BV Vivela, Ali, Maria,Gabriela! mai-iun2010(94)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

MARIBELL, felicitari!!!

GABRIELA, felicitari!!!


Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Neata fetelor!
Felicitari proaspetelor mamici, recuperare usoara si bebei mancaciosi si sanatosi!

Nastere usoara fetelor care nasc astazi!

Noi am intrat in saptamana 38, astazi mergem la control!
Sunt curioasa daca bebe sta cuminte pana pe 21. Pana acum nu a dat semne ca ar vrea sa vina mai devreme!

AMR 2 Saptamani fix!


37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Neata, fetele!
Felicitari celor care ati nascut si sa avet parte de bebelusi cuminti, fara colici si papaciosi.
Noi am venit acasa miercurea trecuta, suntem bine, papam titi.
Rog si eu fetele care se ocupa de listuta sa ne treaca Cu numele bebeului Dragos Ovidiu, 55 cm si scor apgar 9 nu 8 cum intelesese sotul.
Incerc sa recuperez din urma si revin.

mamica de fetita si 40s+ cu

Am intrat in prelungiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Neatzaaaa!

Cris, Nati, Ancutzica, multumesc pt aprecierile legate de poze, fotograful e ft talentat

Viriana, Discordia, bun venit acasa, va asteptam sa ne mai impartasiti din experientele voastre!

Oare ce a facut Vivela? O fi venit bebe Damian singurel? Oricum ar fi, sper sa aiba o nastere usoara, ia sa bagam niste majorete de incurajare:

HAI VIVELA!!!

Ancutzica, tu cum esti? Ceva semne?

Eu o astept astazi pe o tanti sa ma ajute la curatenie, poate dupa aia o sa ma mai linistesc si eu cu nesting syndrome asta, ca am tras ieri vreo 2 reprize de plans de nervi ca nu e casa gata si sunt toate cu fundul in sus! Mai avem de vopsit pe afara camera Patriciei si de cautat si pus tapet + mocheta in camera, dar macar sa stiu eu ca e totul curat si dezinfectat.
Pe primul copil - catzelul - l-am trimis de sambata la casa e la munte a socrilor, ca sa ne putem desfasura cu amenajarile si curatenia, si deja mi-e un dor de el.... dar sper sa-l putem tine totusi toata vara acolo, mai ales ca si noi vom merge in vizita ft ft des si prefer sa fie casa curata si free of dog hair macar pana implineste pitica 3 lunite.

fetele, o zi frumoasa!

Cristina, fericita 39+ cu Patricia

AMR 3 zile!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni81 spune:

Buna burtici si mamici

In primul rand felicitari tuturor mamicilor care au nascut si nastere usoara viitoarelor mamici.
Eu nu pream am fost activa pe acest forum dar am intrat sa va impartasesc ca am nascut si eu prin cezariana in data de 29.04 o fetita superba Noemi Alexandra de 3150gr si 50 cm.
Numai bine va doresc la toate.
Pupici

Monika 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniusamb spune:

Felicitari pentru BB i tuturor mamicilor si nastere usoara celor ce urmeaza !! V am citit putin si ma iau niste emotii teribile cand vad ce frumos traiti momentele astea minunate !


18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Nu am mai reusit sa intru din cauza oboselii. Am avut si colici si reprize de vomat in jet o zi si toate s-au adunat.
Felicitari noilor mamici! Sper sa recuperez din urma sa vad ce s-a mai intamplat.
Eu se pare ca pierd laptele, e din ce in ce mai putin si pitica are nevoie de 120ml la o masa ca altfel urla ca din gura de sarpe. Mi se rupe sufletul ca trebuie sa o trec pe formula dar nu avem ce face, si mi se pare asa de ciudat laptele praf nu stiu de ce. Mi se pare ca parca e nisipos si miroase urat. Toate au un miros mai ciudat sau e problema cu al meu. Termenul de valabilitate e ok, nici nu stiu prea multe despre el ca daca am avut lapte pana acum nu m-am stresat.
E normal sa fie asa? Si apropo laptele se pune in apa fierbinte sa se dilueze sau in cea fiarta si apoi racita?

Mami de fetita frumusica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:



Vivela
Alish
Anca


Cristina,mamica implinita de sufletel mic,Sebastian Mihai(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

neata

fetelor cred ca usor usor incep si la noi colicii
azi dim la 5 a inceput frichineala sa isi stranga piciorusele, dar nu pt mult timp
vreuna dintre voi a dat la bebelin sab simplex?si dak da cate picaturi o data?
Felicitari Maria! sa va traiasca!


fericita de printesa Karina Florentina(01.06.2010)
multumesc Doamne pentru aceasta minune sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Neatzaaaa!

Sa avem o zi minunata, dragi mamici si burtici!
Si continuam galeria pt mamicile noastre, eroinele de azi:

Vivela
Alish

Vivela nu a dat niciun semn, ceea ce inseamna ca nu s-a intamplat nimic ieri, deci azi merge sa-i induca travaliul. De fapt, cred ca e deja acolo Ii tin pumnii, sa mearga repede travaliul, fara dureri mari si sa nasca la fel de usor cum am nascut eu
Va anunt cum primesc vreo veste de la ea..Daca nu mi-o ia Anca inainte

Cristina, hai ca esti pe ultima suta cu aranjarea casei, o sa te simti ff bine cand vei vedea si camera bebelinei gata Si mai e asa putin pana pe 10
Bietul catel, cred ca i-e si lui greu fara voi, exilat la munte..

Flory, imi pare rau de laptic, stiu cum e, nici eu nu mai am deloc..
Laptele praf are un miros aparte, am inteles ca e si groaznic la gust (eu n-am incercat), insa asta e, bebelinei o sa-i placa si va creste bine si cu el, nu-ti mai face griji.
Vorba dr mele, sa ne gandim la trecut in masura in care ajuta sau ne face placere, eu cat priveste alaptatul nu mai vreau sa privesc inapoi..

Uff, mai voiam sa spun ceva, dar nu-mi pot aminti ce..






Mergi la inceput