Puiuti de Randunici 2008!! (420)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

craca!!!



Mamica lui Mihai si cu la purtator!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Zoze, eu zic sa nu le dai, ca poate ii creste si lui bebe al tau putza!

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Gudinde, de ce colega agresata vorbesti, ca la ora asta nu-s prea coerenta si nu-mi amintesc?...Dar stii ca eu am patit la fel cu stergatorul, doar ca a fost smuls cauciucul de tot.
Olga
Stela, NU va intalniti cu copilul! Punct. SAU va intalniti, garantat 90% Tea va face varicela si scapi de o grija, nu o va mai face mai tarziu-da' nu cred ca vrei asta!
Mor de somn si foame, n-am mancat nimic de azi dimineata. Sunt rupta de oboseala, de probleme si de griji. Si...cam atat.

Naty mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!
"Am invatat ca este prea greu sa-ti dai seama unde sa tragi linie intre a fi amabil, a nu rani oamenii si a-ti sustine parerile"-Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Helouuuu
Am citit de putza Sarei si tare m-am bucurat sa inteleg ca acum e Stefanel??

Simo, maine sper sa pun poze cu picii...cum e Siluan, e mai bine?

Naty, voiam sa-ti dau o imbratisare virtuala , sanatate multa tie si mamei

Am citit trei lulele pe sarite...sunt rau pe dinafara...maine am de terminat curatenia, sa spal pe jos si baia si bucataria...azi doar am aspirat si am sters praful...apoi sa gatesc...nu mai am frate, timp

Fug sa-i duc la baie pe baieti si ma bag si eu la culcus



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Nico,nu-i creste ma,nu degeaba am asteptat eu pana la 16 saptamani..Am vrut sa fiu sigura
Si-am mai fost de vreo 3 ori de atunci la eco..
Deci,Olga?!




Mamica lui Mihai si cu la purtator!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Na seara.
Multzam celor ce mi-au vazut motorizata.
Luny,multa fericire impreuna pana la adanci batraneti!
Andreea,ce nasol..
Olga,hai ma ca asteptam povestea.
Pupici tuturor.
Ma bag la filmul Poker pana adorm,daca Lost nu mai e

NB si sanatate.

mami de TEA

Nu exista vreun pictor care sa fi surprins cu adevarat sentimentele unei mame pentru copilul sau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Stela, ti.am vazut si eu motorizata!

Andreea, imi pare rau de incident. Reactia politailor... de 2 bani!

Ma duc la nani. Sa aveti un week-end frumos.

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Naty, ma gandesc la tine! Sper sa treci cu bine peste problemele astea de sanatate, sa rezolvi asa cum trebuie si sa te linistesti.

Olgule, nu pot sa creeeed!!! Deci daca ma duc la Iosup la 12 saptamani nu trebuie sa cred ce-mi zice, nu??

Andreea, am si eu un prost din asta aici. Sotul meu si-a lasat masina de serviciu (tocmai i-o schimbase) in fata geamului lui cand am fost plecati la Poiana BV si a gasit-o cu stergatoarele ridicate si infundata in spate, ca si cum ar fi incercat s-o impinga si i-a intrat mana in tabla. Mi-e sila de nesimtirea unora!

Va pup pe toate! Greata nu mi-a trecut, avem 10 sapt. si 4 zile, crestem!

mami de David si samburica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Tuchi, desi ai plecat, drum bun si distractie placuta!

Nicoleta, tata cand a fost in India imi povestea ca in fata hotelului de 5 stele, pe pajistea verde si frumoasa trona un ditamai cortul cu saraci! Imi mai zicea ca acolo nu sunt reguli de circulatie si, ce m-a distrat, trebuie sa astepti frumos sa treaca toate vacile "sfinte" fara sa scoti un sunet.

mami de David si samburica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Neata!

Incerc sa reiau, cat m-o lasa Sof. Azi avem zi incarcata, eu sunt martor la o cununie civila ( in august suntem nasi, abia astept ), pe urma plecam la tara, bagaje, facut gigea, sa scriem, deci....

Se duce Olga dis-de-dimineata la Polisano, intra in parcare, opreste politicos in fata paznicului care era in mijlocul parcarii goale, spune unde merge, la care Dl. Paznic imi spune:"Imi pare rau, nu puteti parca aici, Polisano nu mai are locuri de parcare!" Nu tine milogeala mea, fac stanga imprejur, gasesc intr-un final un milostiv care ma lasa sa ies din parcare ( Polisano e in diagonala cu aeroportul Baneasa, la doi metri de intersectia lui Ion Ionescu de la Brad cu DN1 , deci aglomerat ca naiba ), intru pe stradute, prin spatele Antenei1 si las masina la mama naibii. Am mers pe jos prin soare de mi s-a facut acru, ajung transpirata si plina de nervi si intru in cabinet. Chiteasca ( care se pare ca fusese in parcare cand venisem eu ), cum ma vede, zice "aoleu, pe dumneavoastra nu v-a lasat ala sa parcati!??!", trimite asistenta sa o cheme pe sefa clinicii si de aici ditamai scandalul din cauza prostului care trebuia sa ma lase sa parchez pe locurile de vizitator la care toata lumea are acces ( mai, erau trei masini pe douazeci de locuri de parcare ). Eu am fost pasnica, ea era foarte revoltata, una peste alta, episodul ne-a apropiat, ca eu eram destul de stresata de opiniile stranse despre ea, ca e moody, ca e destul de putin comunicativa...

Asa...si cum pune sonda pe burta mea, cum il vad pe bebe cu fundul la mine, cu picioarele flexate si cu ceva atarnand intre ele. Apuc sa gandesc "sper ca are o manuta intre picioare", ca o aud pe ea cum spune "stiti ca e baietel, nu?" nu, stiu ca e fetita. Nu, e baietel

M-a naucit, cinci minute nu am mai auzit nimic din ce zicea. La un moment dat, ma trimite la buda sa fac pipi si sa asteptam sa se intoarca bebe intr-o pozitie mai prietenoasa, cat sa ii faca Dopplerul. Si din buda il sun pe Radu si zic:"Stai biine de tot pe scaun, ca eu sunt in buda sa fac pipi, sa ii poata masura inima lu' FII'TU" La care el, calm "Ce legatura are pipi-ul cu inima?" Alooo, inima lu' FII'TU!!! A inceput sa rada, a zis ca foarte bine, sanatosi sa fim si am inceput sa radem unul de altul, de situatie de tot .

Per total, bebe e bine, tot mai mare, are doua chisturi de plex coroid de 3 mm , care m-au panicat, dar mi-a explicat ca se vor resorbi cu siguranta pana la 24-26s, si ca nimic din ce altceva poate face ca ele sa fie patologice nu exista, toate masuratorile si organele sunt ok, DT perfect, deci nu as avea de ce sa imi fac probleme. Un cui am, evident, din momentul ala chiar nu a mai contat ce sex are, sanatos sa fie!

Ca si comparatie cu Iosup...la fel de meticuloasa, mai putin comunicativa totusi decat el, raspunde la fel de bine intrebarilor puse. Mi-a placut insa mai mult cum a facut Doppler-ul ( desi Iosup mi s-a parut ca s-a depasit pe el data trecuta ), am pierdut sirul fluxurilor masurate, fiecare atriu, fiecare ventricul l-a verificat ( eu am un fix cu asta, din cauza baietelului colegului meu, care s-a nascut cu doua gauri intre ventricule si unul intre atrii-Suciu de la Targu Mures nu si-a explicat cum de nu s-au vazut ecografic intrauterin, la ce dimensiuni aveau, asa ca sunt speriata de asta- e drept ca au fost la tot felul de neaveniti, care nu au semnalat nimic...).

La sfarsit, Chiteasca mi-a dat covrigi brasoveni calzi, mi-a povestit de Golden Retrieverul ei care ii mananca toti ciorapii, a fost super super ok. Am facut si TT-ul, am lasat sange si pentru listeria si toxo..asteptam doua saptamani sa vedem ce iese.

Simo, nu sunt suparata pe Iosup ca a gresit ( daca a gresit ) sexul. E un fix al lui sa spuna sexul la varste cat mai mici ale sarcinii, mi se pare amuzant. Greseste destul de rar, noua ne-a spus ca are totusi o rezerva data trecuta. Am ignorat-o, ca la Sof ne-a spus la fix aceeasi varsta a sarcinii, deci am si eu partea mea de vina .

Eu stiam ca mai usor confunzi baieteii cu fetitele, nu invers ( vezi si Zana si Rebe ), dar noah...sanatosi sa fim!

Ca si concluzie, pe masura ce insist cu Alexandru, intampin opozitie din ce in ce mai puternica Ce fac ?

N-a fost nimic asa spectaculos, v-am tinut pe jar cam degeaba

Mergi la inceput