Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***215***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:


buna fetele frumoasele!!!

de o luna am reinceput serviciul si nu am reusit sa scriu nimik, dar de citit da
anca_nicolae, simplyana_m

drg a reusit sa faca din nou otita si rosu in gat, nush de la ce si dr. pediatru ne-a recpomandat sa ii facem un vaccin SYNFLORIX in 2 doze cu pauza de 2 luni pana la 2 ani.



dragastoasa de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anaan, ; ma bucur ca sunteti ami bine si abia astept sa veniti cu info la cald de la Duni

Adrisimo, bine ai revenit !!Sanatate multa lui Drg !!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus
Adrisimo, bine ai revenit !!Sanatate multa lui Drg !!


merci
novus stiu ca si zambarici a avut laringita, ce tratam i-ai dat?

dragastoasa de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Adrisimo, ma bucur de revedere!



Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Of, deci si drg e bolnavior! Sa se faca bine repede!

Si mie mi-a recomandat dr. Synflorixul ala, dar, dupa ce am mai cerut o parere si am citit si eu ceva despre el, m-am razgandit si voi opta pentru Prevenar, care se poate face la varsta asta in doua doze la distanta de minim doua luni una de alta sau in doza unica la doi ani.

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Adrisimo, cu cine il lasi pe drg cand esti la serviciu? Si cum s-a adaptat frumosul la noua stare de fapt?

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Of, deci si drg e bolnavior! Sa se faca bine repede!

Si mie mi-a recomandat dr. Synflorixul ala, dar, dupa ce am mai cerut o parere si am citit si eu ceva despre el, m-am razgandit si voi opta pentru Prevenar, care se poate face la varsta asta in doua doze la distanta de minim doua luni una de alta sau in doza unica la doi ani.

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



anaan prevenar si synflorix nu e acelasi vaccin dar de firme diferite? ca zau daca stiu sunt in ceata si ar trebui sa ma hotarasc ce sa fac cat mai rapid. am citit si eu ceva de synflorix
http://www.infolegal.ro/glaxo-anchetata-in-cazul-decesului-mai-multor-copii-dupa-administrarea-vaccinului-experimental-synflorix/2008/08/16/

dragastoasa de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Eu m-am enervat rau de tot pe doctorita lui Andrei. Noi am facut mai intai Priorixul, urmand ca peste o luna sa facem Tetraximul; numai ca acum ia Tetraximul de unde nu-i, iar eu sunt ingrijoarta ca plecam in Bulgaria si n-as duce copilul nevaccinat!, plus ca mi-e frica sa nu iesim din schema de vaccinare. Madam mi-a spus ca nu mai are tetraxim gratuit, dar poate sa mi-l dea contra cost cu 270 RON...buuun, numai ca m-am uitat pe net si costa in farmacii 124 RON! Asa m-a enervat toata chestia!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Of, deci si drg e bolnavior! Sa se faca bine repede!

Si mie mi-a recomandat dr. Synflorixul ala, dar, dupa ce am mai cerut o parere si am citit si eu ceva despre el, m-am razgandit si voi opta pentru Prevenar, care se poate face la varsta asta in doua doze la distanta de minim doua luni una de alta sau in doza unica la doi ani.

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



anaan prevenar si synflorix nu e acelasi vaccin dar de firme diferite? ca zau daca stiu sunt in ceata si ar trebui sa ma hotarasc ce sa fac cat mai rapid. am citit si eu ceva de synflorix
http://www.infolegal.ro/glaxo-anchetata-in-cazul-decesului-mai-multor-copii-dupa-administrarea-vaccinului-experimental-synflorix/2008/08/16/

dragastoasa de


Sunt cam acelasi lucru, Prevenarul parca are ceva in plus, dar Synflorixul asta e cam controversat si am zis ca mai bine nu risc!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Adrisimo, cu cine il lasi pe drg cand esti la serviciu? Si cum s-a adaptat frumosul la noua stare de fapt?

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



eu lucrez numai de la 7.30 la 16 si sotul a vb cu dir. lui sa faca numai tura 2 si 3 sa nu ne suprapunem dimineata (doar in mod exceptional) si pe drg il las cu bunicul(tatal meu) care are grija de el cu mare drag si inna30 stie . se inteleg bine amandoi si el e f adaptabil nu cred ca realizeaza schimbari in jurul lui, norocul meu ca nu e mamos, e "tatos"

dragastoasa de

Mergi la inceput