Puiuti de Randunici 2008!! (421)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Legat de mare-GRECIA ruls!!!Atat!
Naty,mai incearca cu Biocarpet,daca nici asa nu iese,du covorul la curatat!

Azi m-a sunat invatatoarea sa imi zica sa ii fac coronita lui David,dar sa nu ii spun.Si a venit copilu de la scoala,stia ca m-a sunat invatatoarea,curios daca mi-a zis de coronita ,i-am spus ca nu si sa vedeti pe ce bocete s-a pus,si-a plans viata ,si de mila ce mi-a fost i-am explicat ca d-na face coronitele si vom vedea vineri daca ia sau nu premiul I!Maine avem serbarea,abia astept!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ca sa "ne mai radem", eu in Croatia voi face curatenie generala rapida, in prima zi, voi da, printre altele, foc toaletei... sa se dezinfecteze...

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Ca sa "ne mai radem", eu in Croatia voi face curatenie generala rapida, in prima zi, voi da, printre altele, foc toaletei... sa se dezinfecteze...

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!
mi te inchipui.Vezi ca o sa "cer sfaturi" pt cand mergem si noi la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

..sa va zic si eu cate ceva despre Mufarin
ne distram in fiecare seara la culcare de lesinam, stam toti 3 in pat, ne mai uitam nitel la tv si el comenteaza in stilul propriu filmul sau ce e p-acolo, si zice de 'nenia', 'doana', gagica='gazica',cand se tavalesc unii in film, 'a cazut - poc', ca se 'pupa', la urmariri de masini face 'ooo, matinaaaa, vuuuoooom', apoi conchide 'a piecat doana/nenia/taia/maia', in functie de varsta personajelor. Ne termina cum pronunta unele cuvinte stalcite, fulgii de porumb sunt 'doishi', ca si fulgii din perna, piciorul e 'piciociu', invariabil, cand ne intoarcem de undeva, pe drum zice 'acaza, a mami'
acum stie ca mergem la mare, si isi aminteste si dintr-o data il auzim 'a male, a Vama, a gazitzi'.. imi place ca a inceput si el sa faca propozitii de cateva cuvinte si deja ne intelegem mai bine, verbal.. ca altfel, deloc, incapatanarea si ambitia sunt la cote uriase... la fel si alergatura, suntem terminati de la ora 9,30 zilnic..
dar cine are 53, respectiv 80 kg???

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Eu mai zic una de mare si ma retrag: bulgarii merg comparati numai si numai cu romanii. Cine are bani de mai bine, sa se duca. Dar EU, in loc sa dau banii (nu multi, dar nici putini) pe litoralul romanesc, mai bine dau aceeasi bani pe cel bulgaresc, unde voi avea servicii mai bune, cazare mai buna, mancare mai buna si mai variata, curatenie (si in hotel, si pe langa). Va fi aceeasi mare, dar pentru mine asta este doar un amanunt (ca unde am fost eu se strangeau algele de pe malul marii). Gata!

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

si ultima noutate: azi a descoperit tiroliana in IOR, oh, my God!! atata l-am 'ferit' de chestia asta, ca o cerea el mai demult, dar aveam un feeling ca nu o sa fie a buna daca se da o data, si la naiba, am avut gura aurita! nu mai vroia sa plece de acolo, nu mai vroia sa lase niciun copil sa se dea, cand reuseam sa-l smulgem de pe ea, si se urca alt copil, urla de se auzea la 5 km cred.... ce circ a facut, ce s-a dat cu curu' de pamant, nu mai zic.. astepta sa-i vina randul in crizele astea!.. nu stiu ce sa mai fac cu el, atata ii explicam, atata incercam sa-l facem sa priceapa, dar nu e chip inca

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

OLA!
Nimic nu se compara cu Grecia !
Si nu-i nevoie sa ma duc in Afganistan ca sa pot spune ca nu-mi place razboiul Parerea mea
In rest nimic...parc si iar parc , in traducere "pac, iai pac" Nu olita, nu propozitii, nu mancare bucatele ...dar e atat de scump, oricum


Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Va multumesc mult de tot pentru urarile de sanatate adresate copilului, se pare ca ua functionat. Febra a trecut, dupa Influcid e mai bine. Am schimbat si siropul de tuse, si secretiile s-au mai dus.
Azi am fost la dr, a ascultat-o la plamani si nu are nimic. S-a uitat si in gatul ei, si daca la inceput suspecta niste puroi pe amigdale, ORL-istul care a examinat-o a zis ca nu e puroi si nu are nimic.
Deci suntem inspre bine!
Maine mai sta acasa, dar vineri o duc, sa nu are cine sa mai stea cu ea pana la pranz.

As mai scrie, dar imi este foarte somn, si nu mai rezist!

Va pe toate, noapte bune va urez! Pe maine.


Mami si Sanziana


God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Mimo . Cine are bani sa se duca in Grecia, acolo sa se duca. Eu daca as avea bani sa ma duc la hotel AI de 3(-4) stele in Ro, m-as duce la bulgari.

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

O mama mea, un politist italian de 51 de ani, obez, imi cere prietenia pe facebook Sa fie oare poza Teodorei de la profil de vina ??? Oricum, ma simt mult mai in siguranta de cand am pile la politia din Napoli Ca sa nu mai pomenim de mare, m-am scos ! Auguri, tuto bene, vi amo ragazze !

Simona,mamica de Teo (16 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput