Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (392)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui SabinaY.
aseara am adormit langa Erika imbracata,machiata si nespalata


Cred ca statea luna cas pe cer... am citit ca si de la Cluj tot asa se vedea!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Gata, ma duc sa dorm!

Va las cafea pentru dimineata!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Aniast, toate bune?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Felicitari fostilor boboci Stef si Sofia pentru terminarea primului an scolar!

Gabitz, concediu placut!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Gata, acum chiar plec! Somn usor!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Citat:
citat din mesajul lui SabinaY.
Sa zic ca Erika cum intram pe poarta gradinitei nu ma mai baga in seama...si ma gandeam ca asa va fi,dar m-a apucat tristetea.


Lasa ca o ai pe Lisa sa compenseze... In general surorile mai mici sunt mai iubitoare/sensibile. Nu-i asa? (ca parca si tu esti sora mai mica)

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Eu am fost copilul mai cool ca sa zic asa,adica nu-mi manifestam iubirea foarte des,in schimb Maria a fost mai apropiata de mama.In orice caz,nici mama n-a fost genul de persoana care sa ne tina in brate sa ne alinte...sau nu mai tin eu minte...

Dar revenind la ai mei copii,tind sa cred ca Lisa este mai mamoasa,vedem cand mai creste.
Sunt doua personalitati diferite,Erika e carcotasa si mereu are ceva de obiectat,dar este defapt f sensibila si sufera cand este certata sau neindreptatita.

Lisa isi arata o fata mai soft,dar nu pierde usor in fata Erikai,e luptatoare,e un pui de leu.






"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Gata, acum chiar plec! Somn usor!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


Gata si eu imi fac drum spre treburi.
O noaptre linistita.




"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Zgarcita e Carpatina cu povestile despre Ioana, ca sa nu mai spun despre fotografii, mi-e dor de trandafirul mic

SabinaY, si eu abia astept sa descopar personalitatea Sofiei, si visez la zilele cand fetele se vor juca impreuna, iar eu cu C vom avea putin timp si pt noiFelicitari pt comitetul de parinti, cu siguranta va fi frumos sa te implici

Mancarea e gata, parul spalat, haine calcate, astept sa se trezeasca mandrutele sa plecam mai repede afara. Zi frumoasa, Doamnelor!

Stati ca mai voiam sa spun ceva, apropos de culoarea parului, eu de-a lungul vremii am incercat cam toate variantele si am ajuns la concluzia ca tot culoarea cea mai apropiata de cea naturala imi vine cel mai bine. Si am remarcat lucrul acesta si la alte persoane.

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

neata de la caldurica :)

mi-am gasut weekendul perfect sa plec in excursia foto....cel mai canicular de pana acuma

Roxali, ma gandesc cu mare drag la tine, esti o luptatoare si o femeie foarte puternica.


Gabi, si eu am constatat asta, stie natura de ce ne face cu parul galben, roz sau mov ;))

Sabinutza, si Gh e mai calin ca Sofia. Eu ca sora mai mica am fost tot asa, mai independenta.

va pup dragele mele, in special pe Yaia,. poate trimite nitica racoare p-aci)





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

'Neatza, dragele mele !

M-am trezit de la 6, probabil din cauza caldurii. Asa ca m-am apucat sa calc, sa nu stau degeaba .

Asadar diseara ne vedem la ora 19 in parc - care parc este, mai exact ? Ca-n zona sunt mai multe . Greyeras, vezi ca i-am zis Mariei ca diseara ne intalnim cu Adelina + trotineta ei si cu Sebastian. E nerabdatoare s-o probeze , stie ca daca se descurca pe ea o sa-i luam si ei una la fel.

La serbare a fost tare haios, nu prea s-a inteles mare lucru din programul pe care il pregatisera pt ca cei mai mici din grupa ( grupa se formeaza cu copii de la 1.5 ani ) au inceput sa planga si a fost nevoie de ajutorul mamicilor sa-i mai calmeze.
Maria a fost foarte dezinvolta, a fost atenta la program si la indicatiile educatoarelor, a dansat si a cantat si a spus poezia cel mai tare si clar, fara nici un ajutor . Desi a fost in permanenta cu ochii pe noi ( ca de altfel la fiecare serbare de pana acum ). Asta imi intareste convingerea ca gradinita a fost alegerea potrivita pentru ea, in ciuda racelilor pe care le-a mai capatat pe parcurs.
O sa pun si poze mai tarziu, cand o sa le descarc din camera foto.



Luy, mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 ) si 23+ cu la purtator

Mergi la inceput