Licurici de ianuarie - februarie 2009 (108)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui sdcristian

eu am ramas speriata de traficul din constanta de ultima data cand am fost la mare, singura, si aveam turela deschisa. si din vina mea era sa ma bag intr-un camion

na, la noi m-ar fi claonat si gata

asta s-a tinut cateva strazi dupa mine injurandu-ma de pe geam si facandu-ma in toate felurile

si era cu camionul, eu cu ford ka al meu, adica mica mica



diferenta fata de Alba Iulia e oricum mare (la temperament ma refer soferilor). dar ala cu camionul nu era musai constantean. se ajunge extrem de usor din orice punct in mamaia. iti scriu ruta daca vrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

da rox

inca nu stiu daca venim dinspre brasov-ploiesti cum vreau eu, sau dinspre bucuresti cum vrea cristi

poate nu era constantean, da pana la hotel mi-au tremurat genunchii la volan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui ada_coman

Am mai scris de atatea ori ce am avut noi, ca am cam uitat acu, sa vad ce imi mai amintesc. Pe langa ce a scris Cristi am mai avut: un antibiotic (pe care l-am si folosit, ca Daria a facut rosu-n gat cu febra ), comprese sterile, rivanol, plasturi si acu nu o sa ne lipseasca tantum verde spray, homeovox. Daca imi mai amintesc ceva mai scriu.






cam ce antibiotic sa fie?

eu ca de obicei sunt complet pe dinafara cu d'astea , dar vreau sa-mi fac lista

Crisspy, fericita de Razvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna dragelor,

Selene, te inteleg perfect, stiu cum e sa ajungi la capatul puterilor si, din pacate, stiu cum e sa intri in colaps. Asta nu iti doresc, de aceea, te sfatuiesc sa o iei mai usor cu toate: cu facutul curateniei, cu mancatul Dariei, cu lucrarile tale si cu tot ceea ce te preocupa. E greu dar nu imposibil. Las-o putin pe Daria sa faca ce vrea, cum vrea, unde vrea. Strange totul din casa, lasa-i loc suficient si securizat si dispari (aparent) din preajma ei. Cand isi va face toate poftele, curiozitatile, se va potoli. Si ce este important, scoate-o afara toata ziua, daca se poate. Cat timp ea se joaca in nisip sau la locul de joaca, tu poti respira. E adevarat ca esti cu ochii pe ea, dar poti respira, poti vorbi cu alte mamici, poti bea o cafea fara sa iti tremure sufletul ca ti-o varsa sau isi baga mainile pana la cot.

Copiii de varsta licuricilor nostri nu inteleg prea multe si au personalitatea in formare. Daca noi avem impresia ca reactioneaza la NU sau la alte interdictii este pt ca se tem se vocea noastra ridicata sau care suna altfel decat atunci cand ii alintam sau le vorbim normal, la joaca, de ex.

Alexia nu mananca in scaun, ea papa pe canapea si, papa singura, cu exceptia supei pe care i-o dau eu cu lingurita sau chiar cu biberonul. Sa va zic cum arata canapeaua dupa ce a terminat Alexia de mancat? O sa fac poze ca sa exemplific.

Eu sunt sau eram, nu mai stiu, obsedata de curatenie si de control. Eu trebuia sa fac totul, sa stiu totul, pt ca numai eu detinem adevarul suprem. FALS. Stiti ca m-a costat statul acesta in priza? Acum invat sa las de la mine, sa accept si lucrurile facute de altii, si jumatatile de masura, si deranjul din casa, si comentariile rautacioase ale altora. Mai am de invatat insa merita sa incerc...Incearca si tu!!!!

Sper sa nu te superi pe mine ca imi permit sa dau sfaturi personale, insa pe mine m-a costat sanatatea atitudinea mea perfectionista.





Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

bai terminati cu antibioticul luat cu voi preventiv ca scot
asta se numeste sa atragi jinx-ul
Bee, adevar graiesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

cine merge la noi la mare nu are nevoie de multe medicamente, ca in mamaia este farmacie, cel putin una

in strainatate nu stiu cum e, sau daca corespund denumirile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Eu stiu ca in Mamaia gasesc farmacie, da' la 7 km de Vatra Dornei oare gasesc? Ca mergem si la munte si chiar nu as vrea sa intru in panica si sa fuga Adi cu masina de nebun sa caute ...eu sper sa nu fie nevoie, da' mai stii...

Bee tu cum mai esti? Alexia?

Crisspy, fericita de Razvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Citat:
citat din mesajul lui ada_coman

Am mai scris de atatea ori ce am avut noi, ca am cam uitat acu, sa vad ce imi mai amintesc. Pe langa ce a scris Cristi am mai avut: un antibiotic (pe care l-am si folosit, ca Daria a facut rosu-n gat cu febra ), comprese sterile, rivanol, plasturi si acu nu o sa ne lipseasca tantum verde spray, homeovox. Daca imi mai amintesc ceva mai scriu.






cam ce antibiotic sa fie?

eu ca de obicei sunt complet pe dinafara cu d'astea , dar vreau sa-mi fac lista

Crisspy, fericita de Razvi


vezi ce-ti recomanda medicul de fam. Noi an avut Klacid (Daria e alergica la amoxicilina) si Ospamox pt cea mica.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

bai terminati cu antibioticul luat cu voi preventiv ca scot
asta se numeste sa atragi jinx-ul



Eu nu plec la bulgari fara toate alea dupa mine. Daria mi-a facut rosu-n gat cu pustule. O noapte a stat cu febra ca nu-i ceda la nurofen, sau ii ceda destul de putin timp, ca nu aveam si Panadol la mine . De asta am luat de la ei, fff bun, parca mai bun ca al nostru.
E posibil sa nu se intample nimic, e adevarat, insa noi am patit-o cu Daria. Ce-i de facut in astfel de cazuri? Iti vine sa-ti iei campii.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Crisspy, multumesc de intrebare. Eu sunt ok cred. Astept luna iulie cand trebuie sa facem un nou bilant sa vedem cum stau cu toate. Sper sa fie ok si sa ma gandesc si eu la bebe 2, la o cura de slabire si alte chestii din astea mai superficiale. Vorba aia, "Ce-i trebuie chelului? Tichie de margaritar!"

Alexia e bine, papa doar ce ii place, doarme putin ziua, stam in parc toata ziua, cu exceptia orelor de foc, facem crize de personaliate si in rest, e o dulce. Tot zic ca pun poze, dar e greu pt ca imi fura calculatorul....Abia a terminat cu viroza si vad ca iar stranuta. Sper sa fie ceva alergic si sa nu o luam de la capat. Maine o sa ii luam sange din degetel ca nu i-am mai luat de anul trecut si ii fac si o urocultura ca mi se pare ca s-a modificat nitel mirosul urinei. Poate e doar caldura, ma gandesc.

Eu sunt de parere ca la drum trebuie luate de toate, ca, dc ai nevoie, sa nu alergi dupa farmacie.

Voi ce lotiune solara folositi pt licurici?





Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput