Bobocei de sept-oct 2008, la soare (291)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Laura, Gruia a scapat rapid de kk moale -> diaree cu 3 plicuri de Smecta in biberon (nu a baut tot continutul, deci chiar mai putin). Ce imi pare rau insa (si aici ii raspund si lui Mimihoo) este ca medicul de familie a fost absolut indiferent la descrierea simptomelor, am spus de cateva ori ca ma intereseaza sa aflu de ce e asa, ca as vrea sa ii fac analize, raspunsurile au fost vagi, practic nu a vrut sa se implice in nici un fel, am tras eu de el si sa se uite in gat, a constat putin rosu, eu am sugerat tratamentul, el doar a aprobat .. pe scurt, nu am simtit ca e o persoana care ne poate ajuta mai mult decat cu niste hartii, uneori, deci cautam pediatru in continuare.

Claudia, nu pentru acum ma gandeam la bicicleta, ci asa, in perspectiva .. cat eram copil imi placea enorm sa merg, am castigat si vreo 2 competitii locale la acest sport, insa acum totul e istorie. Dar iau in considerare propunerea ta

Mami fericita de steluta Gruia (16.09.2008) si Cezara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Kllemi fain asa...dar ai dreptate ca e nasol sa ai ghinion de vreme rea tocmai atunci.Lasa ca mai mergeti odata anu asta cand o fi si apa calda.Bafta in sesiune!!(nici nu stiam ca esti studenta).
Claudia sa ii treaca Luciei conjunctivita.De mult vroiam sa te intreb tu stii bine germana??

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Klemi, bicicleta fara pedale e o idee foarte buna; Stefan a mers pe una din aia pana pe la 4 ani si apoi cand a trecut la biciccleta cu pedale, intr-o ora mergea fara probleme. www.amazon.de/Kettler-8715-600-Laufrad-Speedy-25/dp/B0017VHEXW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=toys&qid=1275918633&sr=1-1" target="_blank">Modelul pe care eu ti l-as recomanda e ceva de la Kettler care a iesit foarte bine in teste si are roti de 10 inch si deci e accesibil pentru copii mai mici, ca ai nostri asa. In plus nu are multe briz brizuri intre picioare care sa-l incurce pe copil si care de fapt nu-i sunt utile niciodata (frana de mana de exemplu). Preturile sunt mai mici sau mai mari in functie de magazinul unde il cumperi sau de firma producatoare. Cele mai bune din cate am vazut/auzit sunt de la Kettler si de la Puky, ultimele fiind cele mai scumpe (cca 50euro).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

dya merci...sper si eu, sa ma putem merge anu asta macar, cateva zile ...

Cine ma poate ajuta si pe mine cu un sait....cu o adresa unde as purtea sa ma duc sa vad....caut disperata o bicicleta din aceea fara pedale....tot vad ptin parc si ma duc sa intreb si toata lumea imi spune ca a luat-o de afara ...sau ca a primit-o cadou ...mai rau ma enrvez ...pleeeaaaase...tot caut de nebuna pe net si nu gasesc nimic

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Dyanira, hmm, cu germana nu-i simplu sa-ti raspund. Depinde la ce ma raportez. O vorbesc fluent, vocabularul imi permite sa port conversatii pe orice tema insa continui sa fac multe greseli la declinarea substantivelor sau la alegerea prepozitiilor folosite. Pot citi si intelege o carte, ma uit la un film si-l pricep deci... nu stiu sincer ce sa-ti raspund. Cei din jur zic ca vorbesc bine germana insa eu nu-s de aceeasi parere. Binele e relativ intotdeauna si depinde de exigentele fiecaruia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Poate o sa radeti dar eu nu am mai vazut bicicleta fara pedale.Si explicati-mi cum merge copilul cu ea???

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Klemi, am auzit ca ebay-ul livreaza acum si in Romania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Dya, daca ai rabdare pot sa caut eu un filmulet cu Stefan depe la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Da am.
Banuiesc ca isi foloseste copilul picioarele ceva asemnator cu o trotineta.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ClaudiaH

Klemi, bicicleta fara pedale e o idee foarte buna; Stefan a mers pe una din aia pana pe la 4 ani si apoi cand a trecut la biciccleta cu pedale, intr-o ora mergea fara probleme. www.amazon.de/Kettler-8715-600-Laufrad-Speedy-25/dp/B0017VHEXW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=toys&qid=1275918633&sr=1-1" target="_blank">Modelul pe care eu ti l-as recomanda e ceva de la Kettler care a iesit foarte bine in teste si are roti de 10 inch si deci e accesibil pentru copii mai mici, ca ai nostri asa. In plus nu are multe briz brizuri intre picioare care sa-l incurce pe copil si care de fapt nu-i sunt utile niciodata (frana de mana de exemplu). Preturile sunt mai mici sau mai mari in functie de magazinul unde il cumperi sau de firma producatoare. Cele mai bune din cate am vazut/auzit sunt de la Kettler si de la Puky, ultimele fiind cele mai scumpe (cca 50euro).

mamica lui Stefan din 03.04.2005 si a Luciei din 18.07.2008






...mutumesc mult...acum mai butonam net-ul si am gasit ceva cu niste roti mai groase...mi se pare interesanta dar acum nu stiu cat este de utila....asta ma enrveaza cel mai rau ca pina nu o vezi in fata...nu iti poti da seama cum este de fapt....in fine vad eu

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput