Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:



Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Neatza!


al3csa, cat a mai crescut Yannis, cat are acum?





Saru'mana ca intrebi de noi .. Nu am mai fost de 2 sapt si nici sapt asta nu mergem la cantarit abia cealalta .. Cred ca a luat binisor ca deja ne cam amortesc mainile cand il tinem in brate si nici nu prea mai are loc in cadita .. sta cu piciorusele ca o broscutza . Cred ca a trecut bn de 5 kg



de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Buna ziua

App de cereale cele de noapte speciale sunt toate dela 6 luni mi se pare ca ele contin gluten (sper sa nu ma insel) dar sigur sigur sunt de la 6 luni.

Eu am zis sa-i dau seara capoate doarme mai mult dar nu doarme mai mult doarme la fel. De abia astept sa faca 6 luni sa-i dau. Am vb cu multa lume si cica alea chiar isi fac efectul . Va invidiez la maxim cand spuneti ca bebeii vostri doarm toata noaptea ... Yannis se trezeste la 2 jumate la 5 jumate si de la 8 jumate pana la 11 doarme dar cum .. 10 min adoarme dupa aia urlete .. mai sta juma de ora dupa aia iar urla .. nu ii e foame sigur ca am incercat si varianta asta .. bea 10-20 ml si gata numa vrea ..

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vi4i

buna dimineata!!!!!!!!

nu m-ati uitat???? eu sigur nu,tot ma gandesc la voi dar nici cum nu mai ajung sa va citesc sau sa scriu!!!!

am vazut poze cu pufuleti frumosi si mamici mumoase!!!! ce frumos cred a fost la intalnire(aman2)!!!!

despre noi: vrem deja acasa,totusi vacanta e cam lunga (7 sapt),dor de sot,de casa si toate cele ale mele.... e bine si aici,dar nu mai suport (taica miu e un cosmar si mi-a distrus toata placerea de afi in Chisinau) o istorie lunga si dureroasa (mi-am adus aminte de ce am fugit de acasa in urma cu 4 ani la greci) poate intro zi oi povesti amarul si aici!!!!

am avut un bebe foarte bolnavicios,3 medici m-au speriat ca am facut pneumonie dar dar eu nu m-am impacat asa usor cu aceasta si am mai fost la un pediatru privat si mi-a zis ca am facut bronsita si i-am dat antibiotice+injectii intramusculare foarte dureroase,ca plangeam si eu cu el .
facut diaree,tratament 7 zile si azi iar aud ceva sunete in plamanii lui,offff sper sa nu se imbolnavit iar!!!!!!!!

totusi pot spune cu certitudine ca stresul si nervozitatea din casa o simte cel mai mult copilu,daca innainte puteam sa ma laud cu un copil cuminte si fara probleme acum nu mai pot - e marait si bolnavicios si sunt sigura ca e dn cauza stresului pe care il creaza tatal meu si defugit nu pot.....mai am inca 3 saptamani de stat aici!!!!!

deci e adevarat ce se spune intr-o casa linistita un copil linistit!! abia astept sa ma intorc acasa!!!!

asa va las sper sa intru mai des ca va simt lipsa..........

merg sa dau laptic la pui marait.........

pup pe toate

pozici



de Dionisios-Ionas 03.02.2010



Ooof acasaproble la greci probleme .. bine ca numai stai cu soacra . Da sa stii ca e adevarat cu stresul .. Uite 2 zile cat a fost babaciunea asta cu care stau in casa plecata (bunica sotului) copilul meu a fost cel mai cuminte .. nu a plans deloc .. dar DELOC .. a dormit mai toata ziua .. ce sa mai copil model si mami fericita ... e de cand s-a intors iar nu ne mai intelegem cu el uneori . Groaznic !!!

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandruta spune:

Soacra-mea se poarta f. frumos cu Cristi de cand ne-am ciondanit ultima data. Dar de ce ajungem la discutii si nu intelege de vorba buna, nu stiu... Oricum nu am curaj sa-mi las fata singura cu ea pentru ca e genul care atunci cand ma intorc cu spatele face ce vrea ea si nu tine cont de ce spun eu. Dar cu mine de fatza e ok. Sa vedem cat tine minunea asta!


Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandruta

Soacra-mea se poarta f. frumos cu Cristi de cand ne-am ciondanit ultima data. Dar de ce ajungem la discutii si nu intelege de vorba buna, nu stiu... Oricum nu am curaj sa-mi las fata singura cu ea pentru ca e genul care atunci cand ma intorc cu spatele face ce vrea ea si nu tine cont de ce spun eu. Dar cu mine de fatza e ok. Sa vedem cat tine minunea asta!


Oana, mami de Ioana-Cristina (7 februarie 2010)


Bafta sa tina cat mai mult!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Cristies, mai zilele trecute am intalnit pe cineva (un baietandru, daca-l pot numit astfel) care zicea ca a slabit 47 de kile alergand si mancand disociat... avea 127 de kg si intr-o jumatate de an de alergatura a slabit, evident l-am intrebat de dureri stanga-dreapta in timpul alergatului... le-a avut si el, dureri de ficati, de splina, de rinichi, de toate alea, cred ca a fost extrem de ambitios, altfel nu se explica... atat, alergari si mancat disociat, oricat (spunea ca in acea perioada a mancat mai mult decat oricand in viata lui)... si a optat pentru alergat pentru ca e cel mai ieftin.

Vivi, atentie la medicii moldoveni care stiu sa prescrie doar antibiotice, sora-mea a distrus sistemul imunitar al copiilor pentru ca una-doua le administra antibiotice, altfel nu reusea sa le scoata din muci, tuse, febra si cu 4-5 episoade din astea pe an, distrugi si flora si imunitate si tot... acum ca l-ai bombardat cu antibio da-i si ceva de stimulare a imunitatii pe baze de plante... altfel, pupam micu bolnavior si sa treaca.



Deja ma simt mai supla! la aceeasi greutate :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

si mai vreau sa ma mai laud cu ceva... am inceput sa port rochiile de dinainte de sarcina - am o rochita scurtuta mulata pe corp, cu bretele si cupe la sani, galben pai cu floricele... am zis ca n-o mai imbrac in viata mea, m-am simtit ca in fundul gol, m-a claxonat fiecare al doilea sofer, nu inteleg cum am putut sa port asa ceva mai inainte... azi am luat pe mine o fustuca si un tricou mai transparent dar pana la gat si l-am zapacit pe unul pe trotuar a scapat teava pe care o avea in maini si a avut tupeul sa-mi si zica asta (uite ce am facut din cauza ta...) clar sunt ...utabila din toate punctele de vedere, sotul zice ce de vina e mersul meu leganat, leganat solduri si cum acum sunt si mai plina, efectul e si mai pronuntat... si am o burta cred ca am vreo 5 cm slanina pe ea, dar ce conteaza? sanii evident si un centimetru de piele la vedere de-asupra genunchilor... si mi se vede si celulita, dar cine sta sa analizeze textura pielii in detaliu??? si aveam rochii pe care le puteam purta doar insotita de un barbat (asa cum e al meu, solid si incruntat )... pe de o parte ma simt magulita, pe de alta parte... nitel insultata. dar numai nitzel...

Deja ma simt mai supla! la aceeasi greutate :D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Mai fetelor ce mai stiti de indemnizatie? Se taie sau nu? Eu am tot citit pe net acum si astia vb numai de pensii si de salariile bugetarilor .. dar de noi nu zic nimic .. Catalutza

de Yannis Andrei (23.01.2010)
DOAMNE DA-NE PUTERE SI SANATATE !!!
PozePoze noiPovestea nasterii

O definitie data mamei pe care am auzit-o candva, este "Cineva care spera pentru tine"
-Din "Cartea prieteniei, a lui Francis Gay"

"Stii? Eu m-am nascut ca am vrut sa fiu cu mama mea." -- Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Salutare mamicute de pufuleti si iertare ca iar am absentat mult si foarte nemotivat.. adica pe alocuri motivat, dar numai pe alocuri..

Noi suntem bine, crestem mari si voinice.. la 2 luni si 3 saptamani catarea 6kg si avea 62cm, si am facut neisvacul si infrarixul, din pacate din cauza unor complicatii legate de inscrierea ei lucrul asta s-a intamplat cu 3 saptamani de intarziere, dar bine macar ca am facut-o si acum este si ea in regula cu cardul de sanatate.. mai trebuie sa facem prevenarul deoarece rotavirusul am decis ca e mai bine sa nu-l facem.
Am vazut ca vorbiti de somnicul de noapte, ma consider super norocoasa, pentru ca ea deja de vreo 2 saptamani doarme intre 8-10 pe noapte, ieri noapte de exemplu a dormit 9 ore jumate.

Vivi sper ca puiul tau sa-si revina cat mai repede, iar zilele sa zboare, in asa fel incat tu sa te intorci cat mai repede acasica la tine!

Alecsa a crescut foarte bine puiutul tau ma bucur sa aud vesti bune de la voi

Cristies chiar daca nu am fost pe baricade aici, o gargarita tot am votat-o din cand in cand




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

... si nitzel din ciclul "Universul conspira..." am inceput sa-mi fie si frica sa gandesc (!) ca daca ma gandesc la o prostie si se si implineste??? sambata pe masa de masaj a maseuzei am intrebat-o daca au la cabinet un nutritionist (asa de-o fitza, schema, beshina), a zis ca nu... azi la papetari, imi flutura una in nas cu niste fluturasi - cabinet nutritionist cu sediul pe aceeasi strada cu cabinetul kinetoterapeut... fiica-mea s-a dus ieri la mall dupa un tricou alb ca sa-i scrie colegii in ultima zi de scoala pe acel tricou mesaje de "adio", n-a gasit!, l-am gasit eu azi cu 5 lei, numai bagand maina intr-o gramada de haine (noi evident), si chiar f. f dragut (nici n-o sa vrea sa-l mazgaleasca cu pixul, o sa vrea sa-l poarte)...

Deja ma simt mai supla! la aceeasi greutate :D

Mergi la inceput