Strumfi de iulie-august 2007 (187)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

buna dimineata,

la noi la birou e bine, suntem pe partea cu umbra si e chiar racoare, nici nu dam drumul la AC
azi avem serbare la gradinita, David va fi povestitor, va dansa, cam atat mi-a spus , abia am reusit sa scot ceva de la el, atat e de secretos
Mara e la mama, de cateva zile, pentru ea a inceput vacanta mai repede

si la noi se anunta caldura mare in week-end, din fericire nu atata de cald ca in Bucuresti, doar asa in jur de 34 grade (sper)


Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musso17 spune:

cygni,ce balaceala ca eu urasc sa fac plaja,in adolescenta mergeam sa fac doar baie nu sa stau pe plaja doar ca acum daca ma duc trebuie sa si stau ca de, fii-miu se joaca in nisip,probabil ca o sa ajugem la plaja cand vine sotul,adica prin iulie
gata,imi fac curaj sa ies.
zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

.....ia de aici niste grade , ca noi avem cacalau.......

opriti planeta....vreau sa cobor!!!!



Ia si de la mine racoare

Aici daca trece de 27-29 grade lesina lumea in trenuri, e deja o tragedie. Cum da de peste 20 grade toata lumea e la plaja. Mie mi se pare atat de frig ca nu m-as dezbraca pe plaja nici sa ma plateasca ca sa nu mai zic de apa rece rece.

Daca vreti sa veniti in vacanta casa mea e deschisa, si destul de mare asa ca haideti. Stau la 15 minute de plaja

Stefania mamica www.tickerclub.com/cache/bc78ee8833.png[/img]" target="_blank">Buburuzei Catarina si33+
www.flickr.com/photos/balexandre/" target="_blank">Poze Catarina
O romanca in Danemarca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cygni spune:

Citat:
citat din mesajul lui musso17

cygni,ce balaceala ca eu urasc sa fac plaja,in adolescenta mergeam sa fac doar baie nu sa stau pe plaja doar ca acum daca ma duc trebuie sa si stau ca de, fii-miu se joaca in nisip,probabil ca o sa ajugem la plaja cand vine sotul,adica prin iulie
gata,imi fac curaj sa ies.
zi buna


georgiana,mamica de mihnea


pai am zis io plaja?? eu urasc sa fac plaja idem dar la balaceala ...as sta numai in apa.
pe plaja totusi nu simti caldura ca in oras ca e briza aia...cand e
imi fac si eu curaj sa ies... de pe net


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cygni spune:

stefania faci invitatii ca englezii? glumesc, evident.

noi tot primiram anul asta la invitatii si ma intreb daca ni se fac ca stiu ca tot nu putem veni , in finlanda, in america, in belgia si germania. ca sa nu zicem ca n-avem de unde alege. dar cum biletele-s luate pentru spania, asta va fi, daca nu-l da afara pe sot de la serviciu ca avura un meci urat saptamana trecuta cu zbierete din partea unei doamne isterice


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Cygni invitatia e valabila 2-3 ani pana ne mutam de aici dupa aia sa vedem unde ne mutam.

Stefania mamica www.tickerclub.com/cache/bc78ee8833.png[/img]" target="_blank">Buburuzei Catarina si33+
www.flickr.com/photos/balexandre/" target="_blank">Poze Catarina
O romanca in Danemarca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

HAI, SALUTARE !

Apa marii s-a incalzit, cat de cat, poftiti a balaceala, va astept.
Am verificat eu aseara apa, e ok, ptr mine destul de buna, ptr copii...nemaipomenita, caci era apa plina de strumfi.
Se anunta canicula mare ,e jale, si noi maine plekam spre Bucuresti, avem o sarbatorita in familie, nepotica mica face azi 4 ani si o sarbatorim sambata dimineatza cu party de copii.Niic nu vreau s aimi imaginez ce calduri vor fii in capitala...cum rezistati fratilor?

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
POZE http://picasaweb.google.com/lucagabriel07
www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Neatza.

Si la noi e cald, 18 grade. De vreo saptamana cand avem 27 grade (tocmai bine 25 -27) cand scada a doua zi la 18. Sunt satula ca nu mai stiu cum sa ma imbrac. Tot pun hainele de iarna in dulapuri si le scot la loc. Azi m-am imbracat in fustita sperand ca e ca ieri (22 cred) si cand colo imi ingheata...toate cele.

In rest am o sedinta imp cu toti "jmecherii" din firma la 12,30 si imi cam tzatzaie... cele inghetate de frig.

O scot eu la capat cumva.

Va pup

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Ma calcati pe nervi cu mofturile voastre
Stiti cum e sa fii intr-o tara unde 12 luni pe an e octombrie si noiembrie? (am pus si octombrie ca mai vedem si noi soarele din An in Paste )

Na lasa ca saptamana viitoare plecam in Franta si daca o fi prea cald o sa ma pleng si eu...pacat ca n-o sa am net sa ma plang si la voi

Of ca am de lucru de nu ma vad acum inainte de vacanta si cu vremea de afara moooor de somn. Hai ca mai bag o cafa, mai vrea cineva?

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cygni spune:

Timi, io mai bag un aspirator dar nu cred ca vrea cineva hehe
te rog io din suflet sa facem schimb o luna, atat, ca am stat in uk un an si a fost splendid si din pdv al vremii -pentru mine, ofc, ca eu numai la frig trag. ploile si ceata ma binedispun, serios acum.
dracu m-a pus sa ma intorc in ro

va doresc calatorie usoara si caldura :)

p.s. stii cum e cand iti intra frigul in oase si iti mai pui ceva pe tine? stii... da' stii cum e dai jos tot de pe tine si de-abia respiri de cald? dupa cateva zile in ro te satuuuuuuri
aia prin africa nu stiu ce fac

Mergi la inceput