Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

De cateva zile visez foarte urat... Si iar ma rapune somnul de dupa amiaza. Mi-e frica sa adorm. Chiar visez f urat, nu conteaza daca e noapte sau zi.

Ana
19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

douradoudou tie ce tratament ti-a dat in timpul sarcinii pentru candida?
eu am mai intrebat-o pe doctora cand incep si eu tratamentul dar mi-a zis clar ca in trimestrul II
am programare la ea pe 22 iunie si am sa o intreb iar.
nu stiu de ce pe mine nu a vrut sa ma trateze din primul trimestru a zis ca nu se poate trata atunci ci in trimestrul II
poate era si din cauza chistului, chiar nu stiu
am uitat sa intreb de asta la eco de TT

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

ana_o si eu am visat foarte urat, cica este normal in sarcina din cauza hormonilor
stiu ca te cam sperie putin si eu am fost tot asa dar asta e, trecem peste si punem pe seama sarcinii
doar sa nu le iei in seama

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_o

De cateva zile visez foarte urat... Si iar ma rapune somnul de dupa amiaza. Mi-e frica sa adorm. Chiar visez f urat, nu conteaza daca e noapte sau zi.

Ana
19

Ana, eu visez urat de prin saptamana 10-11 extrem de frecvent. Ma regalez cu un cosmar pe noapte, mai putin in noptile cand am 2 sau chiar 3. Si sunt asa de "reale" - ma trezesc efectiv panicata. Nu visez neaparat un subiect anume (desi faptul ca descopar ca sangerez e vad o tema recurenta), si nu tot timpul are legatura cu sarcina. De 2 ori am visat ca intra hotii in casa. O data ca am plecat un an intr-o delegatie si sotul nu m-a sunat niciodata toata perioada asta... Pff! Asta asa, ce imi aduc aminte acum pe loc, dar au fost multe si infricosatoare :(

Si eu am citit ca e normal, hormonii se distreaza cu noi in perioada asta, ce sa ii faci!

18s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui allexxia_m

douradoudou tie ce tratament ti-a dat in timpul sarcinii pentru candida?
eu am mai intrebat-o pe doctora cand incep si eu tratamentul dar mi-a zis clar ca in trimestrul II
am programare la ea pe 22 iunie si am sa o intreb iar.
nu stiu de ce pe mine nu a vrut sa ma trateze din primul trimestru a zis ca nu se poate trata atunci ci in trimestrul II
poate era si din cauza chistului, chiar nu stiu
am uitat sa intreb de asta la eco de TT

19+

si mie mi-a iesit pozitiv la Ureaplasma urealyticum si mi-a spus ca o sa tratam infectia in al doilea trimestru deoare in primul se formeaza toate organele copilului si nu vrea sa fac tratament ....cica in al doilea trimestru nu mai sunt asa mari riscuri
binenteles din cate mi-a explicat ea Ureaplasma se gaseste la peste 60% din populatia feminina si nu este nici o problema

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

eu ultimul vis urat a fost ca sora mea imi lua copilul si eu aflam dupa cativa ani si atunci nu vroia sa mi-l dea
eu tot plangeam si nu intelegeam de ce nu vrea sa mi-l dea, ii tot spuneam ca cum a putut sa ma tina departe de copil atatia ani sa pierd cele mai frumoase momente
nu intelegeam de ce nu vrea sa mi-l dea inapoi si ii tot spuneam ca de ce nu vrea ca ea mai are inca 2, sa mi-l dea pe al meu inapoi

deci.... urat de tot, m-am trezit efectiv cu durere in suflet, si acum cand imi amintesc parca ma doare ...

asta e, se pare ca chiar se joaca cu noi hormonii astia
important este sa nu ne speriem si sa nu uitam ca sunt decat vise

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Lidia_P merci
m-am mai linistit, poate ca de asta nici mie doctora nu a vrut sa-mi dea tratamentul din primul trimestru
dar acum pe 22 o intreb iar si sper sa-mi dea tratamentul

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

si eu visez tare urat si cel mai des ca sotul ma paraseste ca nu mai vrea batai de cap cu nevasta si 3 copii si visez ca nasc un copil bolnav si alte grozavii...si eu am visat cu hotii in casa si urmareau sa ma impuste deci sigur este de la sarcina..

Mami Andreea 16sapt+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

eu am vise mai stranii , cu extraterestii, si intotdeuna ma lupt cu ei sau ca incerc sa fug nu stiu de la ce mi se trage ca doar nu ma uit la filme SF
dar sotul mereu viseaza ca dispar, ca numai ma gaseste . oare la el tot de la sarcina i se trage?

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Copilul meu se misca energic de 10 minute... Adica eu cand vreau sa dorm, el are chef de nebunii prin burtica???

Ana
19

Mergi la inceput