosi si sa le bucure viata parintilor lor,pentru albinuta Antonia Maria si bondarelul Andrei Razvan !

De asemenea,pentru sarbatorita de astazi,Larisa,multa sanatate,noroc in viata si "La multi anisori"!

Ioana,imi pare rau ca aveti iar de tras cu Sara,in concediu....sanatate multa si sa va descurcati cu cazarea si intoarcerea acasa!

Ana,felicitari inca o data pentru sarcina!!!

Noi am luat sambata motzul(la noi in zona nu se rupe turta,se ia motzul indiferent daca e fata sau baiat),am facut acasa,am fost 17 persoane..foarte cald,ca deh,era cod galben in ziua aia....Ingrid a fost foarte plangacioasa,a vrut numai la mine in brate,m-a disperat..cred ca din cauza caldurii,aglomeratiei,toata lumea cu ochii pe ea..plus ca s-a lovit si de 2 ori la cap,destul de tare,in ziua aia,asa ca a fost tot tacamul...petrecerea a iesit bine,tortul foarte bun,cadouri frumoase...a ales de pe tava intai creionul,apoi cheile de la apartament,apoi cartea,apoi biscuitii...la bani nici nu s-a uitat...asa ca,gata,am facut-o si pe asta...

Poze avem aici de la mot:http://family.webshots.com/album/577954257lrMron si aici de la 1 anisor:http://family.webshots.com/album/577950002iCrkYQ

Va pupam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

la multi ani bb care si-au serbat ziua de nastere la implinirea primului anisor sa cresteti mari,sanatosi si frumosi sa va bucurati parinti la fel cum ati facut-o pana acum...multi pupici de la stefania

noi suntem bn,stefania umbla bn ink cu putin ajutor.seara nu vrea sa doarma decat tarziu insa acceptam si moftul asta..sigur sunt dinti a inceput sa-i iasa si ei are deja 1 dinte e tare haioasa.am fost la strand in Felix si s-a distrat de minune.acum am inceput pergatelile pt ziua ei care o tinem sambata si abia astept,speram sa nu ploua ca o vom tine afara....
dorim multa sanatate Sarei,sa te faci bn repede,imi pare rau Ioana de situatie

salutam stupul(nu nominalizez k merg sa-i fac papa gazei care ma tot pipaie pe picior semn ca vrea la mn)



printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra
~.~creste gaza mea~.~


17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Nusy am admirat-o pe Ingriduta cea frumoasa! Ce petrecere faina! Si bucate frumos aranjate! Ce ai gatit? Am zarit salata de beuf, legume, branzeturi! E asa dulcica fetita! iti seamana! Asa mi se pare din poze!
Yioanna trebuie sa fie draguta cu un dintisor! Mai treci pe la noi!

Alina-Mirela 29+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Alynta: multumim pentru complimente...lumea zice ca nu seamana cu niciunul...oricum,nu e bruneta ca taica-su,ci blonduta ca mine...om vedea cand o mai creste cu cine seamana mai bine...cat despre meniu,a fost unul simplu,intrucat am gatit eu si m-a ajutat mama doar la friptura( a fost plecata la statiune si abia in dimineata aceea a putut veni la mine)...si n-am avut timp sa fac ceva sofisticat...am avut salata boeuf,icre,salata de vinete,am vrut muslitos dar nu aveau atunci la Kaufland, salamuri, branza,cascaval, masline,rosii, castraveti...apoi sarmalute in frunza de vita cu smantana si iaurt..dupa aceea friptura de curcan si de porc cu cartofi la cuptor si muraturi asortate in otet...tortul,chec...si am cumparat fructe(struguri,cirese si banane) dar am uitat si eu si sotul sa le punem pe masa...dupa ce a plecat lumea le-am vazut,pe balcon,unde le tineam..sa mor de ciuda,nu alta..dar,deh,cu asa zi agitata,nu ne-am amintit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Pentru mamicile interesate:
Referitor la informa#355;iile ap#259;rute ast#259;zi, 14 iunie 2010, pe posturile de televiziune Antena 3 #351;i Realitatea TV, potrivit c#259;rora "Plata indemniza#355;iei pentru cre#351;tere copilului a fost amānat#259; pentru finalul lunii", Ministerul Finan#355;elor Publice face urm#259;toarea precizare:
"Au fost deschise deja creditele bugetare necesare pl#259;#355;ii drepturilor pentru cre#351;terea copilului, informa#355;iile ap#259;rute īn pres#259; fiind o alarm#259; fals#259;".


Alina-Mirela 29+Maria si mami de DAVID (27.06.2007)siMATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput