Puiuti de Randunici 2008!! (421)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Neata...sunt HAPPY ca mi-a zis PAA!..dupa ce ne-am imbratisat luuuung.
Ariel,la Albena nu am gasit vreo oferta tentanta..ce-am gasit e la Sunny beach-100 lei camera cu mic dejun suedez si pe malul marii...pai unde mai exista asa ceva?Dar..e al naibii de departe..mi-ai dat o idee sa mai googalesc la russalka,desi am mai googalit si nu am gasit ceva avantajos..mdea,e clar mai bine decat cazarea la noi,dar per total,cum am mai spus,cu atatea taxe alea alea...
Mie nu-mi place deloc litoralul romanesc...asta e viziunea mea..Daca as fi dispus de buget mai bun,nici nu se punea problema sa discut de asta..ata ete..ma fac eu mare.
Olgu,e clar chestie de gust...si nu,nu alegem Costinesti,ala deja e prea de tot.
Eu cu cei ce rontzaie seminte nu am nik,atat timp cat nu ma deranjeaza pe mine..maldarele de gunoaie neridicate o zi intreaga ma exaspereaza.hamsie,si mie imi place,care e problema?si la oostende mirosea tot litoralul a peste gatit,e drept,nu hamsie,dar tot aia e ideea...insa acolo nu vedeai maldare de gunoaie neridicate cum am vazut eu anul trecut pe plaja la eforie sud.
Naty,stai usurel cu olita..va invata ea.Teodora nu da semnale inca,asa ca o mai las.Constientizeaza f putin asocierea kk-olita/reductor,asa ca nu am incotro.
Stii bine ca fiecare copil e in felul lui..Uite,eu cand te aud de persoana I/III la Iulia mi se face parul valvoi,cand Teodora abia stie cateva cuvintele, si alea scalcite..vor invata ele de toate,usor usor.
Natalia, eu povesteam pe aici de o cunostinta cu copilas de 3 ani care tocmai a avut 2 sapt varicela...a trecut peste asta,mititelul...cica nu s-a chinuit f tare.

Si apropo,suntem ok,e ok si copilasul ce statuse bot in bot cu cel la care a aparut eruptia imediat dupa...w-e-ul trecut am iesit in familie si totul a fost ok...am zis,ce-o fi o fi,daca e sa fie,se intampla si in parc si la locul de joaca.

mami de TEA

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Si stati asa,masina lui Geo-un Cielo bun,luat din mostenirea de la bunicu',a fost furat DIN FATA BLOCULUI...si nimeni nu mai stie nik de el nici in ziua de azi..iar noi platim acum rate pt maisna la greu de ne ustura pana-n coloana.Asa ca treaba aia ca s-au furat niste masini in BG,mie mi se pare ca in povestea cu drobul..orice se intampla oriunde cand e sa se intample.

mami de TEA

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Eu despre varicela as zice asa: este o boala a copilariei, usoara, banala. Nu ii voi face vaccin avand in vedere ca doar boala da imunitate 100%, vaccinul trebuie refacut dupa niste ani. De exemplu directoarea de la gradinita imi povestea ca a fost la un moment dat o epidemie de varicele printre copii, si culmea, s-a imbolnavit si un copilas care fusese vaccinat. So...

Apoi, eu nu am de gand sa o feresc de imbolnavire - stiu ca poate suna ciudat, dar asta e! Daca se imbolnaveste acum e foarte ok. Prefer acum decat cand va fi adulta. Eu am facut varicela prin clasa a 8-a, si inca a fost bine, desi as fi preferat sa se fi intamplat mai devreme.

Deci, nu o sa o duc voit in mijlocul unor copii bolnavi (cred ), dar prefer sa bifez si boala asta acum.


Mami si Sanziana


God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Dau de baut, ca asa se da, imi vor da inca 6 luni banii pentru Matei, pana cand implineste 30 de luni.

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Buna dimineata!!!!
Noi suntem bine, sunt f obosita, dorm exagerat de putin si nu imi mai revin. Vreau vacanta.
Incarc un filmulet sa va arat ce mai face vlad.

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a799fb936e8c5e6f6fb2b3&skin_id=701" target="_blank">27/28.02.2010

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a79b3aaed5607c855eff41&skin_id=701" target="_blank">1/2.03.2010

POZE
Mami de ursuleti

Vlad
Albert Cristian 31.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Dau de baut, ca asa se da, imi vor da inca 6 luni banii pentru Matei, pana cand implineste 30 de luni.

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

.
wOW, CE SUPER!!!Atunci da si ceva de mancare. Ti-am vazut intr-o seara baiatul pe bicicleta, ce bine merge, nu am apucat sa scriu atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:



Am semne ca azi nu trebuie sa postez : prima oara mi s-a dus mesajul, ca a cazut curentul, a doua oara l-am pierdut ca scriam de mult timp la el si am vrut sa vad daca ati mai scris ceva intre timp, l-am luat cu copy, am dat refresh, am mutat niste coloane intr-un excel si pa si mesajul nr 2

Kya, a zis Ariel ca cica nici boala nu ar da imunitate pe viata Urascvaricela, urascvaricela, urascvaricela...

Gata, va !

Olga 17+ si mami de Ioana-Sofia (25.02.2008 )

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Olgaaaaaaaa!!! sa-ti traiasca baietelul mic si sa fie sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ursuleato, ce baiat istet ai! De mancare nu pot da, ca nu i-am primit inca .

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput