Puiuti de Randunici 2008!! (421)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daciana.t spune:

naty , multa sanatate Iuliei si sper sa nu faci de garda in noaptea asta lanaga patutul ei

"dragostea e zarea libera si larga unde sufletul isi intinde aripile" Ch. Wagner
Te īnaltii cu adevarat nu cānd urci, ci cānd privesti drumul parcurs.

Claudia si mami de Daciana - 13.01.2008 o galushca mititica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Am un deja-vu cu discutia despre mare de acum un an .

Asa ca ma simt nevoita sa scriu iar si eu: am mers de 2 ori in Bulgaria, Sunny Beach, la Riu Evrika. Unde a mers si Tuchi. O data cand eram in 4 sapt insarcinata, Stefan avea 4 ani jumatate. A doua oara cu Matei sa 1 an si ceva, a mancat de la restaurantul hotelului, nu a avut probleme. Am mers cu masina, masina a stat in ambele dati in parcarea hotelului (cu paza, cu bariera), nu a fost furata. Pe drum, nicio problema (am stat cu teama, ca am auzit cateva povesti...), am mers chiar pe drumuri destul de singuratice. Acolo plaja curata, a hotelului, sezlonguri fara plata. Iti dadeau gratuit prosoape pe care puteai sa le schimbi de 5 ori pe zi, daca vroiai. Curatenie luna, enervant de des facuta. Toti ok (personalul), fara spaga. Anul asta am vrut Croatia, conditii de cazare mai naspa, masa pe care ne-o asiguram singuri, dar alta mare :). Mai multa liniste. Pe o insula. Peisaje mult mai faine. Mergem 95% pe autostrada. Am mai mers in Croatia, acum 4 ani. Ne-a placut. Asta am experimentat noi.

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.t spune:

v-am pupat pe toate randunicile si randunoii mici si ma bag in pat la nani...deja vad tastele printre dinti, ne vedem maine dimineata..


mama, mi-e asa o foame...in stilul asta o sa ajung la 90 kg cu sarcina asta dimineata nu am chef sa mananc, ziua as baga doar legume si fructe...iar seara ma lupt cu frigiderul

noapte buna, fara peripetii

"dragostea e zarea libera si larga unde sufletul isi intinde aripile" Ch. Wagner
Te īnaltii cu adevarat nu cānd urci, ci cānd privesti drumul parcurs.

Claudia si mami de Daciana - 13.01.2008 o galushca mititica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Stati, nu am terminat, cand avea Stefan un an si am mers la mare, cazarea in Cta (la o babuta care a plecat la copii, ne-a inchiriat apartamentul) faceam zilnic naveta 15 minute (nu am repeta experienta la aceeasi babuta, dar ca si idee este ok; statea la 15 minute de Mamaia). AM putut sa-i gatesc copilului mareata supa de legume cu carne. In al doilea an am mers unde se duce Cata-Tonic. A fost ok, dar am zis ca la banii aia merge mai degraba Bulgaria. Anul urmator Croatia... in urmator Bulgaria, pauza un an, iar Bulgaria...

Nu faceti ca mine, faceti cum credeti voi! Fiecare are ideile lui despre mare si mers la mare. Nu ne certam, corect?

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Naty, stai linistita, nu m-a suparat nimeni si sper din tot sufletul ca nu am suparat nici eu pe nimeni .

Sof se uita cu Radu la un filmulet cu ultimul model de barca telecomandata de la Traxxas. Radu s-a milogit de mine in ultima jumatate de ora ca o vrea Cand a vazut Sof filmuletul, pe care tot vrea sa il revada de 148 de ori, a inceput si ea sa se roage sa "cumpele mami ba'cusa" Ce ma fac eu cu astia doi impotriva mea ?

Claudia, nu mai e asa mica Daci, eu cred ca face fata fara probleme. Unde mergeti cu cortul? Cica e un camping langa/in Navodari foarte foarte tare...linistit, aproape de mare.

Olga 17+ si mami de Ioana-Sofia (25.02.2008 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Claudia, aia cu nebunul care viseaza balamuc n-o stiam! Uite, eu pe undeva te invidiez ca ai curajul sa o iei pe Daci la cort, eu n-as avea. Si crede-ma, am fost destul de haiduca in concedii la viata mea, nici eu nu m-am nascut la all inclusive, am stat la cort, am stat in Delta la casuta de lemn, am stat la Costinesti cu alte opt persoane in casuta de 5, etc Dar, la naiba, de cand cu Iulia m-am facut boieroaica, ori ii asigur stelele corespunzatoare, ori nu mai plec deloc! Si poate, poate ca gresesc profund.
Nico, intr-adevar Croatia e mai aspra. Iata, asta am fi vrut dar tot din cauza Iuliei (plus finantelor) am renuntat. Dar marea Adriatica....
Olgu, daca se coalizeaza astia doi lasa, ca bebe boy va fi SI-GUR de partea ta! Si fi-mea...chit ca eu ii sunt preferata,asa prevad deja niste coalitii cu tacso...ii seamana atat de mult in gusturi, in reactii, in preferinte...Si Petrica mereu imi zice in atare ocazii: "Ai vrut fata, nu? Uite, e a mea! Daca aveai baiat era al tau 100%" Asa ca, fii optimista!
Va zisesem ca Iulia a cerut la nani. Ei, abia adineauri a adormit. A tooot cantat in pat pana s-a plictisit si a inceput sa ma strige. M-am dus..."Pui, de ce nu dormi?" Ea: "mami, nu e noapte" (inca era lumina un pic afara). In fine, i-am cantat, ne-am dragalit, apoi zic: "ce fac toti copiii noaptea?" Ea: "nani!". "Si Iulia ce face?"-in secunda doi s-a pus in pat cu deshtu in gura si cainele iubit Tze in brate si doarme dusa.Ma duc acu s-o mai verific de febra, si eu tare sper sa nu fac iar garda langa patutul ei.
Aoleu si nu v-am zis: am o uriasa problema!!! Dupa PATRU spalari si frecari...cu sampon de covor Vanish, cu otet...covorul pe care s-a pipilit ieri pute a pipi cumplit!! I l-am scos din camera de tot ca ziceai ca e WC public acolo. In afara de a-l duce la spalatorie aveti vreo idee ce sa fac??

Naty mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
"Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile"-Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Stiam ca mai am una...si apoi chiar ma duc la Sa-i urez sanatate Zanei mici-a inceput "distractia" negresita a colectivitatii, da Doamne la ea sa fie o distractie cat mai "subtire"!

Naty mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
"Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile"-Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dudurutza spune:

Sanatate Zanei si Iuliei

Simona, si eu am facut varicela, eram la liceu, am ramas cu urme, asta este, bine ca a trecut!

In 2007 am fost la conferinta la Cap Aurora La Hotel Opal, all inclusive. Proaspat renovat, curatel, mancare buna, linistit, mi-a placut!Nici nu stiu daca s-au cantat manele, stiu ca atunci s-a lansat 'Buna dimineata--->Hi-q' am auzit-o mult de tot
Am mai fost in Grecia/ Turcia, la turci e ok, dar parca atmosfera de vacanta a grecilor se face simtita mai bine, parerea mea. E frumos oriunde, important e sa fim cu cei dragi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

oho, ce amploare a luat discutia cu marea... nu inteleg vehementa, calmaaaaa, eeee??!!!! fiecare cu parerea ei!
eu ma situez 100% in barca Olgutei, am inteles-o perfect si simt la fel, mie nu-mi vine sa merg la bulgari, compar cu preturile la greci si nu imi surade in mod deosebit, tot M.Neagra e.. nu ma iau dupa 'moda', ci fac asa cum simt si-mi convine, chiar daca as vrea altceva si nu se poate, aia e..
claudia si eu as avea curaj sa merg cu cortul cateva zile cu Muf, nu-s cu puful dupa mine, si cand situatia financiara nu permite, as face la fel ca tine..
e chestie de optiunile fiecaruia, si in primul rand, de posibilitati.. nu m-as incuia in casa daca nu as avea bani de 4-5 stele ptr a pleca cu copilul, cum de altfel, nu fac... daca e ceva nasol, o sa fac abstractie si o sa ma bucur de familia mea, soare, mare fara sa-mi pese de cine, ce si cum e in jur.. si noi mergem in Vama Veche, stam la o vila ceva si asta e anul asta...
naty sanatate Iuliei! si tot inainte cu olita, ce tare ca a cerut singura azi!! Muf nu vrea, eu nu il pisez deloc, o sa incerc sa-l las la coloti dupa concediu, dar eu nu cred ca el e pregatit, are ciuul pliiiin dimineata..si mi se pare ca inca face des..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Pai sa zic si eu ceva de bulgari, ca uite, eu am fost si nu mi-a placut.
Poate ca am fost la Albena care e o statiune boring...
- drumul a fost relativ ok, nici prea lung nici prea scurt
- hotelul de 4 stele bulgaresti, aici in RO ar fi fost de maxim 3. Era un fost hotel comunist cu ceva fatada schimbata
- avantajul era ca era chiar pe plaja, dar camera cu gresie pe jos, ca in cotetul de gaini nu mi-a placut
- mancarea la all inclusive proasta! Bauturile erau toate la dozator, si daca vroiai o Cola adevarata, tot dadeai bani pe ea.
- masini se fura! Am 2 colegi de serviciu carora le-au fost saltate masinile (un Pasat si o Skoda). Noi am mers cu Citroenul, si nu s-a intamplat nimic.
- statiunea plictisitoare, dar linistita, fara muzica urlatoare
- curatenia nu m-a impresionat, erau hartii pe jos, nu erau peturi intr-adevar, dar nu stralucea de curatenie (erau inclusiv hartii pe plaja si chistoace de tigari, e adevarat ca mai putin ca la noi)

Concluzia noastra: NU mai mergem in Bulgaria pentru ca nu merita. Nu e un concediu reusit, sunt alte locuri mult mai frumoase. Daca e vorba doar de putina mare, atunci mai bine la noi. Daca e vorba de un concediu mai lung, atunci mai bine in Grecia.


Mami si Sanziana


God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput