Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *153*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Mda, dupa ce m-am chinuit mai bine de o ora si jumatate sa o adorm a dormit fix 20 de minute....nu vroiam decat sa fie odihnita pentru interventie, sa nu fie si oboseala un motiv de plans...se pare ca astrele insa sunt impotriva mea.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Mai, eu nu stiu ce sa mai fac. Sa va expun problema, ca nu ma duce capul sa o rezolv singura:

Mandra mea, pana acum adormea singurica la ea in patutz. Cand vedeam ca se freaca la ochisori, o luam, o puneam in patutz, ii dadeam ursuletul ei si plecam din camera. In 10-15 minute adormea fara probleme. Eeeee, de alaltaieri s-a schimbat foaia si dupa ce o pun in patutz se zvarcoleste de zici ca frige, se agita, incepe sa tipe, apoi sa planga si nu adoarme neam, desi e moarta de somn (i-am scos din program deja o tura de somn, deci nu e vorba ca doarme prea mult). Daca o iau in brate face cam la fel, pentru ca se incinge, si nici nu e obisnuita sa doarma asa. Daca o pun la loc o luam de la capat. Problema cea mare la noi este ca trebuie sa aiba cat de cat un program de somn pentru ca altfel ne-am ars rau cu mesele....adica daca nu e cat de cat odihnita nu mananca nimic nimic. Oare ce sa ii fac, ce nu ii mai convine, ce ar trebui sa incerc????....sunt disperata.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



draga Alex, trebe sa-i faci racoare .
Noi azi-noapte, pt ca am folosit AC-ul in living cu usa deschisa si la Dinu la camera, nu am avut decat o trezire in noapte. De unde m-am prins si eu ca de fapt Dinu nu dormea noaptea de cald. E adevarat ca au fost si dintii, dar acum au spart gingia si ce a fost mai greu a trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Fetelor, poate aveti dreptate cu racoarea si as avea si cum sa fac, ca am AC in fiecare camera, dar mi-e atat de frica sa nu faca rosu in gat din nou incat nu pot da drumul la AC...nu stiu cum sa fac.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Fetelor, poate aveti dreptate cu racoarea si as avea si cum sa fac, ca am AC in fiecare camera, dar mi-e atat de frica sa nu faca rosu in gat din nou incat nu pot da drumul la AC...nu stiu cum sa fac.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



Da drumul la AC in alta camera, si pune-l pe economic (la noi, pe eco, face 26 de grade, sau ma rog , incearca) si asa se duce un pic de briza si la mandra in camera


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Alex, si noi trecem printr-o perioada la fel...bine, ea nu dormea in patut, ci leganata pe picioare...ei, acum nici asa nu mai vrea, plange tare de cum o pun, se zvarcoleste mai mai sa pice de pe picioarele mele, si de-abia dupa o tura serioasa de plans, inchide ochii si adoarme azi am incercat si eu s-o culc in patut, am zis ca daca adoarme seara acolo, poate reusesc si ziua....ei, ma chinui de la ora 1, e obosita rupta, de la vreo 12 se tot freaca la ochisori, dar tot nu adoarme....la mine in brate tot asa, se zvarcoleste de mi-e frica sa n-o scap....
si la noi nu e asa cald, casa e izolata bine si sunt cam 24-25 grade in casa, cam cum era si iarna...deci exclud caldura....

EDIT: cum si la noi deja trecea ora de masa si stiam ca n-o sa manance daca ii e somn, i-am dat si san, am zis ca poate si adoarme mai usor.....n-ai sa vezi!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Am vrut si eu sa scriu de David ca e in aceeasi clasa cu dovleceii lui prieteni buni DAR intre timp am verificat mailul si iaca ce am primit, acum totul pare clar, foarte clar.....MA IUBESTE si ma vrea langa el
Cititi cu atentie ca zice ca trece si asta

Your little one's changing night-time behaviour
GOODNIGHT DOESN'T MEAN FAREWELL! If you're suddenly experiencing broken nights again, this may be because your little one is developing new anxieties in her daily life. In the past few months, she has probably started to show some shyness towards other people, and become more clingy than usual as a result. This can be a tricky time to handle, but it is a normal and healthy stage in your baby's development. As her social world expands and she learns to move around alone, she gradually starts to fear the prospect of being separated from the principle person who provides her with love and security. She has a naturally strong urge to explore, but doesn't yet feel confident with this new-found freedom. The anxiety your baby might be feeling right now can sometimes affect her sleep. By calling you to her bedside each time she awakens to find herself alone, she is reassuring herself that you're still around. Don't despair, it's only temporary, she will just need a little more patience and encouragement than usual while she passes through this phase of uncertainty. It won't be long before she begins to feel more confident again, and the quiet nights return.

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

am uitat sa zic ca e newsletter-ul de la 9 luni

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



salut fetele

ne topim, nu alta .. am venit in casa la 12 si am zis ca lesin pe drum .. le-am dat cu crema cu protextie 50 la astea mici ca am asa o teama cu soarele asta. si inca ce ne mai asteapta.

si anna a avut pana noaptea trecuta, nopti cu multe treziri si nu intelegeam de ce .. aseara i-am dat pijama cu maneca si pantalon scurti .. a avut o singura trezire ptr papa si apoi somn pana la 7 ..

am vazut poze frumoase cu dintoasa si eleganta carina si cu viteazul david caruia nu-i place iarba si care sta ca un baiat mare pe olita. l-am vazut si pe brucu care e un dulceee foc.

mada multumim de gandurile bune.

luci sper sa nu ma supere sotu' si in vacanta ..


ANCO


criss imi pare rau ca ati avut probleme. ma rog sa nu mai raceasca micul mofturicios.

alex nu stiu ce sfat sa-ti dau cu somnul .. eu, mama rea, o lasam pe eva sa tipe .. daca stiam ca nu are niciun discomfort .. si adormea in cele din urma ..



Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

intru si eu sa va salut doar,ca-s franta si maine daca e vreme buna vreau sa mergem putin la plaja de dimi.

Luto si eu sunt de aceeasi parere cu ce scrie in articolul ala.F simplu,pot fi cauze fizice sau emotionale.Daca am verificat tot ce tine de partea fizica-sete,cald,dinti etc nu ne ramane decat sa le acoperim nevoile emotionale,care estem

La multe lunite Matei,pui de Diamar

La multi ani fericiti Anco

Am cumparat quinoa azi,am amestecat-o cu peste alb si iaurt.A papat putin dar s-a strambat.Data trecuta cand i-am dat peste alb cuiaurt se bateau lupii la gura lui,ma rog,o sa incerc s-o combin cu altceva.Mie imi place tare,seamana la gust un pic cu hrisca.Am gasit si amestec cu amaranth,quinoa,hrisca,orez,mei si susan negru,pare interesant si cred ca o sa incercam si din ala.

Gata,va las.Am vazut pozici frumoase cu puiuti dulci tare Mai suntrestanta la Carinuta si la Crocodilibici dar prind eu niste timp si bag un ochi.

Tzuc si un weekend mumos!

PS.Alex,tin pumnii!!


Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09
"The moment a child is born, the mother is also born."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

LA MULTI ANI ANCO! SA FII SANATOASA SI FERICITA!
LA MULTE LUNITE MATEI!



de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput