Mamici de Sept-Oct '10 - alaturi de David (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Ok, deci asa facem de-acum, care-i pe faza cand sunt deja scrise 19 pagini si se incepe a 20-a, face capitol nou, daca ii si permite timpul, normal. Si anunta ca face cap. nou, ca sa nu mai incerce si altcineva sa faca. ok?

Lora, mami de Iustina si 28+

Carti personalizate

Bazar umanitar DC - ajutati copiii
Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubante spune:

Mai nene, pleaca omul sa faca o ecografie si voi terminati un capitol.... Nu stiam ce sa fac mai repede: sa citesc din urma sau sa scriu vestile bune .
Am ales cala de mijloc asa ca, in concluzie: BILIBOI este bine, luuuung (ca ta-su), are 490 gr., conform masuratorilor e mai mare cu o saptamana, adica totul e bine .
Am facut eco la madam Steriu la Medlife si drept sa spun a fost cam rece, da nu-i bai ca pana la urma conteaza sa-si faca bine meseria, nu sa glumeasca cu mine.
Eu cand am emotii, ma bag singura in seama si la intrare am facut o gluma gen "putem sa intram toti 3?" La care madama sictirita: doar dvs. si tatal. Am lasat-o balta dar ma manca sa-i spun ca n-am cum sa-l las pe Biliboi afara .
Un peste alta suntem bine amandoi si ma bucur cel mai mult ca placenta s-a mai ridicat si nu are treaba cu colul care si el face bine, e inchis.
Urmatoarea eco la 32 de sapt.
Ma intorc la citit (si ma gandesc cat voi avea de recuperat dupa minivacanta de 5 zile)

_
Raluca, cu Biliboi la purtator (20+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Lora multumim tare de capitol nou! Eu nu stiu sa deschid capitol nou, e prima data cand scriu pe un forum!

Cristina 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

fetili am facut un duuuus de acu mi-e frica sa merg prin casa sa nu ma fac iar o apa...la mine is 27 de grade in casa

-----

Mami de roza + 24 s
MINUNEA DE LA DOAMNE-DOAMNE

Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Bravo, Bubante, felicitari pentru rezultatele bune!

Lora, mami de Iustina si 28+

Carti personalizate

Bazar umanitar DC - ajutati copiii
Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LilianaR spune:

Azi, pe la ghisee, toti se simteau sa-mi spuna cate ceva: in cate luni sunteti! Ce bine aratati! Nu va e cald?!! (Nu, mi-e racoare, am frisoane!), Aveti curaj sa faceti copil pe vremurile astea? (Nu e curaj, e inconstienta!).
De o doamna chiar nu scapam, cand am plecat spunand Amin!, iacat-o imediat dupa mine iar!...
La medic am fost insa in al noualea cer, totul bine, chiar si lichidul amniotic neomogen e in grafic...
Am ras cu doctorita care-si amintea de plansetele mele de dupa triplu test.
Am crescut magneziul, nu am intrebat de ce.

Cu capitolele, daca ma inveti, o sa ma straduiesc si eu sa ajut, Lora.
Puiutza, Bobi ce spune de starea lui de spirit de la gradi? E importanta opinia lui, poate afli ca nu ii place sa aiba public (eu stiu oameni carora nu le place sa vb in public) sau... mai stiu eu ce alta nastrusnicie!
Cat sunt de interesanti copiii astia! Sa-ti fie sanatos si fericit!
Mersi pentru listuta in avanpremiera.

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LoraG76

Ok, deci asa facem de-acum, care-i pe faza cand sunt deja scrise 19 pagini si se incepe a 20-a, face capitol nou, daca ii si permite timpul, normal. Si anunta ca face cap. nou, ca sa nu mai incerce si altcineva sa faca. ok?

Lora, mami de Iustina si 28+

Carti personalizate

Bazar umanitar DC - ajutati copiii
Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro

(Niciodata sa nu spui niciodata!)





Oki doki. Dc sunt pe faza, capitolicesc cu spor

Kiti, 22+ si mami de Vlad 15.05.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris26 spune:

bubante tare faza cu lasatul bebelui afara. si eu tot la steriu am facut eco morfologica si mi-a fost recomandata de o prietena care lucreaza la medlife. intradevar foarte severa mi s-a parut si mie insa, si-a facut treaba cum trebuie, a facut masuratorile perfect. dar am fost putin supi ca ma asteptam sa-mi dea mai multe poze 4d(mi-a dat doar una) si macar un minut de filmare pe cd tot 4d ca doar deaia am zis ca fac eco 4d. asta e important este ca bebe e bine si nimic nu conteaza mai mult

cristina si bebe in burtica 22 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

Bubante felicitari ptr bebelul maricel si perfect. Probabil dr era obosita si plictisita asa ca nu a reactionat la gluma ta beton. Pe mine m-ai binedispus.


24+

crina cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Bubante felicitari pentru bebelin lungan! Sa creasca mare si sanatos!

Maitreyi felicitari si tie pentru dus!

Cristina 23+

Mergi la inceput