Bobocei de sept-oct 2008, la soare (291)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Poate o sa radeti dar eu nu am mai vazut bicicleta fara pedale.Si explicati-mi cum merge copilul cu ea???

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR







e foarte intersanta...cel putin asta mica cand vede una prin parc nu stie cu sa se urce pe ea...nu prea are ea stabilitate in picioare...dar cu timpul....exact ca o trotineta este numai ca aici da din ambele picioare

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Kllemi, nu trebie sa aiba roti mai groase, ci sa fie ca o bicicleta normala daor ca fara roti. Putandu-si folosi picioarele copilul invata foarte repede sa-si tina echilibrul, are control total asupra bicicletei si cand se trece la bicicleta normala se trece foarte usor. Aici sunt si modele de biciclete care se pot transforma in Laufrad (bicicleta fara pedale) si invers in bicicleta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ClaudiaH

Kllemi, nu trebie sa aiba roti mai groase, ci sa fie ca o bicicleta normala daor ca fara roti. Putandu-si folosi picioarele copilul invata foarte repede sa-si tina echilibrul, are control total asupra bicicletei si cand se trece la bicicleta normala se trece foarte usor. Aici sunt si modele de biciclete care se pot transforma in Laufrad (bicicleta fara pedale) si invers in bicicleta.

mamica lui Stefan din 03.04.2005 si a Luciei din 18.07.2008





aha deci sa inteleg ca nu este buna aia cu roti mai groase??....eu am vazut cateva si mi se par mai interesante...dar acum daca stau sa ma gandesc mai bine tu ai perfecta drepatate.....alea cu roti mai groase nu o ajuta sa isi metina singura echilibrul...

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

claudia ce varsta avea copilutzu tau cand mergea pe bicicleta??

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Alea cu roti mai groase sunt bune dar asa de jucarie, nu sunt neaparat utile si nu o sa poata sa mearga repede mai tarziu. Depinde ce vrei de la bicicleta. lucia de ex. acum nu-i in stare sa mearga pe bicicleta fara pedale a lui Stefan (ce-i drept ca e de 12 inch, deci mai mare) insa ea nu se tine bine nici pe propriile picioare deocamdata. Daca vrei ceva ca sa foloseasca acum... atunci o tricicleta sau una cu roti late, daca e pe mai tarziu... atunci vezi una cu roti de bicicleta.

Ma duc acum la bucatarie. Va urez o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

In filmuletele de mai sus Stefan avea vreo 3 ani si 2 luni. Stiu ca eram insarcinata si nu ma tineam dupa el. Era vara lui 2008, eram la mare acolo. Insa abia la 3 ani i-am luat-o. Pana atunci a avut o tricicleta. A mers pe ea pana la 4 ani cand am trecut la bicicleta normala. Insa trebuie sa spun ca baiatul meu nu e un sportiv din fire e mai mototol sa zic asa. Nu e cel mai tolomac dar am vazut copii cu constitutie mai atletica decat al meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Acu' chiar plec la bucatarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

CLaudiaH tare frumoase pozele, parca e de vis la tine . Multa sanatate Luciei

CLaudinna tare frumos puzzle-ul

Ada sper ca sunteti mai bine

July nastere usoara si bebe sanatos

Mimihoo, tare rau imi pare sa aud ca nu sunteti bine, multa sanatate si sa va treaca repede

Kllemi bine ati revenit, am sa treaca loviturile

Babytza te am cu mare drag mamico, tare mult am ras la postul tau iciiii

Nerantula noi avem crema de la Nivea, tare buna este

Laura multa sanatate Alexiei

Andreutac si Crina mai are faza de genul acesta, o las sa se descarce sau o iau in brate, ii spun ca mami o iubeste mult si parca se mai linisteste

Noi suntem bine, numai ca am fost ocupata azi cu plati pe la banci...am lasat o groaza de bani acolo...plus alte chestii de facut prin casa, mai devreme s-a trezit si mandra...al doilea somn pe ziua de azi

de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

AM prestat si eu o ciorba si am un piept de pui pe care nu stu daca sa-l fac cu cus-cus (caz n care cred ca treb sa iau niste morco, ardei si curry, sau sa ii trantesc un sos de smantaana.

Pardon nu mai fac nik, am trezit copilu cu tastatura sau s-a trezitd e la o sirena afurisita. Daca aveti idei sau pofta de mancare cu piept de pui nu ezitati. Poate niste penne?

Mergi la inceput