Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010 (74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Pity, super! Felicitari! Ce repede a recuperat bebelinul, bravo!

Lora, mami de Iustina si 28+

Carti personalizate

Bazar umanitar DC - ajutati copiii
Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuza spune:

Felicitari fetelor csre au schimbat semnatura si bafta celor care se duc sa isi vada bb-lusii

Burtica de 27 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza_10 spune:

Buna dimineata! Va mai amintiti de mine? Tocmai am realizat ca nu am mai scris de 4 saptamani! Nu pot sa cred ce repede trece timpul!!! Intre timp am fost in vacanta in Romania, m-am si intors si am reinceput cursul de limba araba. Vad ca burticile si viitoarele burtici sunt bine, sanatoase si frumoase cum le-am lasat! Si mai vad o gramada de nume noi, carora le urez bun venit si sarcini usoare si frumoase!!!

De cand m-am intors din tara, am inceput sa ne uitam de carucior si patut, dar din pacate nu am cumparat nimic pentru ca nu ne-a placut nimic... Ba da, mi-a placut super caruciorul de la Stokke, dar mi se pare cam scump... aici se gaseste la pretul de (in echivalent) 1000 de euro. Fetelor cu experienta, ce carucioare bune si frumoase recomandati? Stiu ca s-a mai discutat pe forum despre carucioare, dar am uitat...

In schimb am luat hainute, cadita cu suport si masa de infasat si perna suport pentru burtica Buburuzei!

Cred ca Clary intreba de bagajul de spital... Aveti o lista completa cu ce trebuie sa contina? Please

Va doresc o zi frumoasa si linistita!!!

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Klarisse spune:

Buburuza bine ai revenit printre noi, sa iti fie de bine vacanta.

Klarisse graviduta 22+

http://lbdf.lilypie.com/zjrHp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiti2205 spune:

Buburuzuleeeeeeeee !!!!!!!!! Ce faci?? Ti-am dus lipsa, sa stii

Kiti, 22+ si mami de Vlad 15.05.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuza spune:

Eu vreau sa va zic ca mie imi este frik sa mai raman singura acasa dupa cutremurul de ieri . i-am zis sotului sa isi dea demisia si sa stea cu mine
voi nu v-ati speriat ? eu dormeam si m-am trezit " leganata"

Burtica de 27 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pity27

Buna dimineata, eu va citesc in fiecare zi, doar asta fac la birou, am o lene de mi se blocheaza neuronul gravid.
Am fost si noi ieri la controlul de luna, avem 900g si suntem mai mari cu 420 g fata de acum o luna, deci suntem in grafic.
Acum o luna mi-a zis Iosup ca e cam micut si ca ramasese in urma cu o saptamana, de atunci am luat centrum materna zilnic, fara stres, fara nervi, fara efort, aveam si colul de 2.3 mm, fara .
Acum se pare ca avem un col de 3.7 mm si nu avem restictii de niciun fel.
Mi-a luat o piatra de pe inima controlul de ieri, traiam cu senzatia ca voi naste la 7 luni.

aura 26+



Felicitari pentru vestile bune!

Tina, cu(28+) si mamica de Iulia Maria (24.02.2008)
http://lmtf.lilypie.com/RKoDp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Citat:
citat din mesajul lui office

Ai perfecta dreptate cu medicamentele, dar cand ii vezi micuti asa si neputinciosi in fata bolii, neintelegand ce li se intampla, iti vine sa le dai orice numai sa se faca bine...iulia pana la gradinita nu a fost deloc bolnava iar de cand a inceput parca numai asa o tinem....

Tina, cu(28+) si mamica de Iulia Maria (24.02.2008)
http://lmtf.lilypie.com/RKoDp2.png


Hai ca vin si cu ceva sfaturi care m-au ajutat pe mine cu Maria. In primul an de gradi, dupa 4 luni mi-a racit( avea 2 ani si 4 luni) pana atunci nu luase nici panadol, niciun sirop, asa ca a refuzat cu desavarsire medicamentele si a ajuns la pneumonie cu antibiotic prin branula...dupa episodul asta imunitatea ei s-a dat peste cap si vreo juma de an nu trecea luna fara tuse mai intai seaca apoi productiva, episoade de sufocare si final tratament cu antibiotic...era groaznic..
In toamna am inceput cura cu bronhovaxom ( 10 zile/luna trei luni toamna trei luni primavara), la prima cura a facut o laringita destul de urata ( am inteles ca e ca o reactie a organismului, bronhovaxomul fiind un vaccin), d ela a doua cura a fost mai bine a treia cura deja era foarte bine, in perioada dintre curele cu bronhovaxom i-am dat septilin (ca luni noiembrie -februarie)...pot sa spun ca anul asta, cat i-am facut acest tratament nu a mai lipsit o zi de la gradi, nu a mai luat antibiotic si episoadele de tuse au fost foarte rare si au trecut rapid cu panadol, sirpori naturiste si seara ketoff. Ajunsese anul trecut bietul copil de bea mai multe siropuri decat mancare, innebunisem efectiv...chiar vorbeam cu sotul aseara ca Maria e in sfarsit bine, ca au trecut luni de zile fara tuse....
Cum o ia tusea un pic eu ii dau GrinTuss ( un sirop naturist care pentru noi a fost foarte bun), vreau sa spun ca nu-mi liseste sticulta sigilata din casa, am aruncat tot: eurespal, humex, salbutamol, sinecod, ambroxol, spariuri cu tot felul de minuni...ca nu le mai suportam... Am cumparat la fata in camera aparat salin se merge zilnic cateva ore, o duc din cand in cand la salina....una peste alta s-a vazut...
Vorbeste cu medicul pediatru spune-i si parerea ta...eu asa am facut i-am zis, stiti dar de bronhovaxom ce ziceti si de septilin ( el ii recomanda isoprinosine, beres drops si inca unul natural da numi aduc acu aminte - le-a luat si pe astea fata, dar fara rezltat) si a zis OK !
Uite aici linkul de la GrindTusshttp://www.pcfarm.ro/produs/834/Grindtus-Poliactiv-Sirop-pentru-copii
Multa sanatate si felicitari pentru cele 29 de saptamani!

Scuze celorlate fete de Off topic!

Mami, prajitura e legum ?
mamica de printesa Maria si bebica din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pity27

Buna dimineata, eu va citesc in fiecare zi, doar asta fac la birou, am o lene de mi se blocheaza neuronul gravid.
Am fost si noi ieri la controlul de luna, avem 900g si suntem mai mari cu 420 g fata de acum o luna, deci suntem in grafic.
Acum o luna mi-a zis Iosup ca e cam micut si ca ramasese in urma cu o saptamana, de atunci am luat centrum materna zilnic, fara stres, fara nervi, fara efort, aveam si colul de 2.3 mm, fara .
Acum se pare ca avem un col de 3.7 mm si nu avem restictii de niciun fel.
Mi-a luat o piatra de pe inima controlul de ieri, traiam cu senzatia ca voi naste la 7 luni.

aura 26+


FElicitari Pity pt. grasunel....uite cum se rezolva toate incet incet!

Dana 27+ cu si mami de Bobi (06.03.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelka77 spune:

fetele.
Imi e tare somn ca nu prea am dormit azi noapte si m-am si trezit inainte de ora 7 M-am tot chinuit sa mai adorm dar degeaba.
Am fost ieri in oras sa caut o rochie nai eleganta pentru nunta la care urmeaza sa merg dar nu am gasit nimic. Dezavantajul oraselor mici...As vrea ceva de matase naturala dar se pare ca sper cam mult. Am vazut rochii din materiale sintetice; mai poarta oare cineva asa ceva ca eu numai cand le vad simt ca ma mananca pielea??!!! Mai caut peste o saptamana ca acu' m-am saturat de "bantuit" prin magazine.
Ma duc sa imi fac o masca pentru fata poate imi mai revin.

26+

Mergi la inceput