Prietene la bine si la greu - 22

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

LILI pup you too

ANDRE ma bucur ca ai vesti mai bune.

RAMONAC poate revii la ganduri mai bune pt sotz...Tare m-as bucura sa fiti impreuna

MONIS ti-am admirat fecioru

COQUE te-ai tunsulit?

SHTEPHY cum mai esti?

DIANA spor la treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui coquelicot

Bonsoir mes filles,

Sunt semi-recuperata dar va trimit cateva impresii de peste weekend si marturii dintosite maxilare si mandibulare.
Pup u si revin pe dimineata cu opaitul.

mami de MATEI -TUDOR (10.11.2009)


grozav mi-au placut pozele!!! si ce tari sunt roacarii tai

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Monis, saru'mana (ca piciorul l-am pupat mai demult la Ionela ). Am priceput ca suntem intre prietene ssi ca voua va pot spune orice,de asta mi-am si deschis sufletul in fata voastra, insa nu imi place ca nu mai sunt eu. Tot in fara plata sunt de la jobul meu?

si acum sa mai trec si eu pe la categoria cra-cra: In seara asta am facut cea mai faina baie din ultimele 7 luni, alaturi de barbatelul meu . Doamne ce tare s-a bucurat cand l-a bagat mama la mine in vana, nu ii venea sa creada ca are si el voie acolo. Ne-am balacit ca doua broscute pana am obossit. Abia astept sa mai repetam.
Ma pun si eu sa imi indrept cocoasa ca azi am smotruit la greu, numa sa nu imi mai zboare gandul aiurea.
Pupici de noapte buna!

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:


DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dozz

Monis, am mai aflat ceva azi, anume cine e Francoise Dolto . Nu e de la ea, e dintr-o carte de care va mai ziceam, ca am purces la lectura ei cu mare retinere, dar mi-a placut si acum am ajuns la vol 2 (de Libby Purves, Poti sa nu cresti un copil perfect).
Acum legat de Francoise Dolto, tu ai citit ceva de dumneaei?



ma screm de mult sa citesc "Cand apare copilul" si sper s-o termin pana incepe Iulian a alerga prin parc . Dar sunt asa astenica... de prefer cand sunt cu el pe afara sa casc gura la oameni, la pasari... nu-mi prea arde de citit. Poate si pt ca e destul de aiurea, ca e formata din niste interviuri pe care le-a dat ea la radio in anii '70. Na, are si idei bune, dar cartea nefiind sistematizata... complicat. (cred ca ar tb sa-mi fac niste fise de lectura ).

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

iote ca intru si io sa zic
G.N.F.W.Y.A.

ma car repede la dormitor..si io ca si diana mi-am prins iar urechile la cele croseturi. M-am muncit pt o palarioara alba pt rechinila, sa o pot asorta la orisice....preocupari de astea mai terestre..stiti voiMaine revin cu pozici

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Diana - spor la cusatorit
Pana cand ii faci la Teo fructele aburite? de fapt, intrebarea e, le aburesti ca nu prea papa ea sau din motive de... matze?

Lidia - pup mare, draga mea

Ramo - esti in fara plata si daca nu te apuci de treaba repede, s-ar putea sa intri pe salariu mai mic cu 25%


noapte pozitiva tuturor!

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

MONIS si eu te pup si te imbratisez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Seara buna

Intai de toate trebuie sa-mi cer scuze pentru o formulare nefericita 9 frumos spus nefericita) Ramona C, iti cer scuze ca am scris " nu vreau sa monopolizam discutia" referindu-ma la problemele tale de cuplu. De fapt ma refeream la mine, eu am obiceiul sa dezvolt prea mult unele subiecte ( prost obicei) si am preferat sa-ti scriu in privat, DAR e firesc firesc faptul ca poti sa--ti descarci sufletul aici si ca niciodata nu vom considera ca plictisesti, monopolizezi discutia atunci cand iti descarci sufletul. Cand vorbim despre problemele noastre ii implicam, vrem nu vrem, si pe bebei. Daca nu iti descarci sufletul niciunde... cine va resimti tristetea ta????

Andre, tare ma bucur ca vestile despre Chiara sunt bune. Ce spui tu ca ai auzit de la micuta ta? cum? Mai zi o data! mai tare! Asa, ca sa ne fie clar!

Ancutzule, minunata Sabinutza

Miany

Lumi, inseamna ca asta noapte am vazut artificii din suflet

Cuscrelu, stii ca Ruxi e superba da?1 char daca eu, ca o soacra veritabila, spun asta cu mare intarziere

strumfy, ce fumos ati petrecut voi!!!

monis, deplasarile lui Iulian sun tun bun motiv sa iei un loc sa vezi ce baiat mare ai ( daca nu ai facut asta deja) Tare repede mai cresc bebeii nostri. Pozele voastre au avut darul sa ma cam sperie.... compul meu ( unitatea centrala) are scoasa carcasa... asa sta de cand il am... , desi sunt schimbate toate in el mereu gasesc ceva de mesterit acolo ( da, eu)Vazand ce face Iuli, mi-am dat seama ca in 2-3 saptamani maxim va fi cazul sa pun carcasa... si sa adun cablurile... Ufff! pai eu cum mai dau cu aspiratorul prin comp????

Despre momente de raceala in relatie, si noi avem , cred ca in toate cuplurile sunt, dar... dupa ce am fost la cativa pasi de divort, o saptamana calma ( calm= atat de linistita incat nu prea se prind strainii ca suntem cuplu) urmeaza o discutie care incepe cu :"mie mi se pare ca ceva nu e ok, hai sa discutam sa vedem daca mi se pare"Se intampla sa fie oboseala, dar... de cele mai multe ori raceala aparea din cauza unei nemultumiri pese care unul dintre noi a trecut fara sa o vada si celalalt considerand ca nu merita discutata. Ei bine... acele fleacuri eu cred ca macina relatia. Si daca tot declaram ca ceva nu era ok, si daca tot reparam... inseamna ca iese si de o impacare

Eu imi doresc sa nu ma concentrez excesiv pe copil, sa-mi dau timp si pentru mine si pentru relatia mea cu tati de Mihnea. Sper sa-mi si iasa. imi amintesc de un coleg de liceu care avea cea mai cicalitoare mama cu putinta. Ea e reperul meu in "asa nu" . Saracul coleg era disperat, dar DISPERAT. Ii luase telefon mobil sa il sune in fiecare pauza, venea des la soala si vorbea cu toti profii... saracul era sufocat...si vestea proasta este ca inca e... Eu sper ca fiu'meu sa-mi puna piciorul in prag daca sar calul ... dar mai ales, sper sa nu ajunga pana la a fi saracul copil nevoit sa faca asta.
Tati de Mihnea mi-a spus si acum cand a venit acasa ca am tendinta sa ma raportez prea mult la copil, dar, a realizat ca nu e chiar asa dupa ce s-a invatat cu programul nostru. I-am pus copilul in brate si i-am spus sa se ocupe de el, eu doar il alaptez... Duapa cateva orea era varza. Inca ne mai luptam pe teme Mihnea... si ne vom mai lupta... atat timp cat el petrece mult timp departe de casa...
Gata, nu mai scriu pe tema asta, ca nu mai citeste nimeni

Dozz, ianinte sa te citesc ti-am cam raspuns. da, problema noastra majora e reacomodarea si faptul ca, atunci cand ne acomodam unul cu celalalt.... PLEACA!!!!

Diana, iti tinem pumnii sa iasa treaba buna si repede. Asteptam sa gasesti timp sa ne mai scrii

cam gata cred... scuze pentru omisiuni si greseli.... Noapte buna!


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

ANCUTZA mi te si imaginez cu dintii piliti.
Da' chiar ca ai avut o zi frumoasa: sa o auzi pe Sabina spunand mama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

inainte de a ma rostogoli spre pat..incerc sa incropesc si eu un mesaj...

Ramo C.,imi pare rau ca treci printr-o situatie asa delicata ..ce pot sa zic decat sa ai multa rabdare si sa cantaresti bine lucrurile ; adevarul e totdeauna undeva la mijloc...ar fi pacat sa renunti usor la tot ce va leaga,mai ales acum cand aveti un copil asa minunat ptr.care fiecare incearca sa faca tot ce-i sta in putinta sa -i fie bine...multi si un buchet mare de

licurici ,nici noi nu stam tocmai pe roze...din enspe motive,dar se rezolva ..asteptam cu interes noua creatie "made by you'...

monis ce repede ne cresc puiutii !!! mi-e deja mi-e dor de perioada cand era bebe mic...off...Iuli e pe zi ce trece mai incantator!!

Andre ce ma bucur ca sunteti mai bine!! spor la treburi si ..take it easy!!

ANCUTZA ce fetita plimbareata are mama!! felicitari ptr. mama!!

lylyana asteptam povestea cand iti permite timpul ..si pozele

Coque minunate pozele!! aia cu marea si campul de maci m-a dat pe spate..cat despre barbatii tai..no comment...

Ionela,Lili

Lumi-cuscra ma bucur ca sunteti impreuna cu tati de Annabelle si multa sanatate !!

multumesc tuturor fetelor ptr.comentariile de la pozici..

ma retrag "sontac-sontac" spre patuc...cred ca ma paste un pui de raceala ..tocmai acum cand intru in sesiune..

o noapte linistita va doresc!!

Mergi la inceput