Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *153*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

BUna dimineata, ploaieeee!Altceva nu avem.

Anco la multi ani mami scump! Multå sånåtate tie si puiutilor tai, så aveti parte numai de bucurii!!

Luto mi-ai facut dimineata!!!.Cuceritoru' e un dulce si ador så ma uit la poze cu el.

Fetelor va multumesc pt comentariile de pe picasa.habar nu am ce se intanpla, pt ca uneori si mie mi s eintampla så nu pot comenta.

Alex sunt cu gandul la voi.

Fetelor ce program aveti azi??Eu mi-am propus så nu ma uit nici pe geam, desi nu am cum ca am geamuri maaaaari.Ploua super tare.Uneori imi place ploaia dar så nu tina cu såptamanile.

Edit:Scuzati exprimarea de azi si de toate zilele.azi inca nu am beut cafeaua.



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Hello girlies !
Nu v-am uitat, doar ca suntem busy-busy cu iesitul la terase si in vizite si la plimbarici lungi.. Aici e foarte cald si frumos. Bebelica mea e o dulce vorbareata si cuminte, ne intelegem foooarte bine. O ador, v-am spus ?
Am pus niste poze mai recente, unele aici, altele , de la botezul nasicului nostru, aici.
Mai devreme un pic am vazut pozele cu David si am ramas asa ..E adorabil..Bravo mami, ai un bebe de nota 200 !
Am vazut ca ii urati Fragutzei vacanta placuta si mi-am amintit ca nu am schimbat numerele de telefoane . Daca nu ai plecat inca da-mi te rog un PM cu nr tau, (sau o alta fata care il stie ). Promit sa nu hartuiesc familia in vacanta .
A..si Nela,
Trebuie sa fug, revin!

C a r i n a
Nihil Sine Deo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

buna dimineataaaaaaaaaaaaaaaaaaa nu stiu ce e asa de bun la ea... e clar, e luna neagra, baiatul meu s-a trezit de enspe mii de ori azi-napte. trezit e un fel a spune ca maraia in somn. nu stiu ce are, mor aici

criss iarta-ma ca nu am mai raspuns aseara da' a picat si sarbul de internet. imi pare tare rau ca e bolnavior alexutu.



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbâtii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Hello girlies !
Nu v-am uitat, doar ca suntem busy-busy cu iesitul la terase si in vizite si la plimbarici lungi.. Aici e foarte cald si frumos. Bebelica mea e o dulce vorbareata si cuminte, ne intelegem foooarte bine. O ador, v-am spus ?
Am pus niste poze mai recente, unele aici, altele , de la botezul nasicului nostru, aici.
Mai devreme un pic am vazut pozele cu David si am ramas asa ..E adorabil..Bravo mami, ai un bebe de nota 200 !
Am vazut ca ii urati Fragutzei vacanta placuta si mi-am amintit ca nu am schimbat numerele de telefoane . Daca nu ai plecat inca da-mi te rog un PM cu nr tau, (sau o alta fata care il stie ). Promit sa nu hartuiesc familia in vacanta .
A..si Nela,
Trebuie sa fug, revin!

C a r i n a
Nihil Sine Deo



da comentariiile???? comentariile tale unde sunt??!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

sa incep si eu cu buna dimineata, ca un om civilizat ce ma consider

am inceput ziua perfect, cu niste poze superbe!!

Alex, tinem pumnii, sa fie asa cum zici tu

Anomis si mie imi place cand esti asa activa

Iulik si ina unul de la Ebru pt Brucu

Ioanna, dintoci?

Criss bine ai revenit, imi pare rau ca ati avut probleme..

mai, m-ati innebunit cu quinoa, cu prima ocazie o sa caut si eu, la singurul magazin bio din Ct...

noi tot in santier suntem, sper sa termine cat mai repede, ca e tare urat in curte asa...

o reteta (incercata) cu fasole galbena aveti?





de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Neatza fetele
ALEX multumim de scutec, de cafeluta si bafta multa azi la dr
ELLE te si sper sa treaca supararea pe sot si sa fie totul bine
CRISBEBE bine ai revenit,imi pare rau ca ati avut atatea probleme,bine ca ati trecut de ele
IULIKA vikingul e un frumusel,sper sa treaca ploaia
UKA am vazut pozele,Carina e superba si o ranjita
LUTO l-am vazut si pe Davidelul care e un scumpic,are niste ochii de te da pe spate iar tu mami esti o frumoasa
Apropo de picassa,trebuie sa fiti conectate ca sa lasati comentarii.
Atat am retinut dar sper sa nu se supere nimeni Clar cand ajung prima oara in supermarket cumpar si cereala aia cu Q ,ca prea ati laudat-o mult.Eu ieri am muncit toata ziua dar azi am zi de odihna.S-a anuntat canicula in we asa ca fetele care sunteti la mare sau plecati sunteti niste norocoase
Va si sa aveti o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

Ioanna, dintoci?


neah... nu e la moda sa ai dinti! nu vezi ca toata lumea are?!?!? noi asteptam sa plecam in armata!



Ioana mama lui Carol Ioan Trazbâtii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:

Buna fetelor,

la multe lunite sarbatoritului de azi Matei si la multi ani Anco multa sanatate si numai bucurii !

Alex bafta multa azi, sa fie totul bine si usor !

Anomis multumesc de intrebare, noi suntem mai bine, dupa episodul cu raceala, au ramas doar cativa mucisori si din cand in cand o tuse inecacioasa ... sper sa nu mai fie niciun dovlecel bolnavior. Asteptam pozele de care spuneai, dar poate pui linkul si aici, ca eu nu le pot vedea altfel (nu am parola de la mail)

Madalina iti doresc ca la noul job sa-ti mearga bine si sa fie totul asa cum ai visat.

Luto am ramas fara cuvinte dupa pozele pe care le-am vazut ... David e un super bebelus ... hmmm cand o sa o vad si eu pe Maria cu asa pernute ... ehe la cum mananca ea, cred ca nu prea am sanse

Iulika asa cum i-am spus si lui Luto ... am ramas de 2 ori fara cuvinte .... ce sa mai ... sunt niste bebei tare dragalasi.

Noi, ieri si azi, am mers la ai mei sa stam prin curte, pana trece canicula, ca la bloc e jale ... noroc totusi ca stam pe partea care bate soarele doar vreo 2h dimineata, dar si asa se incinge destul de tare, iar de dat drumul la AC nu prea imi vine, mai ales ca abia i-a trecut raceala cat de cat.
Oricum e tare bine ca putem sa mergem la ai mei ... ne-am jucat pe o paturica in iarba mai bine de o ora, dupa care a obosit si a adormit acolo (la umbra) ...

Cred ca tare bine e la mare acum, mai ales ca e si briza, e altceva ...poti sa respiri putin .... cu ocazia asta le salut pe fetele de la malul marii (inclusiv "vizitatoare")



_

Maria (28.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Mai, eu nu stiu ce sa mai fac. Sa va expun problema, ca nu ma duce capul sa o rezolv singura:

Mandra mea, pana acum adormea singurica la ea in patutz. Cand vedeam ca se freaca la ochisori, o luam, o puneam in patutz, ii dadeam ursuletul ei si plecam din camera. In 10-15 minute adormea fara probleme. Eeeee, de alaltaieri s-a schimbat foaia si dupa ce o pun in patutz se zvarcoleste de zici ca frige, se agita, incepe sa tipe, apoi sa planga si nu adoarme neam, desi e moarta de somn (i-am scos din program deja o tura de somn, deci nu e vorba ca doarme prea mult). Daca o iau in brate face cam la fel, pentru ca se incinge, si nici nu e obisnuita sa doarma asa. Daca o pun la loc o luam de la capat. Problema cea mare la noi este ca trebuie sa aiba cat de cat un program de somn pentru ca altfel ne-am ars rau cu mesele....adica daca nu e cat de cat odihnita nu mananca nimic nimic. Oare ce sa ii fac, ce nu ii mai convine, ce ar trebui sa incerc????....sunt disperata.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

alex incearca sa faci putina racoare in camera inainte sa o pui la nani.la noi functioneaza.daca nu e asta,inseamna ca e perioada tabu,in care vad ca sunt multi dovlecei


Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09
"The moment a child is born, the mother is also born."

Mergi la inceput