Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***215***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28

eu lucrez numai de la 7.30 la 16 si sotul a vb cu dir. lui sa faca numai tura 2 si 3 sa nu ne suprapunem dimineata (doar in mod exceptional) si pe drg il las cu bunicul(tatal meu) care are grija de el cu mare drag si inna30 stie . se inteleg bine amandoi si el e f adaptabil nu cred ca realizeaza schimbari in jurul lui, norocul meu ca nu e mamos, e "tatos"

dragastoasa de


Ma bucur ca ati gasit o solutie care sa-i convina baiatului! Deci si-al tau e tatos

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Eu m-am enervat rau de tot pe doctorita lui Andrei. Noi am facut mai intai Priorixul, urmand ca peste o luna sa facem Tetraximul; numai ca acum ia Tetraximul de unde nu-i, iar eu sunt ingrijoarta ca plecam in Bulgaria si n-as duce copilul nevaccinat!, plus ca mi-e frica sa nu iesim din schema de vaccinare. Madam mi-a spus ca nu mai are tetraxim gratuit, dar poate sa mi-l dea contra cost cu 270 RON...buuun, numai ca m-am uitat pe net si costa in farmacii 124 RON! Asa m-a enervat toata chestia!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



si sinfloryx in farm costa maxim 274 ron si dr mi-a zis 350 ron, normal ca isi pune si ea adaos, dar nu sunt obligata sa iau de la ea, iau din farm 274 ron -20% card de angajat si rezolv situatia.

dragastoasa de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan
Ma bucur ca ati gasit o solutie care sa-i convina baiatului! Deci si-al tau e tatos

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



trebuia sa gasim o solutie, bunicul sta cu el la pranz cand se preg sa doarma pana vin eu cand se trezeste, iar dimineata cand a fost cazul i-am lasat instructiuni precise si clare si s-a descurcat, i-am preg haine, mancare, etc... dar in prima zi el se dadea mare si tare ca e simplu sa pui un pampers... si nu a putut nu a reusit sa ii puna ariciul si i l-a tras asa pe el si ia pus un dres pe deasupra si body-ul peste dres fara sa il prinda in capse si atarna ca la pinguini

dragastoasa de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28
dar in prima zi el se dadea mare si tare ca e simplu sa pui un pampers... si nu a putut nu a reusit sa ii puna ariciul si i l-a tras asa pe el si ia pus un dres pe deasupra si body-ul peste dres fara sa il prinda in capse si atarna ca la pinguini

dragastoasa de


Dragul de el, bine ca are bunavointa, ca restul se rezolva...cu putin antrenament!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

anaan Andrei e mai bine?

dragastoasa de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Daaa, nu mai are febra deloc, e tot o veselie, acum l-am pus la. Cred ca am simtit un colt de masea...sper sa fi fost asta baiul!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

anaan ma bucur ca e bine.. asa de tarziu doarme somnul de pranz, sau e a-2-lea?

dragastoasa de Drg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

El are un singur somn ziua: de la 14/14.30 pana pe la 17. Va pup, plecam la plimbare!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_05 spune:

adrisimo, bine ai revenit, nu stiam ce e cu tine Multa sanatate lui drg

Simona si tu ai cam lipsit chiar vroiam sa te intreb pe unde umblii, ce mai decorezi? Ce bine ca Lucian si-a revenit cu mancarea! Noi tot asa suntem, nu prea mai vrem mancare dar ne si ies la masele...

Fetele, help, spuneti-mi si mie la un an cat ar trebui sa cantareasca copilul. Cand a venit dr la vaccin ne-a facut evident si revizia 8.900 kg si 75 cm, ea a spus: cam putin, i-am explicat ca nu pot sa ii dau cu forta mancare oricat m-as chinui nu vrea. Mi-a spus ca sa ii dau sa manance ce mancam noi. Pai tata e fan carne de porc, numai Iuliei ii gatesc de pui. In fine, azi am fost la plimbare in Baile Felix, vreme frumoasa, mamici cu bebei care mai de care mai grasuti ca Iulia desi erau apropiati de varsta, plus minus 2,3 luni. Asa ca am venit acasa cu purici pe creier. Ca numai fata mea e mica si slabuta si ca imi vine sa o indop ca pe gaste. Numai stiu ce sa fac cu ea. Ori eu nu sunt o mama prea buna? Am cazut in butoi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Intru cu mare fast si bucurie
RARES S-A DESPRINS DE MANA MEA

Atat de tare a fost...Am fost la un loc de joaca. Si cred ca a fost fascinat de bile, de jucarii. In fine...CA avea 2 mingiute in maini si o vroia pe a treia. Eu il tineam de incheietura mainii si imi veni ideea sa il las liber. Ce credeti...DA. Copilul pasea agale si leganat catre tinta lui. Bine-nteles caci mama debila cand am vazut ca face mai mult de 3 pasi singur m-am aruncat spr el sa nu cada baiatul. De parca cadea din avion...
Oricum inceputul a fost bifat.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput